Audio: Fakty po Faktach

Gen. Mirosław Różański, Mykoła Szpakowski, dr Sławomir Dudek

Czas trwania 29 min

Jens Stoltenberg odpowiedzialnością za zakończenie wojny w Ukrainie obarcza Władimira Putina. Amerykańscy żołnierze mówią z kolei, że to Ukraina właśnie tego dokona wygrywając z Rosją. Piotr Kraśko pytał swojego pierwszego gościa w "Faktach po Faktach", która z tych myśli jest mu bliższa. - Uważam, że faktycznie powinniśmy wprowadzić narrację polegającą na tym, żebyśmy mówili, że Ukraina może wygrać, a my powinniśmy stworzyć daleko idące warunki, żeby tak się stało - odpowiedział gen. Mirosław Różański były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Gościem drugiej części programu był Mykoła Szpakowski. Prezes zarządu Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie mówił o tym jak uchodźcy z Ukrainy radzą sobie po ucieczce z ojczyzny do Polski. - Ukraińcy, którzy przyjechali na początku po wybuchu wojny, już zaadaptowali się w Polsce dzięki temu, że Polacy są bardzo otwarci - powiedział.

 

W trzeciej części programu główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju dr Sławomir Dudek skomentował wystąpienie Adama Glapińskiego, wysokość inflacji i wzrost cen. Według niego Narodowy Bank Polski nie panuje nad inflacją. - Co kwartał NBP mylił się jeżeli chodzi o inflację - mówił.