Donald Trump: sztuka kłamstwa

Ameryka wybiera

Donald Trump: sztuka kłamstwa

Według wyliczeń "Washington Post", w trakcie swojej prezydentury Donald Trump skłamał 30 573 razy. Między innymi, gdy mówił: "Mój ojciec jest Niemcem, był Niemcem, urodził się we wspaniałym miejscu w Niemczech, więc mam dobre uczucia dla Niemiec". Albo gdy - wbrew dostępnym dla wszystkich nagrań wideo - twierdził, że podczas jego zaprzysiężenia nie padał deszcz. Komentator polityczny Cliff Lansley, profesor lingwistyki korpusowej i ekspertka od mowy ciała Dawn Archer oraz psycholog sądowa Kerry Daynes analizują wypowiedzi, gesty i zachowania 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, które tworzyły obraz jego prezydentury, a które nie zawsze miały wiele wspólnego z prawdą. Produkcja dla Discovery+, 2020 r. w ramach cyklu "Faking it".

Opis programu

20 stycznia 2021 roku Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, a Kamala Harris na stanowisko wiceprezydenta. Po ceremonii zaprzysiężenia nowy prezydent podpisał na Kapitolu najważniejsze dokumenty związane z objęciem przez niego urzędu, wraz z Harris dokonał przeglądu wojsk i w towarzystwie trzech byłych prezydentów - Baracka Obamy, George'a W. Busha i Billa Clintona - złożył wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Arlington.

 

Biden bezskutecznie ubiegał się o Biały Dom w 1988 i 2008 roku. Dopiąć swego udało mu się w wyborach w listopadzie 2020 roku, a formalnie - dziś.