Tak jest

Jacek Ozdoba, Urszula Pasławska, prof. Katarzyna Kolasa, prof. Miłosz Parczewski, prof. Sławomir Sowiński, Sławomir Sierakowski

Uważamy, że błędem były uzgodnienia ostatniego szczytu. Za kilka miesięcy okaże się, że mieliśmy rację i ten mechanizm zostanie uruchomiony wobec Polski. I tu nie chodzi o żadną praworządność - mówił w "Tak jest" Jacek Ozdoba (Solidarna Polska), odnosząc się do mechanizmu warunkowości wypłat funduszy od przestrzegania praworządności. Wiceminister klimatu i środowiska wyjaśnił też, dlaczego zarząd partii zdecydował o pozostaniu w rządzie. Jak tłumaczył, w przypadku rozpadu koalicji nie ma wątpliwości, że rządy "pani Marty Lempart i Klaudii Jachiry byłyby katastrofalne dla Polski". - Być może dobrze się stało, bo nikt nie będzie brał na poważnie słów radykałów, którzy będą szantażowali odejściem z koalicji - skomentowała Urszula Pasławska (PSL). Ozdoba odniósł się także do wypowiedzi posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego na temat Zbigniewa Ziobry. 

 

Następnie o odporności zbiorowej, szczepionce na COVID-19 i liczbie zespołów szczepiących rozmawiali profesorowie Katarzyna Kolasa z Akademii Leona Koźmińskiego i Miłosz Parczewski - wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych województwa zachodniopomorskiego. Na koniec prof. Sławomir Sowiński - politolog z UKSW i Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej" dyskutowali nad przyszłością Zjednoczonej Prawicy.