Rafał Poniatowski nie żyje

"Pustka po Rafale to jest lej po bombie". Zmarł dziennikarz TVN24 Rafał Poniatowski

Zmarł Rafał Poniatowski. Dziennikarz, który w Państwa domach gościł niemal codziennie, reporter, bez którego ostatnich 20 lat w polskiej telewizji nie sposób sobie wyobrazić, opisywał naszą rzeczywistość w materiałach "Faktów" TVN i TVN24. Jego pasją była muzyka. Od kilku lat walczył z rakiem. Choć pierwsze rokowania były złe, chorobę udało się na pewien czas zatrzymać. Rafał Poniatowski odszedł nad ranem. Miał 48 lat.

 

- Jak żyć? Jak jest? I dlaczego świetnie? To było powitanie Rafała, kiedy się do niego dzwoniło, albo on dzwonił. "Cześć, tu Poniat". Na pewno wszyscy mamy w uszach jego głos – wspominała na antenie TVN24 Agata Adamek. – Ja mam przed oczami jego SMS sprzed kilku dni. Kiedy wiadomo było, że jest bardzo, bardzo źle, i że tym razem chyba się nie uda, Rafał napisał, że jego samopoczucie jest lepsze niż doktorów - mówiła Brygida Grysiak-Ciesiołkiewicz. - Pustka po Rafale to jest lej po bombie - powiedziała. Reporterka TVN24 Małgorzata Telmińska dodawała, że Rafał na nic się nie skarżył w tej chorobie, był przepełniony optymizmem. - Świetny kumpel, doskonały dziennikarz, bardzo dobry człowiek, który wszystkich traktował z wielką życzliwością. Nie pamiętam Rafała, żeby się na coś zdenerwował. Nie pamiętam, żeby o kimś mówił źle. Był nieprawdopodobnie skromnym człowiekiem - opowiadała.

 

- Rafał w swoim ogromnym poczuciu humoru, umiłowaniu dowcipu i umiłowaniu takiego dowcipu, który polegał na konsekwencji jego opowiadania, niemal codziennie obiecywał nam, jadąc na zdjęcia, że przywiezie odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania. W tym także na pytanie: "jak żyć?". To był jeden z jego dyżurnych żartów – mówił Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i "Faktów" TVN. Poniatowski był "wyjątkowo utalentowanym reporterem, wyjątkowo dociekliwym i doświadczonym" – opowiadał. - Przez te 20 lat razem w TVN24 z niejednego dziennikarskiego pieca chleb jadł i dlatego też przez te lata był fundamentem, opoką dla naszej stacji i zespołu reporterskiego. Tych doświadczeń było bardzo dużo, ale wspominając Rafała, nie sposób nie wspomnieć Smoleńska i tego sobotniego poranka 10 kwietnia, kiedy to od niego wszyscy dowiedzieliśmy się, co się stało. To, w jaki sposób - z jaką rzetelnością, starannością, odpowiedzialnością opowiadał o tej tragedii - było klasą samą w sobie – wspominał.

 

- Rafał pozostanie w naszych myślach. Myślę, że będziemy się starali żyć tak, jak on pokazywał do ostatnich dni, jak można wspaniale przeżyć to życie i być niezwykle autentycznym – mówił Arkadiusz Wierzuk z redakcji "Czarno na białym".

 

 

15.05.2021
Długość: 34 min

Dostępne wydania

TERAZ ODTWARZANY

"Pustka po Rafale to jest lej po bombie". Zmarł dziennikarz TVN24 Rafał Poniatowski

"Pustka po Rafale to jest lej po bombie". Zmarł dziennikarz TVN24 Rafał Poniatowski

15.05.2021