Rafał Trzaskowski, Marcelina Zawisza, Andrzej Sośnierz

Audio: Fakty po Faktach

Rafał Trzaskowski, Marcelina Zawisza, Andrzej Sośnierz

W Sejmie jest projekt dotyczący podwyżek między innymi dla prezydenta, byłych prezydentów i samorządowców. Z kolei prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie wprowadzające podwyżki dla wiceministrów. Na nowych przepisach skorzystają również posłowie i senatorowie, których pensje są uzależnione od wysokości zarobków wiceministrów. Podwyżki dla polityków podzieliły opozycję. - To nieprawdopodobna hucpa rządzących, bo chcą odwrócić uwagę od Polskiego Ładu. Tego wielkiego oszustwa, które PiS nam wszystkim szykuje, bo w jego wyniku wielu z nas straci pieniądze – powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Jarosław Kaczyński wymyślił ten temat, żeby grzać nastroje. To jest największy cynik w kraju. Ponieważ grozi mu bunt w jego partii, postanowił swoich polityków dopieścić, bo pozabierał niektórym z nich posady dla rodziny – dodał. Trzaskowski mówił też o konsekwencjach wprowadzenia Polskiego Ładu. Prezydent Warszawy ocenił, że zapowiadany przez PiS nowy program społeczno-gospodarczy uderzy w samorządy. - Warszawa by straciła miliard 700 milionów złotych. To jest tyle, ile Warszawa płaci rocznie na całą kulturę, na cały sport, na całą pomoc społeczną, dopłaca do służby zdrowia. Takie pieniądze nagle by zniknęły z naszego budżetu. Prawie cała linia metra kosztuje tyle, ile by wyparowało z naszego budżetu w ciągu jednego roku - mówił. - Właśnie tak postępuje PiS. Czyli z jednej strony daje, ale oczywiście najpierw musi zabrać. I na tym polega to wielkie oszustwo – dodał. Trzaskowski był pytany, czy zaprosi na Campus Polska Przyszłości nowego lidera PO Donalda Tuska. - Tak, oczywiście, już zaprosiłem, pracujemy tylko nad szczegółami - odpowiedział. - Tusk potwierdził przyjazd - dodał.

 

W drugiej części programu goście Grzegorza Kajdanowicza rozmawiali o akcjach antyszczepionkowców w całym kraju. - To jest efekt wieloletniego flirtu prawicy z antyszczepionkowcami, którzy teraz czują się coraz silniejsi i bezkarni - stwierdziła posłanka Lewicy Marcelina Zawisza. Poseł koła Polskie Sprawy Andrzej Sośnierz ocenił, że "potrzebna jest zdecydowana reakcja na łamanie prawa". - Zabrakło zdecydowanej reakcji władz na choćby obrażanie tych, którzy chcieli się zaszczepić. Zbyt późna reakcja i podsycanie przez niezręczne wypowiedzi części polityków daje te efekty. Zasiało się wiatr i mamy teraz burzę – podkreślił.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.