Michał Wójcik, Jacek Karnowski, Andrzej Wnuk

Audio: Fakty po Faktach

Michał Wójcik, Jacek Karnowski, Andrzej Wnuk

Mogę zapewnić, że koalicja się nie rozpadnie, będzie rządziła dwa i pół roku jeszcze, a potem kolejne cztery lata, oceniając działania strony opozycyjnej – powiedział w "Faktach po Faktach" Michał Wójcik. Poseł Solidarnej Polski mówił o tym, dlaczego ugrupowanie wyłamało się z dyscypliny w klubie PiS i postanowiło zagłosować przeciwko środkom z unijnego Funduszu Odbudowy. – Ja nie jestem przeciwny naszemu udziałowi w strukturach Unii Europejskiej - zapewnił członek Rady Ministrów. Jednak dodał, że "Wspólnota zmienia się na naszych oczach dramatycznie". - Nie chcę Unii, która będzie nam próbowała narzucić adopcję dzieci przez małżeństwa homoseksualne - mówił Wójcik.


W drugiej części programu samorządowcy dyskutowali na temat możliwości wprowadzania poprawek i zmian do Krajowego Programu Odbudowy. - Zaczęliśmy dzisiaj negocjacje z rządem i mam nadzieję, że się porozumiemy. Chodzi nam o to, żeby do wszystkich gmin trafiły ważne środki europejskie, bo one się należą każdemu mieszkańcowi, niezależnie od opcji politycznej - powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Odniósł się w ten sposób również do przydzielania środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wbrew zapowiadanej przez premiera Mateusza Morawieckiego zasadzie solidarności, większość dotacji trafiła wówczas do samorządów, w których rządzi PiS. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk stwierdził, że "komitet monitorujący nie zrobi nic, jeśli Unia Europejska nie zatwierdzi zarówno ośmioletniego programu, jak i całego systemu wydatkowania pieniędzy". - Nie ma możliwości, żeby coś tutaj zachachmęcić - dodał gość Piotra Kraśki.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.