Cezary Tomczyk, Magdalena Biejat, gen. Leszek Elas, dr hab. Marek Grela

Audio: Fakty po Faktach

Cezary Tomczyk, Magdalena Biejat, gen. Leszek Elas, dr hab. Marek Grela

Szef MSZ Zbigniew Rau, który jest jedynką PiS w Łodzi, poinformował, że "nie nosi się z zamiarem podania się do dymisji". - Prawo i Sprawiedliwość jest znane z tego, że nie rozlicza swoich ludzi - skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Magdalena Biejat (Nowa Lewica). Jak zaznaczyła, "dymisja ministra Wawrzyka to jest bardziej próba przykrycia skandalu, która odbywa się w MSZ, niż próba zrobienia porządku, a problem jest poważny". Wskazała, że "to, co widzimy dzisiaj, to jest szczyt hipokryzji PiS". - Ugrupowanie, które postanowiło zrobić sobie kampanię na nastrojach antyimigranckich, jednocześnie tylnymi drzwiami wpuszczało migrantów, tylko ważne było, czy zapłacili przemytnikowi z Polski, czy Białorusi - mówiła Biejat. Według Cezarego Tomczyka (KO) "byłby to gigantyczny blamaż dla samego PiS, gdyby dzisiaj musieli się odcinać od swojego ministra". Przyznał przy tym, że nie ma wątpliwości, że "minister Rau powinien zostać wyrzucony z funkcji" szefa MSZ. - Po to jest się ministrem konstytucyjnym, żeby odpowiadać za swój resort - dodał. Tomczyk zwrócił uwagę, że MSW Niemiec chce "stacjonarnych punktów kontrolnych" na granicach z Polską. - To znaczy, że wszystkie przywileje, które wiążą się z obecnością w Unii Europejskiej i strefie Schengen mogą prysnąć - powiedział.Następnie w programie gen. Leszek Elas (były Komendant Główny SG) oraz dr hab. Marek Grela (dyplomata, pierwszy ambasador RP przy UE) rozmawiali na temat afery wizowej oraz kanclerza Niemiec Olafa Scholza, który zapowiedział rozmowy z polskim rządem.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.