Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Douglas Emhoff

Audio: Fakty po Faktach

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Douglas Emhoff

W tym roku 31. Finał WOŚP gra dla wszystkich, "małych i dużych", ponieważ zebrane środki przeznaczone zostaną na sprzęt medyczny i laboratoryjny, niezbędny do walki z sepsą. - Powiedzieliśmy sobie, że sprzęt będziemy kupowali mniej więcej dla 80 laboratoriów mikrobiologicznych - mówiła w "Faktach po Faktach" Lidia Niedźwiedzka-Owsiak (WOŚP), tłumacząc, że tam "będą wykonywane badania i będzie się szybko rozpoznawało sepsę i wymyślało, jaki antybiotyk trzeba podać, żeby skutecznie z nią walczyć". W rozmowie z Dianą Rudnik powiedziała, że potrzebne jest 100 milionów złotych, żeby załatwić podstawowy cel Orkiestry. Wspomniała informację, że "50 procent wszystkich wcześniaków, które umierają ze względu na niedojrzałość, to są noworodki, które umierają na sepsę". - Dane na temat sepsy w Polsce są nie do końca wiadome.  Wiemy, że około 50 tysięcy osób choruje na nią rocznie, z czego połowa umiera - wyjaśniała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Podkreśliła przy tym, iż to jest bardzo ważny temat, a "biorąc pod uwagę, że pojawiły się na świecie metody leczenia, które pozwalają przyspieszenie rozpoznania tej sepsy, to jest cudowny moment dla WOŚP, żeby zająć się tym tematem". - Na początku działaliśmy na ratunek, gdy zepsuł się sprzęt. Od wielu finałów wytyczamy sobie dokładnie kierunki - dodała.

 

Następnie w programie Douglas Emhoff, wysłannik USA do spraw zwalczania antysemityzmu, rozmawiał z Piotrem Kraśką na temat walki z antysemityzmem i osób zaprzeczających istnienie Holokaustu. - Musimy pokazywać, czym był Holokaust, nie możemy pozwolić, by się powtórzył - zaznaczył Emhoff.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.