Katarzyna Górniak, Marcin Wyrwał, Zbigniew Parafianowicz, Lesya Vakulyuk

Audio: Drugie Śniadanie Mistrzów

Katarzyna Górniak, Marcin Wyrwał, Zbigniew Parafianowicz, Lesya Vakulyuk

Ukraińcy stawiają opór rosyjskiej agresji już 87. dobę. - Ich przywiązanie do ziemi, do tego kraju, jest niesamowite – oceniła Katarzyna Górniak, dziennikarka "Faktów". Jak wygląda wojenna rzeczywistość z perspektywy dziennikarzy przebywających w Ukrainie? - Ukraińcy prowadzą bardzo ostrą wojnę informacyjną. (…) Tylko to, co widzimy i słyszymy, możemy rzetelnie przekazać – zauważył Marcin Wyrwał z "Onetu". – To jest wojna z użyciem broni artyleryjskiej, która powoduje najczęściej urwane nogi, ręce. I to jest ta szarzyzna siedzenie w okopach - ocenił Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej". Dziennikarz zaznaczył, że prawdziwa wojna "nie wygląda tak fajnie jak na Twitterze". – Rosjanie gwałcą nawet siedemdziesięcioletnich mężczyzn. (…) Oni nie skończyli mordować ludzi. Oni ciągle to robią – mówiła Lesya Vakulyuk, dziennikarka "Ukrainy24", w "Drugim Śniadaniu Mistrzów".

Opis programu

Gospodarz Marcin Meller zaprasza czwórkę gości z szeroko rozumianego świata kultury i showbiznesu i w niezobowiązującej formie rozmawia z nimi o wydarzeniach mijającego tygodnia.

 

Program publicystyczny "Drugie Śniadanie Mistrzów" obejrzysz w każdą sobotę w TVN24 o godzinie 12:10. Wszystkie odcinki dostępne online na platformie VOD TVN24 GO.

 

Marcin Meller - od 24 stycznia 2009 na antenie TVN24. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika "Playboy".