Tomasz Organek, Agata Szczęśniak, Marcin Marten „Abradab”, Tomasz Lipiński 17.04.2021

Audio: Drugie Śniadanie Mistrzów

Tomasz Organek, Agata Szczęśniak, Marcin Marten „Abradab”, Tomasz Lipiński 17.04.2021

Muzycy pozatrudniani w filharmoniach, czy teatrach są w opłakanej sytuacji. Znam kolegów, wybitnych jazzmanów, którzy wyprzedają instrumenty, co jest wybitnym skandalem – powiedział w „Drugim Śniadaniu Mistrzów” Tomasz Organek, przybliżając kondycję świata artystycznego ponad rok po wybuchu pandemii. O skutkach częstego obcowania ze śmiercią w związku z dużą liczbą ofiar choroby COVID-19 mówiła Agata Szczęśniak (OKO.press). – To naprawdę zostawia ogromny ślad na psychice, w tej chwili już kilkuset tysięcy ludzi. Te osoby będą potrzebowały też pomocy, której w Polsce nie umiemy udzielać – stwierdziła redaktorka. Goście Marcina Mellera odnieśli się również do orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego kierowanego przez Julię Przyłębską dotyczącego Rzecznika Praw Obywatelskich. – Bardzo fajnie jest usłyszeć, jak Senat dziękuje panu Adamowi Bodnarowi, ale obawiam się, że ten temat jest przez polityków wykorzystywany cynicznie, ponieważ wielokrotnie było pokazywane, jakie mają do tego podejście – powiedział raper Marcin Marten „Abradab”. Jak stwierdził Tomasz Lipiński „mamy do czynienia z zupełnie nowym ustrojem”. – Zawłaszczane są instytucje, mechanizmy, spółki skarbu państwa, przestrzeń publiczna, przestrzeń medialna i język. Przecież nie każdemu wolno być dzisiaj patriotą – podkreślił muzyk.

Opis programu

Gospodarz Marcin Meller zaprasza czwórkę gości z szeroko rozumianego świata kultury i showbiznesu i w niezobowiązującej formie rozmawia z nimi o wydarzeniach mijającego tygodnia.

 

Program publicystyczny "Drugie Śniadanie Mistrzów" obejrzysz w każdą sobotę w TVN24 o godzinie 12:10. Wszystkie odcinki dostępne online na platformie VOD TVN24 GO.

 

Marcin Meller - od 24 stycznia 2009 na antenie TVN24. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika "Playboy".