"Maseczki, rękawiczki, minimum kontaktów". Mimo to pierwsza dama Ukrainy zakażona koronawirusem

Autor:
tas//rzw
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska oznajmiła, że otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dało negatywny wynik.

"Dziś otrzymałam pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nieoczekiwana wiadomość. W szczególności biorąc pod uwagę to, że ja i moja rodzina wciąż stosujemy się do wszystkich zasad - maseczki, rękawiczki, minimum kontaktów" - napisała Ołena Zełenska w piątek na Facebooku. "Od razu powiem, że czuję się dobrze, ale jestem leczona ambulatoryjnie, w odizolowaniu od innych członków rodziny, żeby nie narażać ich na niebezpieczeństwo" - dodała ukraińska pierwsza dama.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Zełenska podkreśliła, że "łagodzenie restrykcji nie oznacza, że COVID-19 zniknął". "Niebezpieczeństwo nie minęło, jest blisko. Bliżej, niż nam się wydaje" - ostrzegła. Biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego poinformowało, że małżonka głowy państwa "czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów choroby". Testy przeprowadzone u jej męża oraz dwojga dzieci pary prezydenckiej dały negatywne wyniki.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Ołena Zełenska odwiedza zakład dla dzieci z grupą inwalidzką president.gov.ua

"Chciałem przez to przejść"

Wcześniej Wołodymyr Zełenski powiedział w rozmowie z internetową gazetą "Ukraińska Prawda", że "chciał zakazić się koronawirusem, by ostrzec ludzi, iż każdy może zachorować". - Chciałem przez to przejść, żeby ludziom było lżej - dodał.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (stan na 12 czerwca) sięgnęła 29753. Z powodu COVID-19 zmarło 870 osób - przekazała "Ukraińska Prawda".

 

Autor:tas//rzw

Źródło: PAP, Ukraińska Prawda

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.ua

Pozostałe wiadomości