"Głęboka patologia". Minister Bodnar o Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24
Bodnar o Funduszu Sprawiedliwości: głęboka patologia
Bodnar o Funduszu Sprawiedliwości: głęboka patologia TVN24
wideo 2/7
Bodnar o Funduszu Sprawiedliwości: głęboka patologia TVN24

- Z taśm Tomasza Mraza wynika głęboka patologia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie Funduszu Sprawiedliwości - powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar w "Kropce nad i". Pytany o unikanie komisji śledczej przez Daniela Obajtka, odpowiedział, że "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni". Mówił również o kolejnych wnioskach o uchylenie immunitetów posłom Suwerennej Polski.

Gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i" w TVN24 był minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. - Zdawałem sobie sprawę z tego, że jest źle, jeśli chodzi o Fundusz Sprawiedliwości. Wystarczyło nawet już te dwa, trzy lata temu przeczytać materiały w TVN24 i OKO.Press i już człowiek wiedział, że jest coś nie tak, że jest bardzo źle - mówił Bodnar.

Powiedział, że z taśm, które od kilku dni są publikowane przez tvn24.pl i inne media, wynika "głęboka patologia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie tego funduszu". - Ważne są kolejne działania procesowe podejmowane przez prokuraturę. Myślę, że zwłaszcza te wnioski o uchylenie immunitetu to dla prokuratury jest bardzo poważna rzecz. (...) Ten wniosek dotyczący Michała Wosia liczy 28 stron. To jest bardzo prawniczo gęsty tekst, gdzie każde zdanie, każdy argument, każdy dowód przedstawiony ma znaczenie - podkreślił.

Bodnar: przygotowujemy kolejne wnioski

Bodnar przekazał też, że wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Michałowi Wosiowi, byłemu wiceministrowi sprawiedliwości, jest pierwszym, ale nie ostatnim. - Kolejne są w przygotowaniu - zapowiedział szef MS i poinformował, że będą one "dotyczyły osób z Suwerennej Polski", ponieważ to one sprawowały nadzór nad Funduszem Sprawiedliwości.

Dopytywany, czy do Sejmu trafi też wniosek o uchylenie immunitetu prezesowi Suwerennej Polski, byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze, Bodnar odparł, że nie chce tego w tym momencie przesądzać.

- Będąc prokuratorem generalnym i sprawując ogólny nadzór nad funkcjonowaniem prokuratury, muszę siłą rzeczy pozostawić przestrzeń do decyzji dla prokuratorów, którzy sprawę prowadzą i to oni podejmą decyzję, czy na bazie zgromadzonych dowodów - a przypomnijmy, że przeszukanie także objęło dom Zbigniewa Ziobry - te zarzuty będą dotyczyły także jego - dodał.

Adam Bodnar w "Kropce nad i"TVN24

Suwerenna Polska grupą przestępczą? "Zobaczymy"

Pytany, czy można powiedzieć, że politycy Suwerennej Polski działali jak zorganizowana grupa przestępcza, szef MS odparł, że to jeden z wątków, który jest analizowany w tej sprawie, czy taki zarzut można postawić.

- To jest bardzo poważny zarzut, zarzut z artykułu 258 Kodeksu karnego. Nie przypominam sobie takiej sytuacji, żeby kiedykolwiek w ten sposób dyskutowano czy rozmawiano o jakichkolwiek politykach. To już nie jest tylko zwyczajne nadużycie uprawnień, ale bardzo potężne oskarżenie. Zobaczymy, czy prokuratorzy na bazie zgromadzonego materiału dojdą do takich wniosków - powiedział.

Bodnar o taśmach Mraza: nie wszystkie te rozmowy muszą być publikowane
Bodnar o taśmach Mraza: nie wszystkie te rozmowy muszą być publikowaneTVN24

"Mogło to być głęboko nieetyczne"

Minister sprawiedliwości powiedział, że interaktywna mapa udostępniona przez kierowany przez niego resort "pokazuje, w jaki sposób można przy dostępie do tych wszystkich materiałów analizować różne procesy, które następowały". - Mogła istnieć korelacja między finansowaniem Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych i różnych innych kwestii, które były realizowane na poziomie lokalnym a miejscami, z których kandydowali kandydaci Suwerennej Polski do parlamentu - zaznaczył.

Zobacz też: 2043 dofinansowania na 224 miliony złotych. Zobacz u kogo najwięcej. Interaktywna mapa

- Paragraf 11 rozporządzenia w sprawie Funduszu Sprawiedliwości mówi o tym, że można przeznaczać środki z funduszu na różne inne cele. Dlatego my tutaj nie stawiamy zarzutu niezgodności z prawem, tylko stawiamy zarzut, że mogło to być głęboko nieetyczne. Powinna się tym zainteresować Państwowa Komisja Wyborcza pod kątem tego, czy nie dochodziło do nielegalnego finansowania kampanii wyborczej - dodał.

Jak tłumaczył, "środki mogły być przekazywane w taki sposób, że mogło to mieć związek z kandydowaniem poszczególnych osób w wyborach". - Dzisiaj wysłałem pismo do szefa Państwowej Komisji Wyborczej w tej sprawie - powiedział.

Bodnar zapytany, czy nie przeszkadza mu, że Tomasz Mraz przedstawia swoje ustalenia na konferencji i że taśmy "znajdują się w różnych redakcjach" odpowiedział, iż "nie dopatrywałby się tutaj naruszenia prawa". Minister zaznaczył jednak, że ma wątpliwość, czy wszystkie te rozmowy powinny być publikowane. - Dzisiaj przeczytałem jedną rozmowę, która nie wiem, czy jest niezbędna. Dotyczyła między innymi jednej bardzo porządnej urzędniczki państwowej, która pracuje w Ministerstwie Sprawiedliwości, a wcześniej pracowała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jest mi po prostu po ludzku przykro, że ona musi teraz na swój temat czytać - powiedział Bodnar. 

Bodnar o "zaniechaniu" rządu PiS
Bodnar o "zaniechaniu" rządu PiSTVN24

Bodnar o "zaniechaniu" PiS

Bodnar pytany, czy były rząd PiS wiedział o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości, odpowiedział, że "odpowiedź na to przyniesie postępowanie prokuratorskie". - Trafiały zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które były nagłaśniane przez posłów. Po drugie mieliśmy raporty Najwyższej Izby Kontroli. Oficjalne raporty, które wskazywały, że jest problem z fundacją Ex Bono czy inną - mówił.

- Jeżeli się pojawia raport Najwyższej Izby Kontroli, to nie można działać w taki sposób, że nie wyciąga się z niego wniosków. Za każdym razem to jest odpowiedzialność nie tylko danego ministra, ale także premiera, żeby zastanowić się, co z tego raportu wynika i jakie wnioski zostały wyciągnięte i tutaj absolutnie już z tego nawet punktu widzenia jest zaniechanie - dodał Bodnar.

Bodnar o Obajtku: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni
Bodnar o Obajtku: ten się śmieje, kto się śmieje ostatniTVN24

"Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni"

Sejmowa komisja śledcza ds. afery wizowej zaplanowała na wtorek przesłuchanie Daniela Obajtka, byłego prezesa Orlenu, by zapytać go m.in. o zatrudnianie obcokrajowców przy inwestycji Olefiny III. Obajtek nie stawił się na przesłuchanie.

- To z pewnością arogancja. Tych wezwań było już tyle... I policja, i prokuratura wykorzystały już wszystkie możliwości. Wszystko wskazuje na jasne intencje pana Obajtka, żeby nie dać się przesłuchać przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ale chciałbym powiedzieć jedno: procedury uchylenia immunitetu, jeżeli oczywiście pojawią się zarzuty - obowiązują także, jeżeli chodzi o Parlament Europejski - podkreślił minister. - Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Prędzej czy później ta odpowiedzialność będzie także dotyczyła Daniela Obajtka - dodał Bodnar w TVN24.

Autorka/Autor:ek/gp

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Nadchodzi kolejna fala gwałtownych burz z ulewami i silnym wiatrem. Nawałnice nawiedzą Polskę w piątek po południu, a najbardziej niebezpiecznie zapowiada się noc z piątku na sobotę. Wiatr w porywach może przekraczać wtedy nawet 100 kilometrów na godzinę. Groźnej pogodzie będzie sprzyjać upał.

Nadciągają kolejne nawałnice. W Polskę uderzą dwa fronty

Nadciągają kolejne nawałnice. W Polskę uderzą dwa fronty

Źródło:
tvnmeteo.pl

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformował, że mężowi 39-letniej Natalii przedstawiono zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Przyznał się do zbrodni. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego zabił. Powiedział, że "coś w nim pękło".

Mąż 39-letniej Natalii przyznał się do zabójstwa

Mąż 39-letniej Natalii przyznał się do zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Francuskie media opisują przypadek Francuzki, na ciele której pojawiły się ogromne pęcherze po przechadzce z córką nad jeziorem. Co wywołało tak ostrą reakcję skórną?

Ogromne pęcherze na nogach i ból. Spacer nad jeziorem zamienił się w koszmar

Ogromne pęcherze na nogach i ból. Spacer nad jeziorem zamienił się w koszmar

Źródło:
ENEX, BFM TV, tvn24.pl

Mimo starań lekarzy nie udało się uratować 19-dniowego noworodka, który w środę trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Jak przekazywał rzecznik lecznicy, chłopiec miał poważne obrażenia głowy, a jego stan określano jako krytyczny. Prokuratura wyjaśnia, skąd u noworodka takie obrażenia. Zatrzymano rodziców dziecka oraz babcię.

Nie żyje 19-dniowy noworodek. Do szpitala trafił z obrażeniami głowy. Rodzice i babcia zatrzymani

Nie żyje 19-dniowy noworodek. Do szpitala trafił z obrażeniami głowy. Rodzice i babcia zatrzymani

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Pracownicy zakładu firmy Canpack w Brzesku (Małopolskie) strajkują, domagając się podwyżek. Jak mówią, zyski firmy w ostatnich latach się podwoiły, a płace pozostały "na poziomie bliskim minimalnej krajowej". Według protestujących "zakład praktycznie stoi". Władze firmy twierdzą jednak, że produkcja "w dużej mierze jest kontynuowana", a "zamówienia klientów są realizowane zgodnie z planem". Zarząd Canpack poinformował też, że zaprosił związkowców do rozmów o podwyżkach.

Strajk w dużej polskiej firmie. Związkowcy domagają się podwyżek

Strajk w dużej polskiej firmie. Związkowcy domagają się podwyżek

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Już dziewięć milionów dorosłych Polaków choruje na otyłość - alarmują eksperci. I wskazują, że wciąż przybywa dzieci i młodzieży z nadmierną masą ciała. O tym, z jakimi konsekwencjami wiąże się otyłość, oraz jak krzywdząca jest związana z nią stygmatyzacja, mówi nowa kampania edukacyjna.

"Właśnie przekroczyliśmy w Polsce próg zdrowotnej katastrofy". Choruje już 9 milionów dorosłych

"Właśnie przekroczyliśmy w Polsce próg zdrowotnej katastrofy". Choruje już 9 milionów dorosłych

Źródło:
PAP

W czwartek, 20 czerwca, w okolicach wsi Szaleniec w powiecie malborskim doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29. Uszkodzone zostały dachy kilku domów, a w jednym wypadły szyby z okien.

Myśliwiec przekroczył barierę dźwięku, kilka dachów uszkodzonych

Myśliwiec przekroczył barierę dźwięku, kilka dachów uszkodzonych

Źródło:
tvn24.pl

Truskawkowy Księżyc zalśni na nocnym niebie. Nadchodząca pełnia będzie szczególnie efektowna, ponieważ Srebrny Glob zawiśnie wyjątkowo nisko nad horyzontem. Przez to będzie się wydawał większy niż zwykle, a nawet może przybrać pomarańczowy kolor.

Przed nami jedno z "najbardziej wyjątkowych zjawisk astronomicznych tego roku"

Przed nami jedno z "najbardziej wyjątkowych zjawisk astronomicznych tego roku"

Źródło:
Z głową w gwiazdach, NASA, tvnmeteo.pl

Czterem członkom rodziny Hinduja, najbogatszej w Wielkiej Brytanii, postawiono w Szwajcarii poważne zarzuty. Są oskarżeni o handel ludźmi i złe traktowanie personelu domowego. Według prokuratora, miliarderzy przeznaczali więcej pieniędzy na swojego psa niż na jednego ze swoich pracowników.

Miliarderzy przed sądem. Poważne zarzuty

Miliarderzy przed sądem. Poważne zarzuty

Źródło:
BBC

Sześć lat temu 13-letni wówczas Paweł poczuł się źle podczas szkolnej wycieczki. Lekarz początkowo zignorował jego stan i nie zdecydował od razu o zabraniu go do szpitala. Chłopiec został sparaliżowany. Dzięki intensywnej rehabilitacji jego stan zdrowia uległ znacznej poprawie. Lekarz stanął przed sądem.

13-letni Paweł za późno trafił do szpitala, został sparaliżowany. Lekarz skazany

13-letni Paweł za późno trafił do szpitala, został sparaliżowany. Lekarz skazany

Źródło:
PAP

Rysie iberyjskie nie są już zagrożone wyginięciem. Od wielu lat w Hiszpanii i Portugalii prowadzone są działania na rzecz reintrodukcji tego rzadkiego, dzikiego kota. Na początku XX wieku dzika populacja zwierzęcia liczyła zaledwie 62 dorosłe osobniki, a teraz wzrosła do ponad 2000.

Na początku wieku był na skraju wymarcia. Teraz przestał być zagrożony

Na początku wieku był na skraju wymarcia. Teraz przestał być zagrożony

Źródło:
PAP, IUCN

Przepustowość Lotniska Chopina jest na ukończeniu, zablokowanie planowanej rozbudowy portu w 2018 roku było kardynalnym błędem - ocenił w czwartek prezes Polskich Portów Lotniczych Andrzej Ilków. Wskazał, że na najbliższy sezon zimowy koordynator lotów mógł przyznać tylko 75,1 procent wnioskowanych slotów.

"Kardynalny błąd" w sprawie polskiego lotniska

"Kardynalny błąd" w sprawie polskiego lotniska

Źródło:
PAP

O stanowisko sekretarza generalnego NATO ubiegało się dwóch kandydatów - prezydent Rumunii Klaus Iohannis i premier Holandii Mark Rutte. Iohannis poinformował jednak, że wycofuje swoją kandydaturę. Sojusznicy wybiorą szefa NATO podczas lipcowego szczytu w Waszyngtonie.

Premier Holandii ma otwartą drogę do objęcia stanowiska szefa NATO

Premier Holandii ma otwartą drogę do objęcia stanowiska szefa NATO

Źródło:
Reuters, Polski Instytut Spraw Zagranicznych

Od początku czerwca w Grecji doszło do serii zaginięć i śmierci turystów. Jak zauważa lokalna policja, wszyscy oni wybrali się na piesze wycieczki w upalną pogodę. Zdaniem naukowców właśnie zmiany klimatu i coraz częstsze fale upałów mogą być wyjaśnieniem tych zdarzeń. - Mózg jest kluczem do wszystkiego - wyjaśnia ekspert.  

Seria zaginięć i śmierci turystów w Grecji. Policja: jest wspólny wzorzec

Seria zaginięć i śmierci turystów w Grecji. Policja: jest wspólny wzorzec

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Podczas wizyty Władimira Putina w Korei Północnej Kim Dzong Un podarował rosyjskiemu dyktatorowi jego portret. Użytkownicy mediów społecznościowych zauważyli, że przypomina on obraz nagrobkowy - donosi Nexta.

Putin dostał portret od Kim Dzong Una. Rosyjskie media nie chcą go pokazywać

Putin dostał portret od Kim Dzong Una. Rosyjskie media nie chcą go pokazywać

Źródło:
Nexta, PAP

Dawno niewidziany, wybrany do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości Daniel Obajtek pojawił się w czwartek w Sejmie, aby odebrać zaświadczenie o wyborze na europosła. W korytarzu trafił na grupę dziennikarzy, który pytali go między innymi o nieobecności po wezwaniach na komisję śledczą oraz funkcjonowanie Orlenu podczas jego prezesury.

Daniel Obajtek pojawił się w Sejmie. Seria pytań do byłego prezesa Orlenu

Daniel Obajtek pojawił się w Sejmie. Seria pytań do byłego prezesa Orlenu

Źródło:
TVN24

Podczas gdy w wielu europejskich państwach trwają zażarte dyskusje na temat tego, czy warto wprowadzić czterodniowy tydzień pracy, niektóre z nich decydują się obrać zgoła inną ścieżkę. Już od lipca w Grecji pracownicy mają pracować nie krócej, a dłużej. Dopuszczalny, maksymalny wymiar pracy ma zostać zwiększony do 48 godzin tygodniowo.

Inni skracają, oni wydłużają. Sześciodniowy tydzień pracy już od lipca

Inni skracają, oni wydłużają. Sześciodniowy tydzień pracy już od lipca

Źródło:
"Welt" i "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ("FAZ")

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z niedzielnej kolizji w tunelu "Emilia" w Lalikach koło Żywca (Śląskie). Na filmie widać, że jeden z kierowców znacząco przekroczył prędkość. - Nasze urządzenia pomiarowe zarejestrowały przejazd pojazdu z prędkością ponad 170 km/h - informuje rzecznik GDDKiA w Katowicach. Obowiązująca prędkość w tunelu to 50 km/h.

Groźny wypadek w tunelu. Jest nagranie, które wszystko wyjaśnia

Groźny wypadek w tunelu. Jest nagranie, które wszystko wyjaśnia

Źródło:
tvn24.pl

Utrzymujące się upały sprzyjają pożarom lasów i zarośli w Grecji. W środę w całym kraju, w tym w okolicach Aten, strażacy gasili ogień w ponad 60 miejscach. W czwartek z powodu kolejnych pożarów wydano nakazy ewakuacji dla dwóch miejscowości na wschodnim wybrzeżu Peloponezu.

"Nowy pożar co 10 minut"

"Nowy pożar co 10 minut"

Źródło:
Reuters, ekathimerini.com, tvnmeteo.pl

W najnowszej edycji Przewodnika Michelin aż trzy nowe restauracje zostały uhonorowane gwiazdkami. To Arco by Paco Pérez w Gdańsku, Giewont w Kościelisku oraz warszawski Rozbrat 20. Nowością okazało się natomiast przyznanie pierwszej w kraju Zielonej Gwiazdki Michelin.

Trzy kolejne polskie restauracje nagrodzone gwiazdką Michelin

Trzy kolejne polskie restauracje nagrodzone gwiazdką Michelin

Źródło:
tvn24.pl

Oszczędności Karola Karskiego podczas pracy w Parlamencie Europejskim wzrosły 20-krotnie. Ma też więcej mieszkań. Ryszard Czarnecki stał się milionerem. Również majątek Róży Thun znacząco urósł. Byli europosłami co najmniej dekadę - teraz już nie zostali wybrani. Sprawdzamy, z jakimi majątkami kończą przygodę w Brukseli.

Miliony na kontach, mieszkania, domy. Wieloletni europosłowie wracają z Brukseli

Miliony na kontach, mieszkania, domy. Wieloletni europosłowie wracają z Brukseli

Źródło:
Konkret24

Policjanci z Wołomina proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który ponad miesiąc temu trafił do szpitala. Pacjent nie miał przy sobie dokumentów ani innych przedmiotów, które pomogłoby w jego identyfikacji.

Od miesiąca leży w szpitalu. Nie wiadomo, kim jest

Od miesiąca leży w szpitalu. Nie wiadomo, kim jest

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Od 6 lipca obowiązywać będą nowe przepisy nakładające obowiązek posiadania w nowych rejestrowanych samochodach tak zwanych czarnych skrzynek. Specjalne urządzenia rejestrujące pomogą w namierzaniu sprawców wypadków czy oszustów ubezpieczeniowych. Jakie zmiany obejmą wkrótce kierowców?

Od lipca tego urządzenia nie może zabraknąć w samochodzie

Od lipca tego urządzenia nie może zabraknąć w samochodzie

Źródło:
tvn24.pl

Justin Timberlake ma 26 i 27 lipca wystąpić w Krakowie. Tymczasem z doniesień medialnych wynika, że zatrzymany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości piosenkarz w pierwszy z tych dni ma pojawić się przed obliczem nowojorskiego sądu. Co to oznacza dla występów? Przedstawicielka Tauron Areny Kraków potwierdza portalowi tvn24.pl: oba odbędą się zgodnie z planem.

Justin Timberlake ma wyznaczoną datę rozprawy w dniu występu w Polsce. Co to oznacza dla fanów?

Justin Timberlake ma wyznaczoną datę rozprawy w dniu występu w Polsce. Co to oznacza dla fanów?

Źródło:
BBC, tvn24.pl
Są na świecie już od pięciu miesięcy, ale tutaj mają tylko trzy

Są na świecie już od pięciu miesięcy, ale tutaj mają tylko trzy

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeff Landry, gubernator Luizjany podpisał w środę prawo nakazujące wszystkim szkołom publicznym tego stanu wywieszanie w klasach dziesięciu przykazań - informuje BBC.

Dziesięć przykazań ma zawisnąć w każdej szkolnej klasie

Dziesięć przykazań ma zawisnąć w każdej szkolnej klasie

Źródło:
BBC, NYT

Ogromna awaria prądu dotknęła w środę mieszkańców Ekwadoru. Przez kilka godzin nie było energii elektrycznej w całym kraju, za co minister odpowiedzialny za infrastrukturę Roberto Luque obwinił wieloletnie braki inwestycji.

Gigantyczny blackout. Cały kraj pogrążył się w ciemnościach, 18 milionów ludzi bez prądu

Gigantyczny blackout. Cały kraj pogrążył się w ciemnościach, 18 milionów ludzi bez prądu

Źródło:
CNN, PAP, Reuters

Wskazano laureatów Młodzieżowego Konkursu Dziennikarskiego Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Zostały nimi Jagoda Łuszczak, Eliza Kunath oraz Emilia Putek. Celem Konkursu jest promowanie rzetelnego, jakościowego dziennikarstwa oraz podnoszenie świadomości na temat roli mediów w demokratycznym społeczeństwie. Jego partnerami merytorycznymi są Radio Zet, telewizja TVN24 i Uniwersytet SWPS. 

Młodzieżowy Konkurs Dziennikarski Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wskazano najlepsze prace  

Młodzieżowy Konkurs Dziennikarski Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wskazano najlepsze prace  

Źródło:
tvn24.pl

Płacona przed przedsiębiorców składka na ZUS wzrośnie w 2025 roku o 9,7 procent. Do góry pójdzie także, wyliczana osobno, składka zdrowotna - wyjaśnia Piotr Juszczyk, główny doradca podatkowy w firmie inFakt.

Tyle wyniesie składka ZUS. Duży wzrost

Tyle wyniesie składka ZUS. Duży wzrost

Źródło:
tvn24.pl

Zdjęcia do kolejnego prequela "Gry o Tron" ruszyły - przekazało we wtorek HBO. Fabuła produkcji zostanie oparta na treści jednego z opowiadań autorstwa George'a R.R Martina. Ten będzie też producentem wykonawczym serialu. W jego głównych rolach wystąpią Peter Claffey i Dexter Sol Ansell.  

Nowy prequel "Gry o Tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Nowy prequel "Gry o Tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Źródło:
HBO

Czwarta edycja konkursu dla maturzystów organizowanego przez Fundację Collegium Civitas i ZNP dobiegła końca. Wyłoniono dziesiątkę laureatów, którzy otrzymają między innymi bezpłatne indeksy czołowych uczelni niepublicznych - Akademii Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas i Uniwersytetu SWPS.

Maturzyści o tym, "jaka polska demokracja przyszłości". Wyłoniono zwycięzców konkursu

Maturzyści o tym, "jaka polska demokracja przyszłości". Wyłoniono zwycięzców konkursu

Źródło:
tvn24.pl, naukawpolsce.pl