Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Rządzący pozostają obecnie poza jakąkolwiek odpowiedzialnością, stworzono bowiem układ zamknięty, umożliwiający bezkarność władzy. Państwo, w którym ci, co przy władzy, mają więcej praw od obywateli, przestaje być państwem demokratycznym. Analiza mec. Sylwii Gregorczyk-Abram z inicjatywy Wolne Sądy.

Liczba tak zwanych spraw długotrwałych wzrosła o kilkaset procent - wynika z raportu stowarzyszenia Lex Super Omnia, który opisuje działanie prokuratury w ostatnich latach. Są też zarzuty o jej upolitycznienie i tępienie prokuratorów niepokornych. Michał Tracz.

Publiczne pieniądze na projekt "przeciwdziałanie przestępstwom dotyczącym naruszenia wolności sumienia popełnianym pod wpływem ideologii LGBT" otrzymała Fundacja Strażnik Pamięci, której szefem jest redaktor naczelny jednego z tygodników. Dlaczego organizacja, której statutowe cele sprowadzają się głównie do krzewienia pamięci o historii, otrzymuje fundusze, które powinny być przeznaczone na przeciwdziałanie przestępczości i pomoc ofiarom? Odpowiedzi szuka reporter "Czarno na białym" Łukasz Karusta.

Tam nie ma już żadnej idei, która tych ludzi razem łączy - powiedział szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk, komentując podpisanie umowy koalicyjnej przez liderów Zjednoczonej Prawicy. Ocenił, że obóz rządzący łączy między innymi "kwestia spółek Skarbu Państwa, kwestia rozdziału łupów w ramach tego, czym dysponuje polskie państwo".