Tomasz Mraz

Tomasz Mraz

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości z pracą w banku kierowanym przez brata księdza. "Mafijny układ zamknięty"

Tomasz Mraz, były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości, zarazem mały świadek koronny w śledztwie, dostał dobrze płatną posadę w Alior Banku. Stało się to, gdy prezesem banku był Grzegorz Olszewski - rodzony brat księdza prowadzącego Fundację Profeto, która z Funduszu Sprawiedliwości dostała 66 milionów złotych. Szefem rady nadzorczej banku był wówczas Ernest Bejda, który za pieniądze z funduszu jako szef CBA kupił cyberbroń Pegasus - wynika z informacji tvn24.pl.

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości, przekazał prokuraturze taśmy obciążające ścisłe kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości za czasów Zbigniewa Ziobry. Media ujawniły w czwartek ich pierwsze fragmenty. Kim są najważniejsze osoby w tej aferze?

"To jest podmiot, na którym szczególnie zależy ministrowi Ziobro, i ma on zwyciężyć"

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości potwierdził ustalenia tvn24.pl w sprawie przyznania ogromnej dotacji dla Fundacji Profeto. Według Tomasza Mraza fundacja w ogóle nie powinna dostać publicznych pieniędzy, bo nie spełniała formalnych i merytorycznych warunków konkursu, ale ministrowi Zbigniewowi Ziobrze bardzo na niej zależało.