Opinie i wydarzenia

Rada Polityczna PiS. Kaczyński: my mamy przewagę prawdy, my nie oszukujemy

Trwa akcja skierowana przeciwko nam. Nie ponosimy za nią odpowiedzialności, ale ponosimy odpowiedzialność za różnego rodzaju błędy, które zostały popełnione, które tę akcję z całą pewnością ułatwiły - przyznał prezes PiS drugiego dnia Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Jak wskazał Jarosław Kaczyński, "zdarzały się przypadki krzywd, przypadki działań, które bez odpowiednich podstaw prowadziły pewnych ludzi do bardzo poważnego wstrząsu, były wypadki niewłaściwych decyzji personalnych, które prowadziły innych do stanu głębokiej frustracji i bardzo ostrych nerwowych napięć". - Musimy to wszystko naprawić, musimy doprowadzić do tego, by nasza formacja była w tych sprawach bez zarzutu. To jest konieczne dla trwałości wielkiego klubu parlamentarnego - oświadczył Kaczyński. Stwierdził również, że "muszą bronić Polskiego Ładu w bezpośrednim kontakcie z ludźmi". 

 

W niedzielę po południu poinformowano o wybraniu wiceprezesów ugrupowania. Wybrani zostali - premier Mateusz Morawiecki, była premier i europosłanka Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz. Sekretarzem Generalnym został Krzysztof Sobolewski.

 

W sobotę, pierwszego dnia kongresu partii, Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W wystąpieniu po ogłoszeniu wyników zapowiedział, że po raz ostatni staje na czele PiS. Dodał, że jeśli kierowanie partią będzie ponad jego możliwość, przestanie być jej prezesem.

04.07.2021
Długość: 14 min