#BezKitu

Zamówienia na niszczarki przez ABW. "Dużo ludzi zgłasza, że mają dokumenty"

Prawo i Sprawiedliwość musi pamiętać, że nie tylko niszczarki idą w ruch, ale idą w ruch także kserokopiarki i nic co powstało za czasów Prawa i Sprawiedliwości tak szybko nie zniknie. Widać, że Prawo i Sprawiedliwość na ostatniej prostej chce zacierać za sobą ślady - mówił w programie "Kampania #BezKitu" w TVN24 Krzysztof Śmiszek z Nowej Lewicy. Robert Kropiwnicki z Koalicji Obywatelskiej wskazał, że "jest bardzo dużo ludzi, którzy się zgłaszają i mówią, co było, gdzie szukać i że mają dokumenty". - Te dokumenty do nas powoli trafiają. Tego jest naprawdę bardzo, bardzo dużo. Mam takie sygnały i rozmawiałem z paroma osobami, którzy mówią, że jak tylko będzie nowy rząd, to oni to wszystko chętnie przekażą. To są konkrety - wyjaśnił. 

 

W dalszej części programu gościnią Radomira Wita była reżyserka i scenarzystka filmowa Natasza Parzymies, autorka filmu krótkometrażowego "Też to słyszycie", zachęcającego kobiety do głosowania. - Kluczowe jest to, żebyśmy pamiętali o tym, co się wydarzyło i że mamy głos, sprawczość i że możemy decydować o swoim życiu. O tym były te wszystkie kampanie i wybory, nagle młodzi ludzie zrozumieli, że skończyliśmy 18 lat i mamy prawo decydować o tym, jak chcemy, żeby nasza przyszłość i teraźniejszość wyglądała - podkreśliła.

 

Pytania gościom zadawali przedstawiciele młodzieżówek: Martyna Kaźmierczak (Incjatywa "Dziewczyny na wybory"), Maja Włodarczyk (Inicjatywa "Wschód"), Jakub Kocjan (Akcja Demokracja, koordynator Porozumienia dla Praworządności), Barbara Felix (Fundacja SEXEDPL).