Audio: Fakty po Faktach

prof. Adam Daniel Rotfeld, Paweł Zalewski, Maciej Konieczny, prof. Małgorzata Omilanowska - Kiljańczyk, Krzysztof Głuchowski

Szef Pentagonu Lloyd Austin przybył w piątek do Polski i stwierdził, że nadal jest miejsce na dyplomację, aby rozwiązać konflikt pomiędzy Rosją i Ukrainą. Zdaniem byłego szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych prof. Adama Daniela Rotfieda "każdy konflikt to nieszczęśliwa rodzina". – Tym razem mamy do czynienia z czymś, czego nie doświadczyliśmy do tej pory. Weszliśmy w stan, kiedy napięcie będzie narastać – dodał. Ponadto w "Faktach po Faktach" mówił, że "Ukraina przy całej niedoskonałości obrała drogę na przemiany demokratyczne". Ponadto Paweł Zalewski (Polska 2050) i Maciej Konieczny (Razem) komentowali polską dyplomację i jej sprawczość, a także informację o zakupie przez nasze państwo amerykańskich czołgów.

 

W dalszej części "Faktów po Faktach" Katarzyna Kolenda-Zaleska pytała Krzysztofa Głuchowskiego (Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie) o rozpoczętej przeciwko niemu procedurze odwołania przez małopolskie władze. – Od premiery "Dziadów" jesteśmy poddawani presji – mówił. Z kolei prof. prof. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk (Uniwersytet Gdański, Instytut Sztuki PAN) powiedziała, że "politykom wydaje się, że mogą manipulować kulturą". - To jest złudzenie - stwierdziła.