"To jest wyścig ze śmiercią". Pierwsze miejsce, gdzie szczepionkę będzie można dostać bez wysiadania z auta

Autor:
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
W Wałbrzychu szczepili także w Wielkanoc
W Wałbrzychu szczepili także w WielkanocTVN24
wideo 2/5
slak

W Niedzielę Wielkanocną w Wałbrzychu (województwo dolnośląskie) podano szczepionkę 597 osobom. - Wirus nie ma świąt. Im więcej osób zaszczepimy, tym więcej uchronimy, a to jest wyścig ze śmiercią - mówi prezydent Wałbrzycha, który sam jest lekarzem i także szczepi przeciwko COVID-19. To właśnie w tym dolnośląskim mieście ma wkrótce ruszyć pierwszy w kraju punkt szczepień drive-thru.

W Wałbrzychu najwięcej osób szczepią w Starej Kopalni, miejscu które jest jedną z atrakcji turystycznych miasta. Teraz zamiast kolejek turystów ustawiają się tu osoby ze skierowaniem na szczepienie przeciwko chorobie COVID-19. Przyjeżdżają do Wałbrzycha z całej Polski. Na szczepienie przyjechały tu między innymi dwa małżeństwa z Tarczyna (województwo mazowieckie) czy piosenkarka Maryla Rodowicz.

Szczepić nie przestano tu także w Wielkanoc. - Wirus nie ma świąt. Im więcej osób zaszczepimy, tym więcej uchronimy, a to jest wyścig ze śmiercią - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

597 osób w Niedzielę Wielkanocną

W Niedzielę Wielkanocną w Starej Kopalni udało się zaszczepić 597 osób. W sumie tego dnia w całej Polsce podano 3103 dawki szczepionek przeciwko COVID-19. A to oznacza, że w dolnośląskim mieście w Niedzielę Wielkanocną wykonano niemal jedną piątą szczepień, jakie tego dnia odbyły się w kraju. Z kolei w Poniedziałek Wielkanocny zaszczepiono tu 562 osoby. W dni powszednie liczba zaszczepionych tu osób jest znacznie wyższa.

- W porozumieniu ze szpitalem i wojewodą udało się stworzyć mechanizm, który dość sprawnie pozwala zaszczepić - w ostatnich tygodniach - ponad tysiąc osób dziennie - podkreśla Szełemej, który sam jako lekarz także pełni dyżury w punkcie szczepień.

RAPORT TVN24.PL O KORONAWIRUSIE

Zaszczepią bez wychodzenia z samochodu

Jak mówi prezydent Szełemej w ciągu ponad dwóch miesięcy w Wałbrzychu udało się zaszczepić prawie 57 tysięcy osób. A znaczna część z zaszczepionych to osoby, które przyjechały tu spoza Wałbrzycha. Liczba zaszczepionych w tym dolnośląskim mieście może poszybować w górę, bo prawdopodobnie już wkrótce, jeszcze w połowie kwietnia, zostanie uruchomiony tu pierwszy w kraju punkt szczepień drive-thru. A to oznacza, że zaszczepić będzie można się bez wychodzenia z samochodu. Punkt - jak relacjonuje Bartłomiej Ślak, reporter TVN24 - ma pracować przez 24 godziny na dobę i docelowo dobowo szczepić około tysiąca osób.

Szczepienia odbywają się w Starej Kopalni w WałbrzychuGoogle Maps

Autor:tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław/ Bartłomiej Ślak

Pozostałe wiadomości