Spiskowała z mężczyznami, którzy mieli zabić jej męża na wczasach. Została aresztowana

Źródło:
CNN, Fox News
Wakacje jak z bajki. Ile kosztuje podróż na Bahamy?
Wakacje jak z bajki. Ile kosztuje podróż na Bahamy?TVN24 BiS
wideo 2/2
Wakacje jak z bajki. Ile kosztuje podróż na Bahamy?TVN24 BiS

Mieszkanka amerykańskiej Georgii, która spiskowała z dwoma mężczyznami w celu zamordowania swojego męża, została aresztowana na Bahamach - informuje CNN. Śledczy ustalili, że do zabójstwa miało dojść podczas wakacji w tym wyspiarskim kraju. Kilka miesięcy wcześniej mąż aresztowanej złożył pozew o rozwód.

Lindsay Shiver, 36-latka z Thomasville, została oskarżona o konspirowanie z dwoma obywatelami Bahamów w celu zamordowania jej męża, dwa lata starszego Roberta Shivera. Według prokuratury kobieta miała rozmawiać na ten temat z mężczyznami 16 lipca, gdy wraz z mężem przebywała na wakacjach na wyspie Abaco.

Zamieszani w sprawę mieszkańcy Bahamów zostali zidentyfikowani jako 28-letni Adrian Bethel i 28-letni Farron Newbold Jr. Oni też usłyszeli już zarzut spiskowania w celu dokonania morderstwa. Jak podaje CNN, cała trójka została przewieziona do aresztu w Nassau, stolicy państwa. Według informacji Fox News jeden z mężczyzn był kochankiem Shiver.

Policja z Bahamów udaremniła morderstwo dzięki informacjom z telefonu zabezpieczonego w ramach innego, niezwiązanego ze sprawą śledztwa. Jak przekazało źródło CNN, funkcjonariusze znaleźli w tym telefonie wiadomości wskazujące na istnienie spisku, którego celem jest zamordowanie amerykańskiego turysty. Szczegóły dotyczące policyjnej akcji nie zostały ujawnione. Nie wiadomo też, w jaki sposób uczestnicy spisku zamierzali pozbawić 38-latka życia.

ZOBACZ TEŻ: Szokujące znalezisko w piwnicy podejrzanego w sprawie seryjnych morderstw pod Nowym Jorkiem

Najpierw o rozwód wniósł mąż, później żona

Lindsay i Robert Shiver na co dzień mieszkali w Thomasville w stanie Georgia. Jak wynika z przytaczanych przez portal CNN dokumentów, złożonych w lokalnym sądzie, 5 kwietnia tego roku Robert Shiver wniósł o rozwód. Jako przyczynę wskazać miał "niewierność" żony.

Później pozew o rozwód złożyła również Lindsay Shiver. W dokumentach, które wpłynęły do sądu, miała stwierdzić, że "zaciągnęła dług przekraczający jej możliwości" i wnioskowała o zmuszenie do zapłaty wciąż będącego jej mężem Roberta Shivera.

Kim jest Robert Shiver

Portal CNN skontaktował się z prawnikami reprezentującymi obie strony, ale nie uzyskał komentarza. Jak informuje, Robert Shiver jest przedsiębiorcą działającym w branży ubezpieczeniowej. Z biogramu mężczyzny wynika, że 38-latek w przeszłości grał zawodowo w futbol amerykański i występował przynajmniej w jednej drużynie z NFL, najlepszej ligi futbolowej na świecie. Z kolei Fox News podaje, że ojciec mężczyzny przez cztery dekady był dyrektorem generalnym firmy piekarniczej, wycenianej na 5 miliardów dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Od miesięcy miał planować morderstwo swoich trzech synów. Akta sprawy ukazują bezmiar okrucieństwa

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: CNN, Fox News

Źródło zdjęcia głównego: Leonard Zhukovsky/Shutterstock