Problemy finansowe zaczęły się w 2022 roku, po zmianie zasad finansowania. Wcześniej pieniądze na podwyżki wynagrodzeń były przekazywane bezpośrednio - na podstawie listy płac, z uwzględnieniem numerów PESEL i kwalifikacji pracowników. Po zmianie przepisów pieniądze zaczęto przekazywać ryczałtowo, poprzez zwiększenie punktu rozliczeniowego w kontraktach z NFZ. W praktyce szpital po prostu nie dostał wtedy dodatkowych pieniędzy, mimo obowiązku realizacji ustawowych podwyżek. Ówczesny dyrektor na wypłatę wynagrodzeń zaciągnął kredyt w parabanku.
Pozostało 92% artykułu