Lublin. Niezaszczepieni pracownicy i studenci nie wejdą na teren uczelni. Ministerstwo pyta o podstawy prawne

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Uczelnia mieści się w Lublinie
Uczelnia mieści się w LublinieGoogle Earth
wideo 2/6
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola jest pierwszą uczelnią w Lublinie, w której wprowadzono zakaz wejścia dla osób niezaszczepionychGoogle Earth

Rektor Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie wydał zarządzenie, że wykładowcy, pracownicy administracyjni i studenci mają czas do końca listopada na dostarczenie certyfikatu poświadczającego szczepienie przeciw COVID-19. W przeciwnym wypadku nie wejdą na teren uczelni. To pierwsza szkoła wyższa w mieście, która zdecydowała się na taki krok. Wcześniej podobne zasady wprowadziły dwie warszawskie uczelnie.

Każdy, kto po 30 listopada będzie chciał wejść na teren Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie (dawniej Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie), musi być w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19. Taką zasadę wprowadził rektor zarządzeniem wydanym w poniedziałek (22 listopada).

Uczelnia tylko dla zaszczepionych przeciwko COVID-19

W dokumencie czytamy, że pracownicy dydaktyczni i administracyjni oraz studenci muszą do końca listopada okazać certyfikaty poświadczające szczepienie przeciw COVID-19.

"Po tym terminie osoby niezaszczepione nie zostaną dopuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych" – czytamy w zarządzeniu.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Uczelnia tylko dla zaszczepionych przeciwko COVID-19wssp.edu.p

Podobnie na dwóch warszawskich uczelniach

Akademia jest pierwszą uczelnią w Lublinie, która zdecydowała się na wprowadzenie takich zasad. Na początku listopada głośno było o dwóch uczelniach w Warszawie, które wprowadziły podobne regulacje. To publiczna Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza i niepubliczna Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Wojciech Malajkat, rektor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, mówi, że jego uczelnia zdecydowała się na taki krok jako pierwsza w Polsce. - Zasady mówią o tym, że na teren uczelni mogą wejść osoby: zaszczepione przynajmniej pierwszą dawką, takie które chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, oraz takie, które przedstawią negatywny test zrobiony do siedmiu dni wstecz. Osób z tej ostatniej kategorii jest bardzo mało. Testy, którym się poddają, są refundowane przez uczelnię – mówi Malajkat.

Dodaje, że zasady obowiązują od początku roku akademickiego i każdy pracownik czy student ma wybór, bo jest możliwość prowadzenia zajęć w trybie on-line.

- Zaraz po wprowadzeniu zasad dostałem list protestacyjny, pod którym podpisało się 11 studentów. Po tym, jak z nimi porozmawiałem, wszyscy zdecydowali się jednak, że będą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych i dostosują się do zasad. Obowiązuje tu pełna dobrowolność, co tłumaczyłem też jednemu z posłów, rzecznikowi praw obywatelskich oraz różnego rodzaju organizacjom, które wysłały do nas pisma w tej sprawie – wyjaśnia rektor. Dodaje, że do tej pory odebrał dziesiątki telefonów od rektorów z całej Polski, którzy pytali o szczegóły rozwiązań zastosowanych w akademii.

- Nie byli to zresztą rektorzy wyłącznie uczelni artystycznych, ale przede wszystkim medycznych. Z tymi ostatnimi wezmę udział w najbliższych dniach w internetowym panelu, podczas którego będziemy rozmawiać na ten temat – zaznacza Wojciech Malajkat.

Pogróżki pod adresem rektora

Prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak, rektor UM MSC w Warszawie, który jest współautorem pierwszego polskiego podręcznika na temat COVID-19, mówi, że od czasu wprowadzenia nowych zasad otrzymuje listy z pogróżkami i groźbami karalnymi - głównie poprzez media społecznościowe.

- Wiele z nich publikuję regularnie na swoim koncie faceebookowym - mówi prof. Krzysztof J. Filipiak. - Zainteresowanie rektorów uczelni wyższych jest duże. W tej sprawie odbywa się między innymi debata rektorów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – podkreśla.

Zasady obowiązujące na jego uczelni mówią, że w zajęciach dydaktycznych mogą brać udział wyłącznie osoby, które "(1) odbyły pełne szczepienie ochronne przeciwko COVID-19 albo (2) zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed rozpoczęciem zajęć albo (3) posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego przeciw COVID-19."

Studenci zostali zobligowani do dostarczenia dokumentów potwierdzających powyższe okoliczności do dziekanatu do dnia 29 października.

Wątpliwości RPO

- Zarządzenie cały czas obowiązuje, stanowi klasyczne przeniesienie modelu 3G obowiązującego w większości krajów Europy. Ale nie wiem, jakie będą jego dalsze losy - przyznaje rektor. - Właśnie dzisiaj otrzymaliśmy do wiadomości pismo RPO do pana ministra (edukacji i nauki Przemysława) Czarnka w sprawie tego zarządzenia. Wynika z niego, że według RPO przyjęte przez nas "rozwiązania, choć powodowane słusznymi intencjami, stanowią bezpodstawne ograniczenie konstytucyjnie chronionych praw, tj. prawa do nauki, a także prawa do ochrony prywatności, w sytuacji gdy uczelnia przetwarza dane studentów dotyczące zdrowia". Rzecznik podkreśla też, że "ustawodawca nie przewidział możliwości ograniczania kształcenia się przez osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19, a także nie stworzył podstawy prawnej umożliwiającej weryfikację tego faktu przez uczelnie wyższe"- cytuje nasz rozmówca.

Zdaniem Filipiaka nie ma tu mowy o łamaniu konstytucji, bo jej artykuł 68 mówi o tym, że każdy ma prawo do ochrony zdrowia. - Przymus nauki z osobą niezaszczepioną, zagrażającą zdrowiu i życiu innych, łamie - w warunkach pandemii - właśnie ten artykuł - ocenia natomiast rektor.

Dodaje, że do tej pory siedem osób wystosowało pisemny protest i żądanie zmiany zarządzenia. - Po dwie z kierunków pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i kosmetologia oraz jedna z kierunku lekarskiego – informuje. Na pytanie, czy studenci i wykładowcy, którzy nie zastosowali się do zarządzenia mogą uczestniczyć w zajęciach w trybie zdalnym, odpowiada twierdząco.

We wtorek (23 listopada) przed godziną 13 zapytaliśmy Ministertwo Edukacji i Nauki, czy trzy opisywane przez nas uczelnie są jedynymi w Polsce, gdzie wprowadzone zostały tego typu zasady i czy ministerstwo aprobuje takie działania.

Ministerstwo prosi rektorów o wskazanie podstaw prawnych podjętych działań

Z odpowiedzi, jaką dostaliśmy następnego dnia wynika, że MEiN nie ma sygnałów, jakoby inne uczelnie oprócz tych trzech, które opisujemy, wprowadziły ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Przy czym, będąca uczelnią artystyczną, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza jest nadzorowana przez ministra kultury.

- W przypadku Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie oraz Uczelni Medycznej imienia Marii Skłodowskiej-Curie zwróciliśmy się do rektorów o wskazanie podstaw prawnych, które zdecydowały o podjęciu takich działań oraz o pilne przedstawienie wyjaśnień w tej sprawie. Mamy świadomość, iż opracowane rozwiązania niewątpliwie wynikają z troski o bezpieczeństwo oraz zdrowie członków wspólnot akademickich. Istnieją jednak uzasadnione wątpliwości co do zgodności takich działań z prawem. Wprowadzenie ich może być skutecznie kwestionowane z punktu widzenia chronionych praw, które przez takie rozwiązanie mogą zostać ograniczone - informuje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEiN.

Autorka/Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Zawiszyn. Kierowca ciężarówki wyprzedzał, gdy z przeciwka jechał samochód osobowy. Gdyby kierujący autem nie zjechał z jezdni w ostatniej chwili, doszłoby do tragedii.

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W czwartek późnym wieczorem na niebie nad Polską można było zobaczyć nietypowe zjawisko. Była to rozległa, jasna chmura, kierująca się na północ. Jej zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Pojawiły się pytania na temat tego, co mogło być przyczyną tego widoku.

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Za pięć lat Lotnisko Chopina ma być gotowe do obsługi 30 milionów pasażerów rocznie. Wymaga to dużych inwestycji. Ale jaka nie byłaby ich skala stołeczny port lotniczy nie ma możliwości technicznych do przyjęcia większej liczby podróżnych. Z zapewnień przedstawiciela rządu jasno wynika, że po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie lotnisko powinno zostać zamknięte. 

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na pogodę w czasie długiego majowego weekendu w Polsce nie możemy narzekać. Po nim jednak czeka nas zmiana. Jak mówił na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, temperatura zacznie spadać, a nocami w połowie przyszłego tygodnia niewykluczone są nawet przygruntowe przymrozki.

Zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej

Zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Policjanci z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) zatrzymali 30-latka, który ukradł z cmentarza 31 metalowych figurek przedstawiających Chrystusa. Mężczyzna zwrócił uwagę policyjnego patrolu, kiedy zaśmiecał łuskami słonecznika przystanek autobusowy.

Z cmentarza zniknęły figurki Chrystusa. Złodziej wpadł przez skubanie słonecznika

Z cmentarza zniknęły figurki Chrystusa. Złodziej wpadł przez skubanie słonecznika

Źródło:
tvn24.pl, Policja Dolnośląska, PAP

Prezydent Andrzej Duda w piątek rano wręczył akty mianowania na stanowisko dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Markowi Sokołowskiemu oraz na stanowisko dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Krzysztofowi Stańczykowi. Nadał także jeden stopień generała Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczył wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezydent wręczył nominacje dowódcze

Prezydent wręczył nominacje dowódcze

Źródło:
TVN24, PAP

Sekretarz stanu USA Antony Blinken złożył Polakom życzenia z okazji Dnia Konstytucji. "Już 233 lata temu, gdy Polska przyjęła pierwszą nowoczesną konstytucję w Europie, przyjaźń między naszymi narodami była dobrze ugruntowana" - napisał w oświadczeniu, które zostało zamieszczone w piątek na stronie amerykańskiego resortu dyplomacji.

Szef amerykańskiej dyplomacji złożył Polsce życzenia. "Ta przyjaźń nigdy nie była tak solidna"

Szef amerykańskiej dyplomacji złożył Polsce życzenia. "Ta przyjaźń nigdy nie była tak solidna"

Źródło:
PAP
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Powstaje szczepionka, która ma zapobiegać nawrotom czerniaka. Ciekawe jest to, dlaczego powstaje tak szybko i jak przyczyniła się do tego pandemia. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Szczepionka na czerniaka z nowotworu. "Tylko 8 procent chorych miało nawroty"

Szczepionka na czerniaka z nowotworu. "Tylko 8 procent chorych miało nawroty"

Źródło:
TVN24

Polska znalazła się na 47. miejscu w najnowszym Światowym Indeksie Wolności Prasy 2024 przygotowanym przez Reporterów Bez Granic. Awansowała o 10 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Nadal jednak jest w grupie krajów "problematycznych".

Polska awansowała w światowym rankingu wolności prasy

Polska awansowała w światowym rankingu wolności prasy

Źródło:
PAP

Generał Wadym Skibicki, zastępca szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie, że nie widzi możliwości zakończenia wojny z Rosją wyłącznie poprzez zwycięstwo na polu bitwy, a jego kraj może być zmuszony do negocjacji.

Wiceszef ukraińskiego wywiadu: Ukraina może być zmuszona do negocjacji z Rosją

Wiceszef ukraińskiego wywiadu: Ukraina może być zmuszona do negocjacji z Rosją

Źródło:
PAP

Nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji w sprawie oceniania uczniów była jednym z tematów poruszonych podczas posiedzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Zgodnie ze zmianami ocena roczna lub końcowa klasyfikacyjna z religii i etyki nie będzie wliczana do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Biskupi obradujący na Jasnej Górze zaapelowali o "dialog" i wyrazili "zaniepokojenie".

"Zaniepokojenie" biskupów w sprawie zmian dotyczących ocen z religii

"Zaniepokojenie" biskupów w sprawie zmian dotyczących ocen z religii

Źródło:
PAP

We wtorek 7 maja rozpoczną się tegoroczne matury. Tego dnia maturzyści przystąpią do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Krzysztof Obrębski, wicedyrektor Zespołu Szkół numer 31 imienia Jana Kilińskiego w Warszawie pytany w TVN24, czy to dobry pomysł, żeby jeszcze na ostatnią chwilę uczyć się do matury, radził by jedynie powtórzyć sobie lektury.

Jak wykorzystać ostatnie dni przed maturą? Pedagog o "dwóch grupach"

Jak wykorzystać ostatnie dni przed maturą? Pedagog o "dwóch grupach"

Źródło:
TVN24, PAP

Ostrzeżenia IMGW w części kraju. Synoptycy ostrzegają przed burzami. Zjawiskom mogą towarzyszyć dość intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Jak wynika z prognozy zagrożeń, niebezpieczna pogoda spodziewana jest także w kolejnych dniach, już w znacznej większości kraju.

Uwaga, IMGW ostrzega przed burzami. Gdzie zrobi się groźnie

Uwaga, IMGW ostrzega przed burzami. Gdzie zrobi się groźnie

Źródło:
IMGW

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 31-letniej kobiety i dwójki jej małych dzieci w wieku 4 i 5 lat. Do tragedii doszło w powiecie lublinieckim w woj. śląskim. - Na tym etapie wykluczamy udział osób trzecich - przekazał w rozmowie z tvn24.pl aspirant Michał Tomanek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nie żyje matka i dwoje małych dzieci

Nie żyje matka i dwoje małych dzieci

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W czołowym zderzeniu samochodów na obwodnicy Kłodzka zginęły dwie osoby. Droga w czwartkowy wieczór była całkowicie zablokowana.

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Źródło:
Telewizja Kłodzka, TVN24

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Parlament Serbii zatwierdził w czwartek nowy rząd z Miloszem Vuczeviciem, byłym ministrem obrony, na czele. W skład gabinetu weszli dwaj politycy objęci sankcjami USA za powiązania z Rosją, korupcję i udział w handlu narkotykami.

Serbia ma nowy rząd. W gabinecie polityk oskarżany o handel narkotykami i kontakty z FSB

Serbia ma nowy rząd. W gabinecie polityk oskarżany o handel narkotykami i kontakty z FSB

Źródło:
PAP

Zdzisław Krasnodębski, od 10 lat europoseł PiS, tym razem nie znalazł się na listach kandydatów tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Obecnie rozwiązujemy kontrakt" - napisał. Dodał, że w takiej sytuacji będzie mógł "swobodnie formułować swoje opinie o grze zespołu", w którym znajdował się przez dekadę i "o dobrych i złych decyzjach".

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

Źródło:
tvn24.pl, "Gazeta Wyborcza"

Poseł rządowej narodowo-konserwatywnej partii Finowie, podejrzewany o strzelanie z broni palnej na ulicy przed restauracją w Helsinkach, został wyrzucony z klubu parlamentarnego. Decyzja o wykluczeniu Timo Vornanena była jednomyślna - przekazały w czwartek władze partii.

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Źródło:
PAP

Urazy mózgu są często ignorowane przez sportowców, nawet tych profesjonalnych. Jednak mogą mieć one poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i nie chodzi tylko o dotkliwe wstrząśnienie mózgu. Groźne mogą być również mikrourazy. Naukowcy i lekarze przyglądają im się z coraz większą uwagą.

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Nie byłoby politycznych strategii na wybory do Parlamentu Europejskiego, gdyby 20 lat temu nie wydarzyło się to, co dla większości z nas teraz jest oczywistością . Polska stała się częścią Unii Europejskiej. Gdyby nie nasze przystąpienie do wspólnoty, nie byłoby też wielu arcyważnych inwestycji, które, bez unijnej pomocy, w ogóle by nie powstały. Materiał magazynu "Polska i Świat". 

Tak unijne fundusze wpłynęły na naszą rzeczywistość

Tak unijne fundusze wpłynęły na naszą rzeczywistość

Źródło:
TVN24

Premier Donald Tusk skrytykował Mateusza Morawieckiego, który w prorosyjskim węgierskim tygodniku "Mandiner" miał stwierdzić, że "Bruksela stanowi zagrożenie dla demokracji europejskiej". Wcześniej Morawiecki powiedział o Viktorze Orbanie, że jest jego "przyjacielem". Były premier na wpis obecnego szefa rządu zareagował w czwartek wieczorem.

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Prezydent skierował do premiera oficjalną informację, że dla podkreślenia znaczenia politycznego naszej prezydencji w Unii Europejskiej należy zorganizować dwa szczyty europejskie - oświadczył w czwartek minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Jak zaznaczył, "polityczna decyzja została wczoraj zakomunikowana".

Pismo prezydenta do premiera. "Decyzja została wczoraj zakomunikowana"

Pismo prezydenta do premiera. "Decyzja została wczoraj zakomunikowana"

Źródło:
TVN24

Jeśli właściciele stacji paliw zwiększą marże na benzynie choć minimalnie, to od poniedziałku pojawią się nowe cenniki - informują eksperci e-petrol. Jednak to zakończenie majówkowych promocji będzie najbardziej odczuwalne dla kierowców.

Kierowcy mogą głębiej sięgnąć do kieszeni

Kierowcy mogą głębiej sięgnąć do kieszeni

Źródło:
PAP

Dziesiątki tysięcy ludzi ponownie protestowały w Tbilisi przeciwko forsowanej przez rząd ustawie o zagranicznych agentach, której projekt poprzedniego dnia przeszedł drugie czytanie w parlamencie. Policja użyła gazu i zatrzymała kilka osób - podała agencja AFP.

W Gruzji trwają protesty przeciw ustawie o "obcych wpływach"

W Gruzji trwają protesty przeciw ustawie o "obcych wpływach"

Źródło:
PAP

Terrorystyczna organizacja Hamas przejęła część pierwszego transportu pomocy humanitarnej, która została przywieziona do Strefy Gazy przez nowo otwarte przejście graniczne - przekazał rzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller.

Hamas przejął część transportu z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy

Hamas przejął część transportu z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy

Źródło:
PAP

Majówka to czas nie tylko odpoczynku, ale też ciężkiej pracy. Zwłaszcza w ogrodach i na działkach. Schylona sylwetka i intensywne, powtarzalne ruchy mogą prowadzić do kontuzji. Jak działkowcy i ogrodnicy mogą uchronić się na przykład przed syndromem łokcia tenisisty?

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Źródło:
Fakty TVN
W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

O godzinie 11 rozpoczął się doroczny Bieg Konstytucji 3 Maja. Start i metę pięciokilometrowej trasy biegu zlokalizowano na placu Trzech Krzyży. Niektóre ulice w Śródmieściu stolicy zostały zamknięte dla ruchu. W związku z obchodami rocznicy wprowadzenia Konstytucji 3 Maja na placu Zamkowym odbędą się uroczystości z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Pięć tysięcy zawodników wystartowało w biegu Konstytucji 3 Maja

Pięć tysięcy zawodników wystartowało w biegu Konstytucji 3 Maja

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sześć firm chce się podjąć przebudowy i zazielenienia 2,5 hektara ulic i placów w rejonie Złotej i Zgody. Miasto analizuje oferty, które wpłynęły. - Najkorzystniejszą złożyła firma Skanska - podał ratusz.

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stacja TVN24 była w kwietniu najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 6,05 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN.

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24