Edukacja

Edukacja

Na medycynę dostać się jest bardzo trudno. Teraz może być trochę łatwiej, bo otwierają się nowe lekarskie kierunki. To szansa dla tych, którzy marzą o tym zawodzie, ale są też pytania i obawy - między innymi samorządu lekarskiego, związane z poziomem nauczania przyszłej kadry medycznej. Anna Wilczyńska.

Gdy skargi na niego badała komisja antymobbingowa, on akurat dostał nagrodę finansową za swoją pracę. A kilka tygodni później, gdy dyrektor Jacek Zawiśliński był już odsunięty od pełnienia obowiązków i jego sprawę badała prokuratura, pracownicy przestraszyli się, że kurator powołał go do zespołu decydującego o państwowych odznaczeniach. W Warszawie tłumaczą to "omyłką" przy dodawaniu pliku na stronę, ale podwładnych Zawiślińskiego to nie uspokaja.

Im bliżej jesiennych wyborów parlamentarnych, tym mniej prawdopodobne, że od września 2023 w polskich szkołach religia będzie obowiązkowa. Choć szumnie zapowiadał to minister edukacji Przemysław Czarnek, w PiS-ie słyszymy dzisiaj: - Religia obowiązkowa brzmiała świetnie, ale z obowiązkową etyką jest już gorzej. Bo jak wytłumaczyć naszym wyborcom, że wydamy miliony na widzimisię ateistów?

Nastoletni piłkarze nie wytrzymują presji, rezygnują ze szkoły, niekiedy z marzeń o karierze sportowej. "Poniża i upokarza. Wyzywa od j... debili, pedałów" - twierdzą uczniowie. Ich trener odpowiada: "Chłopcy zmówili się przeciwko mnie, bo nie chce im się biegać". Kto kłamie? Nastoletni piłkarze czy szef Akademii Piłkarskiej, za którym stoi wójt i dyrektor szkoły?