Minister Czarnek: połowa osób, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską, to dzieci w wieku szkolnym

Źródło:
tvn24.pl
Minister Czarnek o swojej rozmowie z ukraińskim ministrem edukacji
Minister Czarnek o swojej rozmowie z ukraińskim ministrem edukacjiMinisterstwo Edukacji i Nauki
wideo 2/4
Minister Czarnek o swojej rozmowie z ukraińskimi ministrem edukacjiMinisterstwo Edukacji i Nauki

- Mamy nadzieję, że ta wojna skończy się w perspektywie kilku, kilkunastu dni maksymalnie - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. We wtorek rozmawiał z ukraińskim ministrem edukacji na temat gotowości polskich szkół do nauczania i pomocy dzieciom i młodzieży z Ukrainy. Jak zapowiedziano, ministerstwo zawnioskuje do resortu finansów o zwiększenie subwencji na tworzenie oddziałów przygotowawczych.

- Właśnie miałem wzruszającą i bardzo ważną rozmowę z ministrem edukacji Ukrainy - poinformował w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych resortu edukacji minister Przemysław Czarnek. - Rozmawialiśmy o tym systemie, który przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży ukraińskiej, która w ogromnej liczbie już przeszła przez granicę polską - dodał minister.

Minister Czarnek: uchodźcy to matki z dziećmi

Czarnek w nagraniu podkreśla, że "trzeba mieć świadomość tego, że uchodźcy dzisiaj to są matki z dziećmi". - Na 380 tysięcy osób, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską od czwartku, połowa to są dzieci w wieku szkolnym - poinformował minister. I dodał: - System musi być otwarty na przyjęcie ich do szkoły, na zaopiekowanie się nimi edukacyjnie i wychowawczo. Na to, żeby mogli odetchnąć od tego traumatycznego przeżycia, które jest dla tych, którzy już przeszli granicę "za nimi". I na to, żeby mogli wrócić na Ukrainę, bo przecież my nie chcemy ich tutaj trzymać wbrew ich woli, że tak powiem. Mamy nadzieję, że ta wojna skończy się w perspektywie kilku, kilkunastu dni maksymalnie. I będzie możliwość powrotu do rodzin, do ojców, do matek też często.

Minister Czarnek poinformował, że są i takie sytuacje, gdy dzieci są w Polsce "zupełnie bez rodziców". - To są takie sytuacje, na które musimy odpowiadać, więc opowiedziałem panu ministrowi, mojemu odpowiednikowi ukraińskiemu, jak ten system jest przygotowany i zapewniłem, że (...) przyjaźń będzie okazywana dzieciom i młodzieży ukraińskiej, bo oni tego po prostu dzisiaj potrzebują - podkreślał Czarnek.

Dwie ścieżki, co dalej?

Obecne rozwiązania prawne przewidują dwie ścieżki edukacji dla dzieci cudzoziemskich, w tym tych z Ukrainy. Edukatorzy apelują o dodatkowe rozwiązania, które ułatwiłyby dzieciom odnalezienie się w tej trudnej sytuacji. - Pracujemy nad różnymi scenariuszami, będziemy też wspierać samorządy - zapewniał w poniedziałek w rozmowie z tvn24.pl wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

We wtorek o godz. 15 ministerstwo zorganizowało konferencję prasową w tej sprawie. - Mieliśmy mnóstwo spotkań z kuratorami, ekspertami, rektorami. W weekend rozmawialiśmy z samorządowcami - informował minister Czarnek. I podkreślał: - Wszystko po to, żeby stworzyć coś, co będzie najbardziej elastyczne i efektywne dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

Czarnek podkreślał, że to, co robi ministerstwo, "jest czymś dodatkowym". - Robimy to tak, żeby było jak najbardziej kompatybilne z polskim systemem oświaty i jak najmniej zakłócało ten system - mówił minister. - Jest mnóstwo infrastruktury szkolnej, żeby tam tworzyć warunki do edukacji i wychowania dla dzieci i młodzieży ukraińskiej - dodawał.

Jako przykład takiego rozwiązania podawał Ośrodek Rozwoju Edukacji. Jak zapowiadał minister, budynek ORE w Sulejówku od środy będzie działał jako miejsce pobytu dla 70 osób z Ukrainy. - W perspektywie kilku, kilkunastu dni zostaną w nim również uruchomione oddziały przygotowawcze dla dzieci, które będą mieszkały w tym ośrodku - poinformował minister. I podkreślał: - Nasza rola jest taka, żeby wrócili na Ukrainę z jak najmniejszym uszczerbkiem edukacyjnym.

Czytaj też: Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych

Musi być elastycznie

Wiceminister Dariusz Piontkowski mówił: - Skala zjawiska (migracji - red.) jest zupełnie inna niż kilka tygodni temu, musimy na ten okres przejściowy wprowadzić dodatkowe przepisy. Staramy się maksymalnie odformalizować przyjęcie dzieci do szkół, zdajemy sobie sprawę, że nie mają dużej części dokumentów. Żeby się zapisać, wystarczy oświadczenie rodzica - tłumaczył.

Piontkowski podkreślał, że ministerstwo zdaje sobie sprawę, iż "większość dzieci nie zna na tyle języka polskiego, żeby mogły swobodnie uczestniczyć w zajęciach". - Stąd zakładamy, że większość dzieci, młodzieży będzie uczyła się właśnie w tak zwanych oddziałach przygotowawczych - mówił Piontkowski. I dodawał: - Uelastyczniamy tworzenie takich oddziałów. Będą mogły być międzyszkolne, międzygminne. Tak, żeby ułatwić samorządom skompletowanie kadry i były prowadzone przez osoby dobrze przygotowane. Będzie można tam zatrudnić pomoc nauczyciela, czyli osoby znające język ukraiński i rosyjski. Dzieci będą miały od 20 do 26 godzin zajęć, przede wszystkim z polskiego, ale też z innych przedmiotów - dodawał. I jako przykład takich zajęć podawał wychowanie fizyczne, gdzie "nie jest wymagana dobra znajomość języka".

Piontkowski poinformował, że MEiN zwróciło się do Ministerstwa Finansów o zwiększenie subwencji na tworzenie takich oddziałów. Chce też, by oddziały były większe - dziś to maksymalnie 15 uczniów, ma być ich 25.

- Okres przejściowy potrwa kilka miesięcy, jeśli trzeba będzie działać dłużej, będziemy modyfikowali przepisy - podkreślił Piontkowski.

Czytaj też: Jak rozmawiać z dzieckiem o ataku Rosji na Ukrainę? Eksperci radzą

Język jest ważny, ale nie tylko

- Żeby dzieci i młodzież, którzy nie mówią po polsku, mogli się odnaleźć, potrzebni są nauczyciele ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego, kuratorzy stworzyli takie listy i są one do dyspozycji dyrektorów szkół - poinformował Czarnek. I dodawał: - Dziś uzgodniliśmy na spotkaniu z rektorami, że oni też będą koordynowali i tworzyli listy studentów ukraińskich w Polsce, którzy będą chcieli się zaangażować w pomoc nauczycielom, choćby w tłumaczeniu.

Czarnek podkreślał, że rozwiązania, które dziś przyjmują, nie są ostateczne. - Ruch uchodźczy trwa, mamy na granicy kolejki Ukraińców, którzy oczekują po kilkadziesiąt godzin, żeby wejść do Polski - przypominał.

Wiceminister edukacji Marzena Machałek podkreślała z kolei rolę pomocy psychologicznej w szkołach dla wszystkich dzieci. - W Polsce dzieci też przeżywają trudne chwile, oglądają telewizję, przeżywają stres, niepokoje - mówiła wiceminister. - Przygotowaliśmy rekomendacje psychologiczno-pedagogiczne. Wskazujemy, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie, nie potęgując ich niepokoju, a z drugiej strony pomagając tym dzieciom, które wydostały się z terenu objętego działaniami wojennymi. W niedzielę wieczorem zostały rozesłane do wszystkich szkół - dodawała.

Minister Czarnek oszacował, że gdyby do polskich szkół trafiło 500 tysięcy dzieci, to na ich edukację potrzeba będzie około 10 miliardów złotych rocznie.

60 tysięcy uczniów i liczba stale rośnie

Dzieci i młodzież z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - czyli od siódmego do 18. roku życia - są przyjmowane i obejmowane opieką i nauczaniem na takich warunkach, jak obywatele polscy. Ustalenie klasy, w której kontynuowana jest nauka takiego ucznia lub uczennicy, odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej za granicą.

W tym roku szkolnym - według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki - w naszym systemie edukacji kształci się ponad 60 tys. Ukraińców (z tego niemal 10 tys. w przedszkolach).

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Autorka/Autor:Justyna Suchecka

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Ciało Aleksieja Nawalnego zostało przekazane jego bliskim i karawanem przyjechało do cerkwi - przekazał Iwan Żdanow, bliski współpracownik zmarłego opozycjonisty. W okolicach świątyni w Moskwie, gdzie - jak pisze Reuters - rozpoczęło się nabożeństwo pogrzebowe, zgromadziły się tłumy Rosjan. Wielu z nich skanduje "Nawalny! Nawalny!" - widać na nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych.

Ciało Nawalnego w cerkwi. Ludzie skandują jego nazwisko, na miejscu tłum

Ciało Nawalnego w cerkwi. Ludzie skandują jego nazwisko, na miejscu tłum

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Meduza, tvn24.pl, Reuters

Dwa francuskie myśliwce przechwyciły trzy rosyjskie samoloty. To samolot transportowy An-72 oraz dwa Su-30-M - poinformowało w piątek Dowództwo Sojuszniczych Sił Powietrznych NATO w mediach społecznościowych. Dodano, że Antonowa przechwycono na wodach międzynarodowych na północ od Polski.

NATO: trzy rosyjskie samoloty przechwycone na północ od Polski

NATO: trzy rosyjskie samoloty przechwycone na północ od Polski

Źródło:
PAP

Jeśli Putin odniesie tu sukces, nie zatrzyma się - ocenił szef Pentagonu Lloyd Austin, mówiąc o Ukrainie. Sekretarz obrony USA, przemawiając przed Kongresem, ocenił, że prezydent Rosji "będzie nadal podejmował bardziej agresywne działania w regionie". - Całkiem szczerze, jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją - dodał.

Szef Pentagonu Lloyd Austin: jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją

Szef Pentagonu Lloyd Austin: jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją

Źródło:
Newsweek

Niezależny rosyjski kanał na Telegramie WCzK-OGPU opublikował nagranie systemu rakietowego Pancyr, który przewrócił się na drodze w Soczi. Sprzęt miał pełnić "dyżur bojowy" przed rezydencją prezydenta Władimira Putina, który w sobotę ma przyjechać do tego miasta.

Pancyr miał chronić Putina w Soczi. Nie dojechał

Pancyr miał chronić Putina w Soczi. Nie dojechał

Źródło:
tvn24.pl, tsn.ua

Rzecznik księżnej Walii zabrał głos w sprawie spekulacji na temat jej stanu zdrowia. Podkreślił, że księżna Kate czuje się dobrze i od początku informowano, że po operacji, którą przeszła w styczniu, aż do Wielkanocy nie będzie się udzielać publicznie.

Pałac Kensington reaguje na spekulacje o zdrowiu księżnej Kate. "Od samego początku mówiliśmy jasno"

Pałac Kensington reaguje na spekulacje o zdrowiu księżnej Kate. "Od samego początku mówiliśmy jasno"

Źródło:
People, Vogue

Dofinansowanie do pomp ciepła ma być przyznawane jedynie dla urządzeń z listy zielonych urządzeń i materiałów - wynika z uchwały Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w sprawie zmian w programie Czyste Powietrze.

Kłopoty z produktami z Azji. Ważna zmiana w popularnym programie

Kłopoty z produktami z Azji. Ważna zmiana w popularnym programie

Źródło:
PAP

Ministerstwo Przemysłu rozpoczyna działalność. W piątek weszło w życie rozporządzenie w sprawie utworzenia nowego resortu. Szefową ministerstwa, które swoją siedzibę ma w Katowicach, jest Marzena Czarnecka. - Transformacja energetyczna będzie przebiegać od węgla do atomu, dlatego lokalizacja ministerstwa na Śląsku jest najlepsza - podkreśliła minister.

Nowe ministerstwo. Dziś rozpoczyna działalność

Nowe ministerstwo. Dziś rozpoczyna działalność

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Portal Onet opublikował kolejne fragmenty podsłuchanych przez CBA rozmów byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Jak podał portal, Obajtek postanowił wykorzystać pandemię do "wzmocnienia" swojej pozycji w "trwających wewnątrz PiS walkach". Miał planować akcję wymierzoną w dawnego wicepremiera Jacka Sasina. "Trzeba zrobić tak, żeby go za*****, k****. Żeby tymi informacjami... żeby go krew zalała. Żeby nie miał punktu zaczepienia do mojej osoby, słuchaj [...] oni chcą mnie wykończyć teraz" - czytamy. Podsłuchy - podał Onet - prowadzone były w ramach tajnej akcji pod kryptonimem "Vampiryna".

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów

Źródło:
Onet, tvn24.pl

W koalicji rządowej trwają już przymiarki do kolejnych wyborów. Liderzy KO i Trzeciej Drogi chcą wspólnie powalczyć o rekordową liczbę mandatów do Parlamentu Europejskiego. Tym samym zepchnąć Jarosława Kaczyńskiego do całkowitej defensywy i uzyskać - jako Polska - miejsce lidera w ramach Europejskiej Partii Ludowej. To daje nam szanse na walkę o najwyższe stanowiska w Unii dla Polaka - słyszymy w koalicji rządowej. W najnowszym odcinku "Wybory Kobiet" w TVN24 GO Arleta Zalewska z "Faktów" TVN i Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka" rozmawiają o kulisach koalicyjnych narad.

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Źródło:
TVN24

Od 1 marca Artur Dziambor zajmuje stanowisko dyrektora departamentu marketingu i komunikacji oraz rzecznika prasowego Portu Gdańsk - poinformowali redakcję biznesową tvn24.pl przedstawiciele portu. W poprzedniej kadencji Dziambor był posłem Konfederacji, w wyborach startował z list Trzeciej Drogi.

Artur Dziambor ma nową pracę

Artur Dziambor ma nową pracę

Źródło:
tvn24.pl

W nocy z czwartku na piątek mieszkańcy warszawskich Bielan i okolicznych dzielnic usłyszeli głośny wybuch. Policja potwierdza, że dotarło do niej takie zgłoszenie. Źródła wybuchu ani jego fizycznych skutków nie znaleziono.

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Właścicielowi kantoru w Świnoujściu ukradziono walizkę z pieniędzmi i krótką bronią palną. Sprawcy wcześniej uszkodzili opony samochodu mężczyzny - w ten sposób odwrócili jego uwagę.

Właściciel kantoru stracił walizkę z pieniędzmi i broń

Właściciel kantoru stracił walizkę z pieniędzmi i broń

Źródło:
PAP

W drodze na zajęcia profilaktyczne z dziećmi gdańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który zawrócił w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna przewoził w bagażniku 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 59-latek usłyszał zarzuty paserstwa akcyzowego, grozi mu do trzech lat więzienia. Dodatkowo otrzymał mandat i pięć punktów karnych za wcześniejsze wykroczenie.

Mieli uczyć dzieci o bezpieczeństwie, zamiast tego zatrzymali kierowcę, który przewoził nielegalny tytoń

Mieli uczyć dzieci o bezpieczeństwie, zamiast tego zatrzymali kierowcę, który przewoził nielegalny tytoń

Źródło:
tvn24.pl, Policja Pomorska

W 2023 roku wydano w Polsce rekordowo dużo pozwoleń na broń. Polacy mają już ponad 800 tysięcy pistoletów i karabinów - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na statystyki Komendy Głównej Policji.

Coraz więcej broni w rękach Polaków. Rekord liczby wydanych pozwoleń

Coraz więcej broni w rękach Polaków. Rekord liczby wydanych pozwoleń

Źródło:
"Rzeczpospolita"

Pył znad Sahary prawdopodobnie w piątek dotrze do naszego kraju - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jego największe stężenie jest spodziewane w południowo-wschodniej Polsce.

Wasze samochody może dziś przykryć warstwa żółtego pyłu

Wasze samochody może dziś przykryć warstwa żółtego pyłu

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

Prokuratura Krajowa wszczęła pierwsze śledztwo w sprawie sędziów Piotra Schaba i Przemysława Radzika - poinformowało OKO.press. Chodzi o okres od listopada 2020 roku do lipca 2021 roku, gdy jako kierujący Sądem Okręgowym w Warszawie "blokowali powrót do pracy sędziego Igora Tulei". "Przed nami jeszcze długa droga. Śledztwo na razie jest w sprawie, nie przeciwko nim. Ale najważniejsze, że coś się ruszyło" - komentował dla OKO.press sędzia Tuleya.

Jest śledztwo w sprawie sędziów Schaba i Radzika. Chodzi o ich działania dotyczące sędziego Tuleyi

Jest śledztwo w sprawie sędziów Schaba i Radzika. Chodzi o ich działania dotyczące sędziego Tuleyi

Źródło:
OKO.press, TVN24
Resort kajś w Polsce. 297 kilometrów od kancelarii premiera

Resort kajś w Polsce. 297 kilometrów od kancelarii premiera

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Powraca pomysł wprowadzenia krótszego tygodnia pracy w Polsce. Lewica zapowiada złożenie projektu ustawy w tej sprawie. Rozwiązanie budzi emocje - pracownicy są pełni nadziei, a pracodawcy pełni wątpliwości. Ci pierwsi liczą wolne dni, drudzy kalkulują koszty. Do sprawy odniosło się również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Materiał z magazynu "Polska i Świat", przygotowany przez Macieja Zalewskiego.

Krótszy tydzień pracy w Polsce? "Moglibyśmy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu"

Krótszy tydzień pracy w Polsce? "Moglibyśmy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu"

Źródło:
TVN24

W 2023 roku, w którym odbyły się wybory, z pieniędzy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydano ponad 11 milionów złotych na organizację rozmaitych eventów i pikników - mówiła w nowym odcinku podcastu "Wybory kobiet" w TVN24 GO szefowa tego resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ministra rodziny pytana była między innymi o trwający w ministerstwie audyt, a także o zmiany w prawie aborcyjnym i legalizację małżeństw jednopłciowych.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Źródło:
tvn24.pl

Waloryzacja emerytur i rent w 2024 roku stała się faktem. Świadczenia wzrosły o 12,12 procent. Waloryzacja jest przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku.

Waloryzacja emerytur. Od dziś świadczenia w górę

Waloryzacja emerytur. Od dziś świadczenia w górę

Źródło:
tvn24.pl

W czwartek w Lotto padła jedna szóstka. Główna wygrana wynosi ponad 2,6 miliona złotych. Wiemy, w którym mieście wysłano szczęśliwy kupon. Oto wyniki Lotto oraz Lotto Plus z dnia 29 lutego 2024 roku.

Szóstka w Lotto. Wiemy, gdzie padła

Szóstka w Lotto. Wiemy, gdzie padła

Źródło:
tvn24.pl

W Polsce odbyły się pierwsze projekcje drugiej części "Diuny" – jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Krytycy są zachwyceni - piszą, że to kinowe widowisko na miarę XXI wieku. Zadowolenia nie kryją również opuszczający kina widzowie.

Pierwsze reakcje polskich widzów po seansie drugiej części "Diuny"

Pierwsze reakcje polskich widzów po seansie drugiej części "Diuny"

Źródło:
TVN24

Krasnopol, Jeleniewo, Suwałki. Na terenie m.in. tych podlaskich gmin naukowcy realizują projekt unijny polegający na nieinwazyjnym badaniu złóż rudy żelaza, odkrytych tu już ponad 60 lat temu. Przez około dwa tygodnie będzie tam latał śmigłowiec z podwieszonym odbiornikiem odczytującym naturalny sygnał ziemskiego pola magnetycznego. Dzięki temu powstanie swego rodzaju mapa złóż. Na razie nie zanosi się na ich wydobycie.  

Śmigłowiec nad Suwalszczyzną. Ruszają z badaniami złóż rudy żelaza 

Śmigłowiec nad Suwalszczyzną. Ruszają z badaniami złóż rudy żelaza 

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki od jakiegoś czasu powtarza w wywiadach, że został już wystawiony akt oskarżenia dla Krzysztofa Brejzy w sprawie afery fakturowej i że postawiono mu zarzuty. Natomiast poseł Brejza twierdzi, że Jaki rozpowszechnia kłamstwa. Sprawdziliśmy, kto ma rację.

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl
Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Komisja Europejska dokonała bardzo jasnej oceny zmian, dlatego zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze - powiedziała w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Źródło:
TVN24

Komisarz Janusz Wojciechowski wprowadził rolników, nie tylko polskich, w gigantyczne problemy - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman. Zdaniem ministra to unijny komisarz do spraw rolnictwa "dał twarz" Europejskiemu Zielonemu Ładowi. - Panu komisarzowi Wojciechowskiemu udało się na pewno jedno - połączył w proteście rolników w całej Europie - ocenił Hetman.

"Komisarzowi Wojciechowskiemu udało się na pewno jedno"

"Komisarzowi Wojciechowskiemu udało się na pewno jedno"

Źródło:
tvn24.pl

Ponad 50 firm w 14 miastach przyjmie studentów i absolwentów do 30. roku życia na blisko 120 staży z wynagrodzeniem od 4500 złotych do 7500 złotych za miesiąc. Aplikacje można składać od 1 marca. O Programie Kariera poinformował organizator – Polska Rada Biznesu.

Nawet 7500 złotych za staż. "Czasy kserowania czy parzenia kawy dawno minęły"

Nawet 7500 złotych za staż. "Czasy kserowania czy parzenia kawy dawno minęły"

Źródło:
PAP

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Do samego końca nie było pewne, czy Anya Taylor-Joy pojawia się w drugiej części "Diuny". W rozmowie z dziennikarzami reżyser Denis Villeneuve przyznał, że utrzymywano jej rolę w tajemnicy "w ramach eksperymentu".

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

Źródło:
Hollywood Reporter

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"