Dariusz Piontkowski

Dariusz Piontkowski

Związek lekarzy: czas wdrożyć wariant awaryjny dla szkół

Lekarze i świadczeniodawcy Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia apelują w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie niepokojącej sytuacji w polskich szkołach. "Uważamy, że nadszedł najwyższy czas, aby wdrożyć wariant awaryjny" - twierdzą i proponują, by starsze klasy przeszły na edukację zdalną.

Były offline. Zgubione przez system, nie mogą odnaleźć się w szkole 

Wiecie, ile to jest pół roku w życiu dziecka? - pyta nauczyciel. Po wakacjach poprzedzonych miesiącami zdalnej edukacji do szkół wrócili uczniowie. Inni, niektórzy nie do poznania - zagubieni, zdekoncentrowani, pozbawieni motywacji. Z badań wynika, że czytają gorzej niż powinni, liczą jakby wolniej, najmłodsi zapomnieli jak trzymać ołówek. Wszyscy coś stracili, najwięcej ci, którzy "wypadli z systemu", ci bez obecnych rodziców i porzuceni przez państwo.

Koronawirus w szkole. "Niejeden będzie potrzebował terapii"

Dyrektorzy szukający wsparcia u psychologów, nauczyciele wyświetlani na rzutniku, na lekcjach uczniowie w ciepłych bluzach przy otwartych oknach. I wreszcie rodzice, którzy też czują się, jakby siedzieli na tykającej bombie, czekając na powrót zdalnej nauki, która znów sparaliżuje ich życia. Przyjrzeliśmy się, jak wygląda szkoła po wakacjach.