Instytut Badań Literackich wyszedł z ciekawą inicjatywą portalu internetowego z darmowym dostępem do lektur. Dzięki temu książek nie trzeba będzie wyszukiwać w księgarniach. Portal Wolnelektury.pl rusza w poniedziałek.

Kacper Zaborowski ma pięć lat. Właśnie został najmłodszym interesantem wiceprezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Dlaczego? Bo jego rodzice nie zgadzają się, żeby uczestniczył w lekcjach religii.

Niebezpieczny wypadek na dworcu kolejowym w Kołobrzegu. Pociąg wypadł z torów podczas wjazdu na peron. Na szczęście nikogo tam nie było.

Pierwszy światowy zjazd rodu Gosiewskich z udziałem 70 osób, w tym wicepremiera, rozpocznie się dziś w Kretowinach koło Morąga.

Szef resortu sprawiedliwości chce wytoczyć procesy Markowi Biernackiemu z PO oraz Januszowi Zemkemu z SLD - podaje "Rzeczpospolita".

"Wodzowska" pozycja Donalda Tuska w partii i sukcesywnie marginalizowanie roli Jana Rokity w jego partii - to według Ryszarda Kalisza rzeczywiste motywy odejścia Jana Rokity z polityki.

Zakład Karny w Rawiczu to zasłużona jednostka polskiego więziennictwa z blisko dwustuletnią tradycją. Od wielu lat zajmowała się produkcją mebli do sal sądowych. Teraz rozpoczęła produkcję prototypowych młotków sądowych. Takich samych, jakie widujemy w amerykańskich filmach.

Gdyby KRRiTV w 1994 r. wiedziała, z jakimi osobami współpracuje Zygmunt Solorz, na pewno nie wydałaby zgody na udzielenie mu koncesji dla Polsatu - twierdzi prof. Andrzej Zybertowicz główny doradca premiera ds. bezpieczeństwa państwa.

Wszyscy polscy żołnierze zamordowani w Katyniu, których nazwiska są znane, zostaną pośmiertnie awansowani. Taką decyzję podjął minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

Jeden z ministrów obrony narodowej na początku lat 90. "blisko współpracował" z szefem placówki sowieckiego wywiadu wojskowego. Taką rewelację podały Wiadomości TVP powołując się na aneks z raportu o weryfikacji WSI.

- Bardzo szkoda, że Jan Rokita jako prawdziwy polityk, szlachetna osoba, musiał wycofać się z polityki - komentowała decyzję męża Nelly Rokita. Dodała, że ją szanuje.

W Piekarach Śląskich przyszła na świat Angelika, która w chwili urodzenia ważyła 5 kg i 300 gramów. To rekord Polski wśród dziewczynek.

"Wprost" oskarża PO o bezprawne wykorzystanie ich z nagrań słynnego wykładu o. Rydzyka podczas którego Marię Kaczyńską nazywa "czarownicą" i apeluje, aby sama siebie poddała eutanazji. Platforma odpowiada - kupiliśmy taśmy od Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Wietnamska działaczka opozycyjna, jednocześnie dziennikarka radia Wolna Azja, została wyprowadzona przez funkcjonariuszy BOR ze spotkania premierów Polski i Wietnamu. - To łamanie praw wolności słowa i to w Polsce, w kraju, który kieruje się zasadami demokracji - mówi oburzona Ton Van Anh.

Nelly Rokita będzie doradzać prezydentowi w sprawach kobiet. A premier zaprasza żonę lidera PO na listy wyborcze PiS. Drzwi do PiS ma też otwarte sam Jan Rokita.

Pogranicznicy znaleźli w wysokich Bieszczadach trójkę martwych dzieci. - Możemy przypuszczać, że dzieci zmarły z powodu wychłodzenia i wycieńczenia. Wszyscy ubrani byli w letnią odzież, jedna z dziewczynek nie miała nawet butów - poinformował prokurator rejonowy w Lesku Zygmunt Słabik.

Zasady naboru do policji będą prostsze i bardziej elastyczne. Będzie można m.in. zgłaszać się do niej w dowolnym momencie, poprawiać niezaliczone testy, a potknięcie na jednym z etapów nie będzie dyskwalifikujące – zapowiada szef MSWiA Władysław Stasiak