13-letni Łukasz z Poznania, który dwa tygodnie temu uratował swojego kolegę spod lodu, po dwóch tygodniach opuszcza szpital. Zapewnia, że na lodzie nie będzie już się bawił i apeluje do innych o to samo.

- Przepisy dotyczące kar za posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków są zgodne z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. TK wskazał, że interpretacja pojęcia "znacznej ilości" należy do sądów w każdej konkretnej sprawie. Pytanie prawne w tej sprawie zadał Trybunałowi jeden z krakowskich sądów rejonowych.

Czołowe zderzenie na drodze nr 15 w okolicach Wrześni (woj. wielkopolskie). Jak wynika z ustaleń policjantów, kierowca Opla - podczas wyprzedzania - zderzył się z nadjeżdżającym ciągnikiem siodłowym. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od @Władysława Majocha.

- W związku z odmowną decyzją prokuratury dyrektor aresztu śledczego nie zgodzi się na udział Katarzyny W. w pogrzebie córki - mówi w rozmowie z tvn24.pl rzecznik placówki porucznik Artur Piszczek. Kobieta, podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci dziewczynki, pozostanie w areszcie. Prokuratura nie chce na razie mówić o powodach wydania negatywnej decyzji.

Rodzina Katarzyny W. nie chce, żeby kobieta brała udział w pogrzebie swojej córki zaplanowanym na środę. Jak ustaliła TVN24 mąż i teściowie skontaktowali się z adwokatem Katarzyny W., a on poinformował swoją klientkę o ich decyzji. We wtorek dyrekcja aresztu ma zdecydować czy wyda kobiecie kilkugodzinną przepustkę. Opinia prokuratury już jest, ale na razie nie wiadomo jaka jest jej treść.

Najnowsze plany rozmieszczenia stacji centralnego odcinka II linii metra można już oglądać na ortofotomapach. To najdokładniejsze, jak dotąd, wizualizacje tego, w których miejscach znajdą się np. wyjścia czy podziemne przejścia.

Paweł Guz stracił dobre imię, dziewczynę i firmę. Spędził w areszcie 17 miesięcy oskarżony o morderstwo na podstawie jednego, jak się później okazało, mało wiarygodnego zeznania, jakie posiadała prokuratura w tej sprawie. Teraz rozpoczyna walkę o 5 milionów złotych odszkodowania, bo jak mówi: - Większego upodlenia ze strony wymiaru sprawiedliwości już nie może być.

- Wolałbym żeby nagrody były niższe, ale prawo obowiązuje - mówił w TVN24 minister sprawiedliwości Jarosław Gowin komentując sprawę Rafała Kaplera, który zrezygnował z szefowania Narodowemu Centrum Sportu. Mimo tego, że na Stadionie Narodowym, którego budowę nadzorował wciąż nie można rozgrywać meczów, ma on dostać 570 tys. zł premii "za sukcesy".

Walentynki to coroczne święto zakochanych i nie tylko. Od kilku dni w centrach handlowych szał czerwonych serduszek. Przed Walentynkami prawie każdy sklep ma "wyjątkową" ofertę dla zakochanych. Od czerwonych pluszowych misiów, wielkich lizaków w kształcie serca, po walentynkowe czekoladki czy baloniki.

Polski wymiar sprawiedliwości nie zbiera pochlebnych opinii. Przewlekłe postępowania, błędy śledczych i zdumiewające orzeczenia sądów. Problemów jest wiele, ale główny to kadry: te nowe i te odziedziczone po PRL. Sędziowie i prokuratorzy, którzy zaczynali karierę przed 89 rokiem, nie przeszli żadnej weryfikacji. A wielu z nich mimo ciemnych kart w zawodowym życiorysie robiło i robi kariery dzisiaj.

Georadar większość z nas zobaczyła po raz pierwszy podczas transmisji z pierwszego etapu poszukiwań Madzi z Sosnowca. Kilka tygodni temu mało kto z nas słyszał w ogóle tę nazwę. Nic dziwnego, polska policja ma tylko jedno takie urządzenie i to od niedawna.

Zakupoholików i zakupoholiczek nikt w Polsce nie policzył, ale nie jest to problem wyłącznie ludzi zamożnych. Specjaliści alarmują, że ich liczba wzrasta m.in. ze względu na zmiany kulturowe. Kupują wszystko - drogie i tanie. Duże i małe. Kupują cokolwiek. Byle coś kupić, bo kupowanie to uzależnienie.

Whitney Houston była w pełni świadoma swego głosu i jego możliwości. Nie bez powodu nadano jej przydomek "The Voice", czyli "Głos". Zmierzyć się z jej piosenkami, to dla wokalistek największy sprawdzian, ponieważ Whitney miała olbrzymią skalę, piękne brzmienie i potężną siłę głosu.

Tragedia w Radomiu. Kierowca samochodu Renault Megane, który najprawdopodobniej jechał zbyt szybko, na łuku ulicy uderzył w słup latarni, łamiąc go. W wypadku zginęło dwóch pasażerów. Kierowca - z obrażeniami - został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, był pijany.

- Spotkanie było bardzo konstruktywne, premier słuchał nas z dużą uwagą - tak rozmowę premiera Donalda Tuska z Parlamentarną Grupą Kobiet na temat wydłużenia wieku emerytalnego oceniła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (RP). Według Elżbiety Radziszewskiej (PO), w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna taka rozmowa.

Od poniedziałku po ulicach Wrocławia będzie jeździć aż 50 walentynkowych tramwajów. Wszystko za sprawą specjalnej akcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, "Zakochaj się w MPK". Akcja skierowana jest nie tylko do zakochanych, ale też do osób samotnie podróżujących miejską komunikacją. Nietypowe tramwaje będą jeździć we Wrocławiu przez cały tydzień.