Policja zatrzymała go na progu zanim zaatakował

Obyło się bez powalania na ziemię, strzałów hukowych i interwencji oddziału antyterrorystów. Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, 28-latek, który zamierzał obrabować jeden z banków w Katowicach był tak zaskoczony zatrzymaniem, że nie próbował nawet stawiać oporu. Obserwowany był od dłuższego czasu, bo policja podejrzewa, że to on stoi za kilkunastoma innymi napadami na śląskie banki i sklepy.

"Palikot to Nikifor polskiej legislacji"

Janusz Palikot to Nikifor polskiej legislacji. Z systemu prawnego, który budowaliśmy ileś lat, za chwilę nic nie zostanie - skrytykował posła PO w TVN24 senator PiS Zbigniew Romaszewski. Dostało się też Marianowi Krzaklewskiego, startującemu z listy Platformy w eurowyborach. - Liczba związkowców wspierających PO jest szokująca - ironizował senator.

Staranował karetkę pogotowia

W okolicy Sieradza (woj. łódzkie) rozpędzony seat uderzył w karetkę pogotowia z taką siłą, że aż się przewróciła. Na szczęście, ambulans nie przewoził chorego. Kierowca seata trafił do szpitala.

Stokłosa pozywa Urbana, chce milionów

Jeszcze w czwartek rodzina Henryka Stokłosy złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jerzego Urbana i jego tygodnik "Nie" - informuje RMF FM. Bliscy byłego senatora zapowiadają też procesy cywilne, w których będą żądać gigantycznych odszkodowań.

"Faszyzm miał większy sens niż praca historyków IPN"

Lech Wałęsa staje w obronie księdza Henryka Jankowskiego i ostro krytykuje IPN za publikację "Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki 1982-1984". Historycy napisali, że duchowny był niezarejstrowanym współpracownikiem SB. – Nawet faszyzm nie używał takich sformułowań. Nie byłoby wolności, gdyby nie ks. Jankowski – komentował były prezydent w RMF FM.

Prawdziwe honoraria za fikcyjną pracę w "Trójce"?

15 tysięcy złotych za "małą formę radiową" dla pracownika promocji, 25 tysięcy dziennikarskiego honorarium dla logopedy, a 27 tys. dla sekretarki. Takie ustalenia przyniosła wewnętrzna kontrola finansów w Programie III Polskiego Radia. To właśnie nieprawidłowości finansowe miały być główną przyczyną usunięcia Krzysztofa Skowrońskiego ze stanowiska szefa radiowej "Trójki".

Gosiewski znika, bo szykuje ofensywę

Od ponad miesiąca szef klubu PiS nie pojawia się w mediach. Czyżby się obraził? Polityk podaje inny powód - chce mieć szuflady pełne ustaw i stworzyć czerwoną księgę ustaw zepsutych przez PO.

Zarząd PO powie "Krzak, tak"

Zatwierdzenie kandydatury Mariana Krzaklewskiego jako "jedynki" Platformy Obywatelskiej na zaplanowanym na czwartek zarządzie partii będzie raczej formalnością. Ze zwycięstwem w eurowyborach może już nie pójść tak łatwo. Podkarpacie za Platformą nie przepada, a Krzaklewski gra va banque.

Policja oszukuje z oszczędności

"Nowe samochody dla policji" - pochwaliła się stołeczna komenda dwa dni temu, prezentując mediom dziewięć radiowozów wartych 3 mln zł. Po jednym samochodzie kia miały dostać wszystkie podwarszawskie komendy, m.in. z Piaseczna, Otwocka, Grodziska. Problem w tym, że auta... wcale nie są nowe - ustaliło "Życie Warszawy".

Kuchciński poprowadzi PiS

PiS w ramach partyjnej odnowy szukał nowego zakresu obowiązków dla swoich siedmiu wiceprezesów. Jeden z nich - Marek Kuchciński już wie, czym zajmie się w najbliższych miesiącach. Będzie nadzorował kampanie kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.

Amerykański koncern blokuje polską konkurencję

Sprzedaż polskiego odpowiednika leku na astmę - wstrzymana decyzją sądu. Amerykański koncern farmaceutyczny oskarża polskiego producenta o złamanie patentu. I choć nie wiadomo czy słusznie, to pacjenci nie mają wyboru - zamiast tańszego polskiego leku, kupią jedynie amerykański specyfik.

"Bestia" kroczy na południe Polski

Jest większe niż pies i ma rudy kolor - tak zwierzę, które widziała opisuje mieszkanka Samborowic (woj. Śląskie). Portal naszraciborz.pl twierdzi, że to właśnie poszukiwany od kilku dni na Opolszczyźnie zwierz z rodziny kotowatych, który powoduje szkody w gospodarstwach i wywołuje popłoch wśród ludzi.

"Śledź i ciastko na jednym talerzu"

Kandydatura Mariana Krzaklewskiego z list PO budzi gorące emocje wśród polityków z różnych opcji. - Krzaklewski z jednej strony, a Danuta Huebner z drugiej, to jak śledź i ciasto na jednym talerzu - kpił w "Magazynie 24 godziny" z doboru kandydatów PO Wojciech Olejniczak z SLD. Nawet Sławomir Nitras z PO przyznał, że "Marian Krzaklewski to wybór trudny dla lokalnych polityków Platformy".

Figurski i Wojewódzki ocalili pracę

Duet Figurski-Wojewódzki wraca do eteru po 10 dniach kary, nałożonej na nich przez radio Eska Rock za obrazę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ich program wróci na antenę w poniedziałek.

„Irlandzka choroba” dziesiątkuje prezenterów TVP?

Tajemnicza epidemia zaatakowała gwiazdy TVP. Po poniedziałkowym wywiadzie Piotra Kraśki z Irlandczykiem Declanem Ganleyem, liderem eurosceptycznego ruchu Libertas (wyemitowanym mimo sprzeciwu dziennikarza) na zwolnieniu jest Kraśko, Hanna Lis i Jarosław Kulczycki – donosi "Dziennik".

Trzy lata za in vitro?

Całkowitego zakazu sztucznego zapłodnienia i kar do 25 lat za eksperymenty z embrionami domaga się obywatelski komitet "Contra in Vitro" w projekcie nowelizacji kodeksu karnego. - Jeśli Kościół mówi, że in vitro jest czynem moralnie niegodziwym, to należy go zabronić - argumentuje wiceszef komitetu Ludwik Skurzak. By trafić do Sejmu, projekt potrzebuje 100 tysięcy podpisów.

Thun powalczy z Ziobro

Szefowa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Róża Thun będzie "jedynką" PO w Krakowie na liście kandydatów do europarlamentu - dowiedziały się "Fakty" TVN. W boju zmierzy się m.in. ze Zbigniewem Ziobro z PiS.

Kutz: Kaczyński ma codzienny kabaret

Tajną broń PO w zmaganiach z opozycją zareklamował w „Kropce nad I” Kazimierz Kutz. - Dla PiS nie jest groźna Platforma, tylko Janusz Palikot, który wodzi Jarosława Kaczyńskiego za nos – ocenił. Według posła, to jego prowokacje odpowiadają za powrót szefa PiS do dawnego, bojowego stylu.

Bielan wyśmiewa kandydatkę PO

Śmiechem zareagował w programie "Fakty po Faktach" TVN24 rzecznik PiS Adam Bielan pytany, czy Zbigniew Ziobro powinien obawiać się konkurencji Róży Thun w eurowyborach. - Jestem spokojny o jego wynik - bagatelizował zagrożenie ze strony "jedynki" PO.

12-latka porażona przez piorun

Kilkanaście miesięcy temu piorun poważnie poparzył ciało 12-letniej Klaudii z Iwin k. Bolesławca. Od tego czasu dziewczynka ze wszystkich sił walczy, by wrócić do normalności. - Chcę jak najszybciej wyzdrowieć i pojechać do Egiptu - mówi TVN24.

Autolustracja majątkowa PiS

Tylko 29 parlamentarzystów PiS posiada udziały w spółkach lub akcje – wynika z listy opublikowanej na stronach klubu. Stan posiadania – niezbyt imponujący: od „1 akcji Wedla” do „wkładu 293 822,95 zł”.

Śnieg powybijał okna

Kilkadziesiąt kilogramów śniegu z ogromną siłą wbiło się przez okno do budynku Polskiego Związku Alpinizmu na Hali Gąsienicowej zwanego "Betlejemką". W środku nocy trzask tłuczonego szkła przeraził grupę 15 instruktorów będących w budynku.

"SB chciało unieszkodliwić niebezpiecznego ks. Jankowskiego"

Opublikowane w środę przez IPN informacje dotyczące współpracy ks. Henryka Jankowskiego z SB wywołują wiele kontrowersji. - Przy ocenie kontaktów ks. Jankowskiego z SB należy pamiętać, że był on uważany za jednego z bardziej niebezpiecznych księży i poddawany inwigilacji przez SB – uważa redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki.

Przyganiał PiS Rostowskiemu

Minister finansów nie umieścił w oświadczeniu majątkowym nazw banków, w których ma kredyty. To sprawa dla CBA – grzmiało PiS. Jak się okazuje, ten sam błąd zrobili też dwaj posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Przyganiał kocioł garnkowi? – To niedopatrzenie – tłumaczył TVN24 rzecznik PiS.

Wypadek Zientarskiego nadal zawieszony

Śledztwo w sprawie Macieja Zientarskiego jest nadal zawieszone. Prokuratura czeka na opinię biegłych w sprawie stanu zdrowia dziennikarza. Jak twierdzą śledczy, Zientarski pędząc ferrari spowodował wypadek, w którym na miejscu zginął jego kolega Jarosław Zabiega.

Rostowski ujawnia kredyty

Jacek Rostowski ujawnia stan swoich finansów. - Nie posiadam akcji żadnego banku ani żadnemu nie doradzam. Mam kredyty hipoteczne, ale trudno sobie wyobrazić w takim przypadku konflikt interesów - deklaruje minister finansów. To reakcja na żądania PiS, które domaga się, by CBA zbadało kredyty zaciągnięte przez niego w londyńskich bankach.

Podpalali by zarobić

Strażacy-ochotnicy z mazurskiej miejscowości Stare Juchy podkładali ogień, bo chcieli zarobić na akcjach gaśniczych. Straty z dwóch wywołanych przez nich pożarów przekroczyły 40 tysięcy złotych. Podpalacze przy gaszeniu zarobili niecałe 600 złotych.

Edelman apeluje do radnych o rondo Wolnego Tybetu

Proponowana nazwa jest wyrazem uczuć Tybetańczyków, którzy za swoje dążenie do wolności religijnych są prześladowani, zamykani w więzieniach, zabijani - czytamy w liście otwartym do władz stolicy. Podpisani chcą, aby rondo przy Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia nazwać "rondem Wolnego Tybetu".