Łódź

Łódź

Łódzcy kibice od lat z zazdrością spoglądali na inne miasta, które miały nowoczesne stadiony. Prezydent miasta Hanna Zdanowska właśnie ogłosiła przetarg na budowę nowego, liczącego 18 tys. miejsc, obiektu. Inwestycja ma pochłonąć 170 mln złotych.

Szokującego odkrycia dokonał komornik, który próbował eksmitować 60-letniego lokatora z centrum Łodzi. W łóżku leżał szkielet. Na razie nie wiadomo, czy to szczątki zalegającego z opłatami mężczyzny. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura. Jako pierwszy o sprawie poinformował "Ekspress Ilustrowany".

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zakaz pełnienia obowiązków służbowych przez pięć lat i grzywna - takiej kary zażądał prokurator dla lekarki oskarżonej o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. W łódzkim sądzie odczytano dzisiaj mowy końcowe w tej sprawie.

W piątek do bazy w Łasku (woj. łódzkie) przyleciało sześć kolejnych amerykańskich myśliwców F-16. Tym samym, w podłódzkiej bazie jest już komplet samolotów przydzielonych Polsce w ramach wsparcia w związku z sytuacją na Krymie.

Urzędnicy ze Zgierza (woj. łódzkie) chcieli, aby mieszkańcy ich miasta jeździli nowymi autobusami. Ogłaszając przetarg na przewoźnika zapisali w jego warunkach, ile miejsc stojących mają mieć pojazdy. Liczyli, że zmusi to firmy walczące o kontrakt do odświeżenia floty - nowoczesne autobusy mają więcej miejsc stojących. Jedna z firma sprytnie obeszła ten wymóg... odkręcając część siedzeń w starych wozach.

Do trzech lat więzienia grozi łodzianom, którzy mieli od listopada znęcać się nad swoimi psami. W ubiegłym tygodniu w mieszkaniu pary znaleziono m.in. skrajnie wychudzonego wyżła weimarskiego, który kilka lat wcześniej zdobywał złote medale na wystawach. Podejrzani nie przyznają się do winy.

Łódzkie władze zachęcają przedsiębiorców do inwestowania w Nowym Centrum Łodzi. Jak? Między innymi podkreślając, że w Łodzi pracownik... zarabia mniej. - To przygnębiające, bo magistrat chce promować łodzian, jako tanią siłę roboczą - krytykuje opozycja. Negatywnie kampanię oceniają też ekonomiści, a miasto... obiecuje, że do sprawy się odniesie, ale nie tak od razu.

Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi chce, żeby po buspasach w mieście mogli jeździć motocykliści. - Jednoślady nie będą musiały się przepychać między samochodami - podkreślają młodzi łodzianie. Zarządca drogi rozważa pomysł, wątpliwości ma jednak policja.