Łódź

Łódź

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 50-letnia Zofia K., dyrektorka przedszkola w Pabianicach (woj. łódzkie). Za kratki trafi też jej 45-letnia zastępczyni, Renata Ł. Zdaniem śledczych, kobiety wyłudziły ponad milion złotych przeznaczonych na pracę placówki. Zarzuty usłyszała też 42-letnia księgowa - sąd zastosował wobec niej dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wzbogaciła się o sześć nowych pociągów. Będą jeździć od 15 czerwca na trasie Łódź - Sieradz. W ciągu najbliższych miesięcy ŁKA ma otrzymać jeszcze 14 pociągów. Łączny koszt nowych składów to ponad 382 mln złotych.

Pachnąca nowością łazienka w Miejscu Obsługi Podróżnych przy drodze S8 w woj. łódzkim była aż do dzisiaj zamknięta na klucz. Do dyspozycji podróżnych były tylko przenośne ubikacje. Wszystko przez "wodny" protest miejscowego wójta, który chciał utrzeć nosa wykonawcy inwestycji za rozjechanie gminnych dróg.

Do ośmiu lat więzienia grozi 40-letniemu lekarzowi z Łodzi. Mężczyzna tłumaczył śledczym, że jest pirotechnikiem-hobbystą i nie chciał nikomu zrobić krzywdy. Jego "bomba" uszkodziła jednak osiem samochodów. Teraz stanie przed sądem.

- Kurator przyjdzie i wyjdzie, tak samo asystent rodziny, a dziecko zostanie. Ja nie zgadzam się z próbami resocjalizowania osób dorosłych, dawania im ciągle szansy poprzez dziecko. W takiej sytuacji, dopóki nie mamy 100 proc. pewności, należy dziecko chronić - mówiła w sprawie maltretowania 4-letniego Kacperka w światowym dniu sprzeciwu wobec bicia dzieci Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Zarzuty znęcania się nad 4-letnim synem przedstawiła pabianicka prokuratura jego rodzicom: 35-letniej matce i 31-letniemu ojcu. Chłopczyk od ponad pół roku był bity po całym ciele m.in. skórzanym pasem, głodzony lub karmiony resztkami jedzenia. Rodzicom grozi do 5 lat więzienia. Sąd ich nie aresztował.

Dwoje policjantów ucierpiało w wypadku, do którego doszło w Łodzi. Jak podaje policja, kierowca nieoznakowanego radiowozu wjechał w słup, chcąc uniknąć zderzenia z innym autem, które zajechało mu drogę. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z komendą.

Błyszcząca karoseria, nowoczesne wnętrza i zaawansowane technologie. Cztery kółka w wydaniu luksusowym i terenowym, spora dawka adrenaliny na rampie off-roadowej. A obok klasyka w czystym wydaniu, która przemierzała drogi już w latach 20. W łódzkiej Manufakturze rozpoczął się car show.