Opinie i wydarzenia

Prywatne szpitale włączają się w walkę z COVID-19. Konferencja prasowa ministra zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej o porozumieniu rządu z prywatnymi szpitalami. - W wyniku naszych rozmów baza łóżek dostępnych na cele COVID-owe powiększy się o 1000 - przekazał.

Podkreślił, że łóżka te są "bardzo istotne", a szpitale, w których się znajdują, "są zlokalizowane w dużych miastach, aglomeracjach, gdzie te łóżka są najbardziej potrzebne". - Cieszę się, że hasło "wszystkie ręce na pokład" jest prawdziwie realizowane - powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia był pytany również o to, czy rekomenduje objęcie czerwoną strefą całej Polski. - Według prowadzonego monitoringu mamy ciągły przyrost stref czerwonych. Według danych z dnia wczorajszego liczba czerwonych stref wyniosła 317 powiatów. Przypomnę, że powiatów jest około 380 - przekazał.

W związku z tym - mówił - "nawet nie jest potrzebna decyzja, skoro jest tak ogromny przyrost czerwonej strefy w kraju". - Naturalnym jest rozszerzenie czerwonej strefy na cały kraj - podkreślił.