Kampania #BezKitu

Wcisło: szczujecie na obywateli, którzy mają inne zdanie od was

Oczywiście sondaże będą pracować, zmieniać się. Wiemy też, że sondaże są odbiciem tego, co było tydzień, dwa tygodnie temu. Dlatego są konwencje, wiece, są konkretne propozycje, ale też dementowanie fakeów, kłamstw, bo na waszych wiecach, głównie Donalda Tuska, jest stek kłamstw, które musimy dementować - mówił w "Kampanii #BezKitu" Krzysztof Ciecióra ze Stowarzyszenia odNowa i wiceminister rolnictwa komentując ostatnie sondarze wyborcze, według których różnica poparcia dla PiS i KO mieści się w granicach błędu statystycznego. - Wy żyjecie w swojej matni i nie słuchacie ludzi - odpowiedziała Ciciórze Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej. Oceniła, że KO rośnie poparcie, bo ludzie mają dość rządów PiS. - Na każdym spotkaniu mówią: zróbcie wszystko, co w waszej mocy, aby Polska stała się normalnym krajem. Aby Polska była krajem, w którym szanuje się obywateli, w którym nie każe się umierać kobietom, w którym szanuje się drugiego człowieka. A wy co robicie? Szczujecie na obywateli, którzy mają inne zdanie od was - zwróciła się do wiceministra posłanka. Wcisło odniosła się również do incydentu w Jeleniej Górze, kiedy to związkowcy z kopalni Turów gwizdali na wiecu PO w trakcie śpiewania hymnu narodowego. - Hymn to jest rzecz święta, a wyście ten hymn zbezcześcili - zarzuciła przedstawicielowi rządu polityczka PO.

 

Swoje pytania zadali również młodzi. Grzegorz Ciszewski z Nowej Generacji, Paweł Nogal z Pokolenia 2050, Julia Pietruszka z Forum Młodych Ludowców i Bartłomiej Maksymowicz z Gliwickiej Inicjatywy Obywatelskiej.

 

W drugiej części programu dr Paweł Maranowski był pytany o to, czy biorąc pod uwagę ostatnie sondaże partyjne, można już mówić o trendzie poparcia. - Myślę, że można mówić o trendzie jeżeli chodzi o sposób w jaki wyniki są prezentowane i w jaki sposób zdobywa głosy Koalicja Obywatelska. Ewidentnie można tu mówić o wzroście w przypadku Koalicji i stagnacji u Zjednoczonej Prawicy i niespodziance, o jakiej można mówić w przypadku Konfederacji - ocenił socjolog. Zdaniem eksperta formacja Donalda Tuska dość skutecznie mobilizuje swój elektorat. - Szczególne znaczenie miał tu marsz 4 czerwca - ocenił dr Maranowski.