Audio: Tak jest

Magdalena Rigamonti, dr Barbara Brodzińska-Mirowska

Jak niemożność uchwalenia ustawy liberalizującej aborcję i brak aresztu dla Marcina Romanowskiego wpłyną na notowania rządu Donalda Tuska? - pytał Andrzej Morozowski w trzeciej części programu "Tak jest" w TVN24. - To są całkowicie dwie różne sprawy. Głosowanie ws. aborcji pokazuje rozłam w koalicji rządzącej, natomiast sprawa Romanowskiego pokazuje, że rząd nie spełnia obietnicy rozliczania PiS - komentowała Magdalena Rigamonti (Onet.pl). Dodała, że prokuratura powinna być przygotowana na to, że Romanowski będzie chronił się immunitetem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Zdaniem doktor Barbary Brodzińskiej-Mirowskiej (politolożka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) "kaliber tych dwóch spraw jest różny, ale łączy je pokazanie braku skuteczności rządu". - To jest rzecz najbardziej zagrażająca i w tym upatrywałabym ewidentne ryzyko reputacyjne dla rządu - oceniła Brodzińska-Mirowska.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.