Audio: Fakty po Faktach

Karol Stopa, Beata Morawiec, prof. Ewa Marciniak, Bogusław Chrabota

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie. To jej 28. zwycięstwo z rzędu. O sukcesach polskiej tenisistki Diana Rudnik rozmawiała z komentatorem Eurosportu Karolem Stopą. - Ona robi coś, co mi przypomina pierwsze kroki na korcie i czas niesamowitej dominacji Sereny Williams - powiedział Stopa. Wskazał również, że w tenisie kobiecym ważna jest strona fizyczna i pod tym względem Świątek góruje nad rywalkami. - Technika jest ważna, ważna jest strona moralna, ważna jest taktyka, ale jeżeli nie masz tego motoru, którym jest własny organizm, to przegrasz mecz - podkreślił Stopa.

 

Następnie w "Faktach po Faktach" sędzia Beata Morawiec komentowała powołanie przez sejm członków neo-KRS bis. Decyzję tę określiła jako "tragedię dla polskiego wymiaru sprawiedliwości". - To co się stało na posiedzeniu sejmu świadczy o tym, że naprawdę wielkimi krokami zmierzamy do tego, aby praworządność została tylko na papierze, a nie była realnym słowem, które funkcjonuje w naszym państwie - mówiła sędzia Morawiec.

 

W dalszej części programu o drugiej kadencji prezesa Narodowego Banku Polskiego i wybraniu członków neo-KRS bis. Czy wydarzenia te świadczą o porozumienia się Solidarnej Polski z Prawem i Sprawiedliwością? - o tym dyskutowali politolożka profesor Ewa Marciniak oraz redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" Bogusław Chrabota. - Jeżeli w ramach formacji politycznej, która rzadzi dużym krajem i to w bardzo trudnej sytuacji w środku Europy, wszystko polega na handlu, to nie jest to normalna sytuacja - komentował Chrabota. Profesor Marciniak relację między ugrupowaniami określiła jako "rodzaj polityki transakcyjnej". - Obie strony strony coś wygrały - dodała profesor Marciniak.