Kłopoty szefa NIK

Kłopoty szefa NIK

Schreiber o dymisji Banasia: PiS czeka na honorowe rozwiązanie

- Czekamy na honorowe rozwiązanie tej sprawy. Jeśli nie, to będziemy przedstawiali nasz pomysł - powiedział w "Kropce nad i" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do ewentualnej dymisji Mariana Banasia. - Głosowaliście państwo za facetem, wobec którego służby prowadziły postępowanie sprawdzające. Nie było mocnego na tego pancernego człowieka - przypomniał Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Kwiatkowski: nigdy nie wpływałem na wyniki konkursów

Zaprzeczam kategorycznie, aby jakiekolwiek moje rozmowy z jakimkolwiek posłem mogły wpłynąć na ustalenie składu komisji konkursowej, na przebieg konkursu i na decyzję w sprawie wyboru kandydata - zapewnił we wtorek przed warszawskim Sądem Okręgowym prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Jego zdaniem wszystkie konkursy były przeprowadzane obiektywnie i w oparciu o przesłanki o charakterze merytorycznym.

Jest akt oskarżenia przeciwko prezesowi NIK

Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, byłemu posłowi Janowi Buremu oraz Pawłowi A., kontrolerowi w rzeszowskiej delegaturze NIK - poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa. Żaden z nich nie przyznał się do zarzucanych czynów.

Prezes NIK kolejny dzień w prokuraturze

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski przyjechał w piątek ponownie do katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej. Ma złożyć uzupełniające wyjaśnienia w śledztwie, w którym jest podejrzany o nadużycie władzy przy obsadzaniu stanowisk w NIK.

Sejm uchylił immunitet prezesa NIK

Immunitet szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego został uchylony przez Sejm. Prokuratura z Katowic chce Kwiatkowskiemu przedstawić zarzuty przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK. O uchylenie immunitetu wnioskował sam Kwiatkowski, który twierdzi, że nie popełnił przestępstwa.

Ziobro vs. Kwiatkowski. Do Sejmu trafi wniosek o uchylenie immunitetu prezesa NIK

Prokurator generalny podejmie decyzję o skierowaniu do Sejmu wniosku o uchylenie immunitetu, który chroni Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa NIK - dowiedział się dziennikarz tvn24.pl. Dokument jest już gotowy i czeka na podpis Zbigniewa Ziobry. Jeżeli wniosek uzyska akceptację posłów, śląscy prokuratorzy ogłoszą Kwiatkowskiemu zarzuty dotyczące obsadzania stanowisk w Izbie pod wpływem byłego polityka PSL.

Szef NIK: chcę jak najszybciej oddalić nieprawdziwe zarzuty

- Moja linia obrony jest najprostsza z możliwych: chcę się ustosunkować do formułowanych w moją stronę zarzutów i pokazać, że one są oparte na mylnych założeniach - mówił w "Faktach po Faktach" Krzysztof Kwiatkowski. Prezes NIK zapewnił, "nie jest przyspawany do swojego stanowiska". Dodał jednak, że na razie nie zamierza rezygnować z funkcji.

NIK zdecyduje o uchyleniu immunitetu byłego wiceprezesa

Kolegium Najwyższej Izby Kontroli wystąpiło w środę do prokuratury w Katowicach o dodatkowe informacje w sprawie byłego wiceprezesa Izby Mariana Cichosza. Dopiero po ich otrzymaniu będzie decydować o ewentualnym uchyleniu mu immunitetu.

Kierwiński: myślę, że Trybunał Stanu dla szefa NIK byłby właściwszy

Na początku, kiedy zawiesił swoje bieżące kierowanie NIK, zachował się z dużą klasą polityczną i niepotrzebnie chce teraz wrócić do swoich obowiązków - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 Marcin Kierwiński. Szef sztabu wyborczego PO komentował w ten sposób postawę Krzysztofa Kwiatkowskiego, którego sprawą zajmą się posłowie jednej z komisji.

"Mamy taki rząd, jaki mamy, nie rozliczył się z żadnej afery"

- Pan poseł Jan Bury nie ma postawionych zarzutów. Jeśli czuje się niewinny, to trzeba dać mu szansę - mówiła w programie "Tak jest" Urszula Augustyn (PO), tłumacząc udział posła PSL w procedurze wyboru kandydata na prokuratora generalnego. Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zauważył, że obecny rząd nie rozliczył się z żadnej afery.