Jacek Kurski

Jacek Kurski

Był dziennikarzem, często zmieniał partie, słynął z ekscesów drogowych. Teraz pokieruje TVP

Kariera Jacka Kurskiego to pasmo zaskakujących sukcesów i bolesnych porażek. Wielokrotnie zmieniał polityczne barwy, był dziennikarzem, specem od PR, najwierniejszy jest jednak polityce. W 2014 roku w błysku fleszy pożegnał się z wyborcami. Bez polityki wytrzymał tylko kilkanaście miesięcy, by wrócić jako wiceminister kultury w rządzie Beaty Szydło. Teraz to telewizja publiczna ma być jego żywiołem. W piątek zajął się jej kierowaniem, jest 16. prezesem TVP.

"Kurski samochodem po ścieżce rowerowej". Europoseł: Tam się staje

Jak poinformował na Kontakt24 internauta, europoseł Jacek Kurski na gdańskiej Morenie zaparkował swoje bmw na ścieżce rowerowej, a później przejechał nią, aby włączyć się do ruchu. Autor filmu i zdjęć podaje, że europoseł najpewniej spieszył się do przedszkola, które jest w pobliżu, bo był z dzieckiem. - Tam się po prostu staje - skomentował w "Kropce nad i" polityk.

Kurski o Kaczyńskim: Boi się utraty monopolu na prawicy

- Jarosław Kaczyński boi się utraty monopolu na prawicy. To widać we wściekłości i ataku na Solidarną Polskę i Kazimierza Ziobrę; w ataku na Piotra Dudę i "Solidarność"; w skandalicznych ulotkach, które w ostatni weekend rozdawali koledzy z PiS - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski.

Kurski o Baumanie. "Nie rozliczył się ze swojej przeszłości"

Prof. Zygmunt Bauman był współpracownikiem NKWD i nigdy się nie odciął od błędów przeszłości - stwierdził w "Kawie na ławę" Jacek Kurski z Solidarnej Polski, komentując zakłócenie wykładu socjologa przez grupę narodowców. - O dziadku z Wehrmachtu już było, teraz nowy odcinek - ripostował Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Przesłuchają Ziobrę i Kaczyńskiego w lipcu i wrześniu

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej wyznaczyła terminy przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, którym PO zarzuca naruszenie konstytucji i uprawnień Rady Ministrów w czasie "walki z układem i budowania IV RP". Rządząca partia chce obu polityków postawić przed Trybunałem Stanu.

Kurski: Elbląg będzie punktem zwrotnym w polskiej demokracji

Wybory w Elblągu będą ważnym punktem zwrotnym w polskiej demokracji - uważa wiceszef Solidarnej Polski Jacek Kurski. Według niego widać, że dochodzi do przesilenia na scenie politycznej, a Solidarna Polska wchodzi do gry i odblokowuje klincz między PiS a PO.

Kurski: plakietkę będę stosował w programach o wysokiej widowni

Myśmy powstali tuż po przegranych przez PiS wyborach, a ludzie wtedy nie interesują się polityką - powiedział w TVN24 Jacek Kurski z Solidarnej Polski, tłumacząc, dlaczego wyborcy nie wiedzą o istnieniu jego partii oraz to, dlaczego pojawił się w niedzielę w programie "Kawa na ławę" z plakietką z logiem SP.

SLD nie poprze wniosku o odwołanie Nowickiej

SLD zagłosuje przeciwko odwołaniu Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu - zapowiedział szef SLD Leszek Miller. Według niego wniosek o pozbawienie Nowickiej tej funkcji to "happening" Janusza Palikota.

Opozycja: Przerażający jest dobry humor rządu po wpadce ws. dróg

Porażający brak odpowiedzialności, infrastrukturalna klęska, wpadka rządu, która zostanie wykorzystana przeciwko Polsce w budżetowych negocjacjach - w taki sposób, w programie "Kawa na ławę", opozycja komentowała wstrzymanie przez Komisję Europejską pieniędzy na polskie drogi. - Opozycja tłucze w rządzących, jak w bęben, bo jest okazja, żeby tłuc i pokazywać, że rząd jest nieudolny - posumował Jarosław Kalinowski z PSL.

"Tusk będzie się mścił powoli, cichutko, zza ściany, spod dywanu"

- Pan minister Gowin zasłużył na dymisję na pewno, ale dymisji nie będzie - stwierdził w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty z SLD komentując podział w PO w czasie głosowania nad projektami związków partnerskich, które minister sprawiedliwości przed głosowaniem nazwał "niekonstytucyjnymi". Jacek Kurski z Solidarnej Polski dodał, że Donald Tusk "przyszykuje zemstę" ministrowi, a Andrzej Halicki z PO uznał, że premier "będzie pamiętał to wystąpienie".