Kaczyński o "pewnym napięciu" w rządzie, Ziobro o "dramatycznej sytuacji", Morawiecki o "kompletnym nieporozumieniu"

Źródło:
TVN24, PAP, Radio Zet, "Sieci"
Morawiecki: mówienie, że oddaliśmy Brukseli więcej władzy, to kompletne nieporozumienie
Morawiecki: mówienie, że oddaliśmy Brukseli więcej władzy, to kompletne nieporozumienieTVN24
wideo 2/4
Morawiecki: mówienie, że oddaliśmy Brukseli więcej władzy, to kompletne nieporozumienieTVN24

Jarosław Kaczyński przyznał że "jest pewne napięcie" między premierem Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobrą. Lider Solidarnej Polski powiedział, że na skutek podjętych przez premiera działań pozycja Polski w Unii uległa "zasadniczemu osłabieniu". - Mówić o tym, że my oddaliśmy do Brukseli więcej władzy niż poprzednie ekipy, czy ktokolwiek wcześniej, to jest kompletne nieporozumienie. Jak pan minister sprawiedliwości chce, to mu to bardzo dokładnie wytłumaczę - zareagował szef rządu. Do słów Ziobry odniósł się też Adam Bielan, szef Partii Republikańskiej. Mówił, że pamięta, jak politycy obecnej Solidarnej Polski atakowali Lecha Kaczyńskiego, więc ich linia "miękkiego polexitu nie jest niczym nowym".

Jarosław Kaczyński w rozmowie w Radiu Wrocław wyemitowanej w poniedziałek odniósł się między innymi do planowanego głosowania nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Stwierdził, że to "na pewno nie będzie próbą sił między premierem Morawieckim a ministrem Ziobro".

- Premier Morawiecki z całą pewnością będzie bronił z mównicy sejmowej pana ministra i będzie głosował, a także ci najbliżsi mu ludzie, będą głosowali za tym, żeby to wotum nieufności odrzucić - mówił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS powiedział, że "jest pewne napięcie" pomiędzy Morawieckim a Ziobrą. Dodał, że racje dominują po stronie premiera. - Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji. No jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo - i to jest wynik zdrowego rozsądku - chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była. Gdyby to wszystko wziąć pod uwagę to, owszem, zdarzają się błędy, ale generalnie rzecz biorąc, ta linia, która jest reprezentowana przez premiera, jest linią bezalternatywną - mówił Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości pytany był też między innymi o to, czy Polska otrzyma pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. - Co do tej sprawy, to się nie wypowiadam, bo za wiele już było zwrotów sytuacji, żeby można było cokolwiek przewidzieć. Już parę razy wydawało, że już wszystko jest załatwione - odparł.

Ziobro: to spór o fundamentalne kierunki rozwoju kraju

Z kolei Zbigniew Ziobro o napięciach w Zjednoczonej Prawicy mówił w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Odniósł się do wcześniejszej wypowiedzi wicemarszałka Sejmu i przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego, który powiedział, że formacja Ziobry za wszelką cenę poszukuje odrębności, a wskazywane przez Ziobrę różnice w stosunku do PiS są wydumane. "To czasem wygląda na próbę wykazania, że są bardziej pisowscy niż PiS, co oczywiście jest bzdurą" - ocenił Terlecki.

Ziobro przypomniał, że w grudniu 2020 roku na szczycie w Brukseli premier Morawiecki przyjął pakiet trzech ważnych decyzji, które dotyczą KPO, zasady warunkowości oraz Fit for 55, dodając że ta ostatnia decyzja do dziś jest ukryta "w głębokim cieniu".

"Zacznijmy właśnie od niej. Z wyliczeń ekspertów banku Pekao S.A. wynika, że decyzja premiera będzie dla Polski ogromnym, dodatkowym obciążeniem. Precyzyjnie rzecz ujmując, chodzi o kwotę szacowaną na około 189 miliardów euro, czyli około 888 miliardów złotych. Pan premier zobowiązał się, że tyle Polska i Polacy dodatkowo dołożą się do unijnej polityki do 2030 roku. Podkreślam słowo 'dodatkowo'. Ta kwota odpowiada prawie dwóm rocznym budżetom polskiego państwa. Innymi słowy, do 2030 roku na transformację energetyczną musimy wydać dodatkowo tyle pieniędzy, ile wystarczyłoby na utrzymanie naszego państwa przez dwa lata" - komentował.

W dalszej części wywiadu minister sprawiedliwości mówił, że "plan Fit for 55 zakłada bowiem drastyczny wzrost zużycia gazu kosztem węgla, a gaz miał płynąć do Europy przede wszystkim z Rosji".

"Dlatego od czasów Tuska likwidowane były kopalnie" - powiedział lider Solidarnej Polski. Jego zdaniem "premier doskonale wiedział, że Solidarna Polska w tej sprawie zgłasza fundamentalny sprzeciw i zgadzał się na debatę na forum rządu, która miała poprzedzić ewentualne decyzje". Jak argumentował Ziobro, "tymczasem w grudniu 2020 roku, bez żadnych konsultacji, podjął arbitralną decyzję i wciągnął Polskę w realizację niekorzystnego dla naszego kraju planu, który - powtórzę - był od lat przygotowywany pod skrzydłami Tuska jako szefa Rady Europejskiej pod dyktando Niemiec".

"Nie jest więc to spór o pietruszkę, ale o fundamentalne kierunki rozwoju kraju" - powiedział minister sprawiedliwości.

Ziobro: na skutek decyzji Morawieckiego pozycja Polski w UE uległa osłabieniu

"Decyzje, które zapadły na szczytach europejskich w lipcu i grudniu 2020 roku, mimo sprzeciwu SP, zaowocowały zastawieniem na Polskę i rząd Zjednoczonej Prawicy potężnej pułapki. Już w niej jesteśmy. Proces rozbierania naszej suwerenności, federalizacji UE i drenowania portfeli Polaków postępuje. To jest dramatyczna sytuacja. Pozycja Polski w Unii uległa na skutek podjętych w 2020 roku decyzji przez premiera Mateusza Morawieckiego zasadniczemu osłabieniu" - mówił dalej Ziobro.

Dodał także, że "dziś Komisja Europejska jest jak lichwiarz, który stawia co raz to nowe żądania uzależnionemu od siebie dłużnikowi". "Przez pierwsze cztery lata naszych rządów eurokraci rwali włosy, bo mogli tylko machać bezzębnym artykułem 7 traktatów i podejmować bełkotliwe uchwały w PE [Parlamencie Europejskim - przyp. red.]. Po zgodzie pana premiera na nowe mechanizmy zyskali realne narzędzie szantażu ekonomicznego wywieranego na Polskę" - dodał.

W dalszej części rozmowy lider Solidarnej Polski mówił między innymi, że "smutna prawda jest taka, że żaden rząd od początku III Rzeczypospolitej nie poczynił tak daleko idących koncesji na rzecz transferu realnej, faktycznej władzy z Warszawy do Brukseli".

Lider ziobrystów stwierdził także, że "cała polska debata polityczna kręci się wokół tematów związanych z błędnymi decyzjami z 2020 r.". "Mam świadomość, że Bruksela i tak co najwyżej rzuci nam jedną transzę, a przed wypłatą następnych wysunie kolejne szantaże. Taka jest logika szantażu" - dodał. 

Morawiecki: mówienie, że oddaliśmy Brukseli więcej władzy, to kompletne nieporozumienie

O słowa Zbigniewa Ziobry został zapytany na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

- Jesteśmy, jako obóz, partią dużego namiotu, czyli łączymy różne poglądy, różne skrzydła. Mamy głosy skrajnie eurosceptyczne, radykalne, ale mamy też bardzo eurorealistyczne głosy. Mówić o tym, że my oddaliśmy do Brukseli więcej władzy niż poprzednie ekipy, czy ktokolwiek wcześniej, to jest kompletne nieporozumienie. Jak pan minister sprawiedliwości chce, to mu to bardzo dokładnie wytłumaczę - powiedział szef rządu.

Morawiecki: mówienie, że oddaliśmy Brukseli więcej władzy, to kompletne nieporozumienie
Morawiecki: mówienie, że oddaliśmy Brukseli więcej władzy, to kompletne nieporozumienieTVN24

Premier: w głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności będę bronił ministra sprawiedliwości

Morawiecki był też pytany o złożony przez opozycję wniosek o wotum nieufności wobec Ziobry. Premier powiedział, że to już kolejny taki wniosek opozycji. - Oczywiście, że będę bronił pana ministra, oczywiście, że będę bronił spójności Zjednoczonej Prawicy. Będziemy bronić naszych ministrów. Jestem przekonany, że nasz rząd będzie spójny, niezależnie od tego, że dyskusje czasami są bardzo otwarte - powiedział Morawiecki.

Dodał, że "takie powinny przecież być dyskusje na Radzie Ministrów, taka była dyskusja ostatnim razem". - Nie mam żadnego problemu z tym, by bronić pana ministra i głosować za tym, by on został w rządzie - powiedział Morawiecki.

Premier: w głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności będę bronił ministra sprawiedliwości
Premier: w głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności będę bronił ministra sprawiedliwościTVN24

Bielan: linia miękkiego polexitu nie jest niczym nowym

Również szef Partii Republikańskiej Adam Bielan odniósł się do słów Zbigniewa Ziobry.

- Apeluję do kolegów z Solidarnej Polski, aby bardziej myśleli o tym, co łączy, a mniej starali się budować siebie przez rozmaite ataki wewnątrz rządu - powiedział Bielan w rozmowie w Radiu Zet. - Rozpad Zjednoczonej Prawicy to najprawdopodobniej będzie utorowanie drogi do władzy lewicy i liberałów, w związku z tym powinniśmy się skupić na tym, co łączy - dodał.

Zdaniem Bielana niektórymi swoimi wpisami w mediach społecznościowych politycy partii Ziobry "przekraczają granice". - Jak się czyta niektóre wypowiedzi niektórych polityków Solidarnej Polski, to konsekwencją realizacji ich postulatów byłoby wyjście Polski z Unii Europejskiej. Jeden z nich zaproponował referendum swego czasu, bodaj Janusz Kowalski - mówił.

Bielan powiedział, że pamięta, jak politycy obecnej Solidarnej Polski atakowali Lecha Kaczyńskiego, "więc ta ich linia takiego miękkiego polexitu nie jest niczym nowym".

Bielan: linia miękkiego polexitu nie jest niczym nowym
Bielan: linia takiego miękkiego polexitu nie jest niczym nowymRadio Zet

Zapytany, czy jego zdaniem ziobryści rzeczywiście chcą opuszczenia Unii przez nasz kraj, odparł: - Nie sądzę, by cała partia miała to w programie, choć jak się czyta wypowiedzi niektórych polityków, to konsekwencją realizacji ich postulatów byłoby wyjście Polski z Unii Europejskiej, to oczywiste.

Jednak antyunijne wypowiedzi padały w przeszłości często nie tylko ze strony przedstawicieli Solidarnej Polski. W lipcu poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski mówił o tym, że nie można poddać się "niewoli brukselskiej", natomiast we wrześniu 2021 roku mówił o "okupancie brukselskim".

Bielan powiedział też, że "zdecydowana większość wyborców Zjednoczonej Prawicy, nie tylko Polaków, jest za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej". Podkreślił, że cieszy go ta część wypowiedzi Ziobry, w której wyraża on zrozumienie, iż "tylko razem jesteśmy w stanie powstrzymać dojście do władzy lewicy i liberałów".

Autorka/Autor:mjz//now

Źródło: TVN24, PAP, Radio Zet, "Sieci"

Pozostałe wiadomości

Skoro Putin chce, żeby rosyjscy żołnierze ginęli w Ukrainie masowo, to trzeba czynić wszystko, żeby te oczekiwania pana Putina zostały spełnione, to znaczy, żeby Rosja poniosła klęskę na Ukrainie - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Duda: skoro Putin chce, by rosyjscy żołnierze masowo ginęli w Ukrainie, trzeba spełnić te oczekiwania

Duda: skoro Putin chce, by rosyjscy żołnierze masowo ginęli w Ukrainie, trzeba spełnić te oczekiwania

Źródło:
TVN24, PAP

25-letnia kobieta jest podejrzana o zabójstwo 45-latka pod Wieliszewem (Mazowieckie). Jak przekazała nam prokuratura, 45-latek zmarł w szpitalu po tym, jak został zaatakowany nożyczkami i śrubokrętem.

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych ostrzega, że nowe unijne cła na chińskie elektryki mogą doprowadzić do wojny handlowej, co uderzy między innymi w polski przemysł. - Ostatnie, czego potrzebujemy, to wojna handlowa, która dotknie także firmy działające w Polsce. Tego typu działania to miecz obosieczny i możemy szybko pożałować tej decyzji - mówi prezes SDCM Tomasz Bęben.

Wojna handlowa wisi w powietrzu. "Możemy szybko pożałować tej decyzji"

Wojna handlowa wisi w powietrzu. "Możemy szybko pożałować tej decyzji"

Źródło:
PAP

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymali w nocy z piątku na sobotę sygnał alarmowy, nakazujący natychmiastowe stawienie się w ich jednostkach - poinformowało dowództwo WOT. To ćwiczenia, mające sprawdzić, ilu żołnierzy stawiło się w określonym czasie.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostali rozkaz stawienia się w jednostkach

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostali rozkaz stawienia się w jednostkach

Źródło:
PAP

Porozumienie między USA i Ukrainą dotyczące bezpieczeństwa jest ważne także z punktu widzenia wolnego świata, trzymania Rosji "w półprzysiadzie" - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Roman Kuźniar, politolog i dyplomata z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się także do ultimatum w sprawie pokoju, które przedstawił w piątek rosyjski prezydent. Ocenił, że "Putin, widząc co się dzieje, spuszcza z tonu".

Rosja "trzymana w półprzysiadzie", Putin "spuszcza z tonu"

Rosja "trzymana w półprzysiadzie", Putin "spuszcza z tonu"

Źródło:
TVN24

Fentanyl jest najsilniejszym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów, działa sto razy mocniej od morfiny. Ma silne działanie psychoaktywne, więc jest też używany jako narkotyk. Jeżeli dostanie się w niepożądane ręce, może dojść do tragedii. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Dwa ziarenka mogą zabić dorosłą osobę. "Narkotyk zombie" w Polsce

Dwa ziarenka mogą zabić dorosłą osobę. "Narkotyk zombie" w Polsce

Źródło:
TVN24

Jakiekolwiek pogłoski o śmierci Trzeciej Drogi są dalece przesadzone - powiedział w TVN24 wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko. Jednocześnie oświadczył, że jego ugrupowanie jest bardziej rozczarowane wyborami europejskimi. - My jesteśmy pewnie bardziej skłonni do tego, żeby dyskutować, na ile taki sojusz, w takiej konstrukcji, ma ręce i nogi - dodał.

Kobosko: jesteśmy bardziej sfrustrowani

Kobosko: jesteśmy bardziej sfrustrowani

Źródło:
TVN24

Kibicowanie to wiara w swoją drużynę, nie statystykę. Obstawiam 1:0 dla Polski w meczu z Holandią - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. W niedzielę biało-czerwoni rozpoczną rywalizację na mistrzostwach Europy.

Donald Tusk obstawił wynik meczu z Holandią

Donald Tusk obstawił wynik meczu z Holandią

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Ilaria Salis, która ponad rok temu została aresztowana na Węgrzech, została w piątek zwolniona z aresztu domowego po zdobyciu mandatu do Parlamentu Europejskiego. Niedługo po uwolnieniu aktywistki sąd w Budapeszcie poinformował, że przedłoży wniosek o uchylenie jej immunitetu.

Media: aresztowana na Węgrzech Włoszka wypuszczona po wyborze do europarlamentu

Media: aresztowana na Węgrzech Włoszka wypuszczona po wyborze do europarlamentu

Źródło:
PAP

Rządy USA, Wielkiej Brytanii i Kanady ostrzegają we wspólnym oświadczeniu, że prorosyjscy aktorzy spiskują, aby wpłynąć na wyniki wyborów prezydenckich w Mołdawii jesienią 2024 roku. Premier Mołdawii Dorin Recean przekazał, że jest wdzięczny za wsparcie sojuszników i obiecał, że "próby Kremla mające na celu podważenie naszej suwerenności i wzniecenie niepokojów nie powiodą się".

Ostrzeżenie od trzech sojuszników: Rosja spiskuje przed wyborami w Mołdawii

Ostrzeżenie od trzech sojuszników: Rosja spiskuje przed wyborami w Mołdawii

Źródło:
PAP

Para turystów, która wybrała się na pieszą wycieczkę na kalifornijską pustynię, w ostatniej chwili zdołała wezwać pomoc. Byli wyczerpani i odwodnieni - podają lokalne media. Kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Wycieńczona para utknęła na pustyni. Szeryf: mieli dużo szczęścia

Wycieńczona para utknęła na pustyni. Szeryf: mieli dużo szczęścia

Źródło:
PAP, ktla.com

Ponad 35 ton kokainy przejęły niemieckie służby celne i policja po wieloletnim śledztwie przeciw gangom narkotykowym - podał w piątek portal Tagesschau. Narkotyki mają być warte kilka miliardów euro.

Spektakularna operacja niemieckich służb. Przejęto "dziesiątki ton" kokainy

Spektakularna operacja niemieckich służb. Przejęto "dziesiątki ton" kokainy

Źródło:
PAP
Cierpią po cichu, giną z rąk najbliższych. A przecież nie tak ich wychowali

Cierpią po cichu, giną z rąk najbliższych. A przecież nie tak ich wychowali

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Była minister finansów Teresa Czerwińska zeznawała w piątek przed komisją śledczą do spraw Pegasusa. Przyznała, że gdyby we wniosku dotyczącym zmiany planu finansowego Funduszu Sprawiedliwości napisano, że 25 milionów złotych zostanie przekazane CBA, nie wydałaby pozytywnej opinii.

Była minister finansów: nie wydałabym pozytywnej opinii, jeślibym wiedziała, że środki z Funduszu Sprawiedliwości trafią do CBA

Była minister finansów: nie wydałabym pozytywnej opinii, jeślibym wiedziała, że środki z Funduszu Sprawiedliwości trafią do CBA

Źródło:
PAP

Nie jest prawdą, jakoby Maciej Wąsik otrzymał pismo z Kancelarii Sejmu, w którym poinformowano, że "musi złożyć w ciągu 14 dni rezygnację z mandatu posła na Sejm RP" - przekazała Kancelaria Sejmu w piątkowym komunikacie, nawiązując do wcześniejszego wpisu polityka PiS w tej sprawie.

Wąsik o "piśmie od marszałka Sejmu", które sobie zachowa. "Panie Macieju, proszę czytać ze zrozumieniem"

Wąsik o "piśmie od marszałka Sejmu", które sobie zachowa. "Panie Macieju, proszę czytać ze zrozumieniem"

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci prowadzący poszukiwania Iwony Wieczorek mają informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Samochód przejeżdżał w pobliżu Parku Reagana w Gdańsku w dniu, w którym ostatni raz widziano 19-latkę. Policja opublikowała zdjęcie.

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Źródło:
Komenda Stołeczna Policji

- Ze wszystkich cech i dokonań pana posła Mateckiego to, że chadza sobie po dachach, wydaje mi się najmniej kłopotliwe - skomentował w "Faktach po Faktach" Adrian Zandberg z partii Razem. - Od polityków wymaga się więcej - stwierdziła Urszula Pasławska z Trzeciej Drogi.

Poseł Suwerennej Polski na dachu. "To nie jest największy problem pana Mateckiego"

Poseł Suwerennej Polski na dachu. "To nie jest największy problem pana Mateckiego"

Źródło:
TVN24

Był styczeń, kiedy Ewa P., idąc na przełaj przez pole, potknęła się i zraniła w nogę. Wezwała pomoc. Jednak mimo że w poszukiwaniach uczestniczyło kilkaset osób (głównie policjantów), a 59-latka znajdowała się nieopodal przystanku komunikacji miejskiej, kobiety nie udało się znaleźć na czas. Zmarła. Policja zakończyła już postępowanie wyjaśniające, które miało zbadać, czy poszukiwania zostały przeprowadzone prawidłowo.

400 osób szukało bezskutecznie Ewy. Koniec postępowania wyjaśniającego w policji

400 osób szukało bezskutecznie Ewy. Koniec postępowania wyjaśniającego w policji

Źródło:
tvn24.pl

Minister infrastruktury zatwierdził Plan Generalny dla portu lotniczego Warszawa-Modlin na lata 2022-2045. "Dziś, przy obecnej siatce połączeń, port jest na granicy przepustowości i pilnie wymaga rozbudowy" - podano w komunikacie.

Lotnisko "na granicy przepustowości". "Pilnie wymaga rozbudowy"

Lotnisko "na granicy przepustowości". "Pilnie wymaga rozbudowy"

Źródło:
PAP

W ostatnim czasie Grecję nęka fala upałów. Służby skarżą się, że turyści przyjeżdżają nieprzygotowani i wyruszają na spacery bez nakryć głowy, podczas gdy temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Ponieważ podczas wędrówek zmarło czworo zagranicznych turystów, a dwóch jest zaginionych, lokalne media ostrzegają przed tragicznymi skutkami upalnej pogody.

Turyści umierają podczas wędrówek. Greckie media: nie zdają sobie sprawy z ryzyka

Turyści umierają podczas wędrówek. Greckie media: nie zdają sobie sprawy z ryzyka

Źródło:
PAP, The Independent, tvnmeteo.pl

Gwałtowne burze przetoczyły się w nocy z czwartku na piątek przez Rumunię. W różnych częściach kraju mocno padało i silnie wiało, co doprowadziło do poważnych zniszczeń.

Grad dziurawił elewacje i szyby samochodów, deszcz zamienił stolicę w "małą Wenecję"

Grad dziurawił elewacje i szyby samochodów, deszcz zamienił stolicę w "małą Wenecję"

Źródło:
ENEX

W Polsce 15 osób dziennie odbiera sobie życie. 12 z nich to mężczyźni. Gdzie szukać pomocy? Rusza akcja Koalicji przeciwko samotności, która ma pokazać, jak wyglądają zatrważające statystyki i uświadomić skalę problemu. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Epidemia samotności" zabija. Dotyka głównie mężczyzn. Gdzie szukać pomocy?

"Epidemia samotności" zabija. Dotyka głównie mężczyzn. Gdzie szukać pomocy?

Źródło:
TVN24

Żmija nosoroga ugryzła siedmioletnie dziecko w Chorwacji. Ten silnie jadowity gatunek staje się coraz większym problemem nie tylko w okolicach Splitu, gdzie doszło do ataku - węże te znajdowane są coraz bliżej ludzkich siedzib także w innych popularnych wśród turystów regionach.

Najbardziej jadowity wąż Europy ukąsił dziecko w Chorwacji

Najbardziej jadowity wąż Europy ukąsił dziecko w Chorwacji

Źródło:
PAP, Dnevnik, TPortal

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

W sobotę w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki stanie miasteczko promujące idee równości, wolności i tolerancji wobec mniejszości, w szczególności społeczności LGBTQ+. Odbędzie się również przemarsz ulicami Śródmieścia. Policja może zdecydować o wyłączeniu ulic z ruchu. Autobusy i tramwaje będą kursowały objazdami.

Wolność, równość, tolerancja. Parada przejdzie przez Warszawę

Wolność, równość, tolerancja. Parada przejdzie przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Max pozwala nam wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe. To jest duże szczęście, to jest prezent - stwierdziła Marta Malikowska, aktorka i jurorka 43. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W jego ramach odbył się panel dyskusyjny "Max is here. More stories to tell".

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Źródło:
tvn24.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP