Suski porównuje Unię do najeźdźców z czasów wojny. "Będziemy walczyć z okupantem brukselskim" 

Autor:
mjz//now
Źródło:
TVN24
Marek Suski porównuje Unię do najeźdźców z czasów wojny
Marek Suski porównuje Unię do najeźdźców z czasów wojnyTVN24
wideo 2/6
TVN24Marek Suski porównuje Unię do najeźdźców z czasów wojny

Poseł PiS Marek Suski, podczas uroczystości związanych z 76. rocznicą uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z więzienia Urzędu Bezpieczeństwa w Radomiu, porównał walkę Polski z najeźdźcami podczas II wojny światowej do jej obecnych relacji z Unią Europejską. - Polska "nielegalna" walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim i będziemy walczyć z okupantem brukselskim - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Poseł Koalicji Obywatelskiej Konrad Frysztak opublikował w mediach społecznościowych fragment wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego z uroczystości 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy AK z więzienia UB w Radomiu.

- Polska "nielegalna" walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim i będziemy walczyć z okupantem brukselskim, gdzie Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku, rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków - mówił Suski.

Frysztak: kolejne wystąpienie złotoustego polityka PiS

Poseł Frysztak słowa Suskiego skomentował w rozmowie z TVN24. Stwierdził, że "to kolejne po Terleckim wystąpienie złotoustego polityka Prawa i Sprawiedliwości". Nawiązał tym samym do wypowiedzi innego polityka PiS, wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który zasugerował, że Polska powinna szukać "drastycznych rozwiązań" w kontaktach z Unią Europejską.

- Widać jednoznacznie, że Jarosław Kaczyński spuścił polityków by postraszyli wyjściem z Unii Europejskiej, ale to pohukiwanie jest niestety coraz głośniejsze. Mam wielkie obawy, że właśnie tym może skończyć się polityka Prawa i Sprawiedliwości - mówił dalej Konrad Frysztak.

Jednocześnie poseł KO stwierdził, że "zaskakujące jest", że z jednej strony Unię Europejską nazywa się okupantem, a z drugiej strony polski rząd chętnie sięga po miliardy euro z unijnego Funduszu Odbudowy.

Konrad Frysztak o słowach Suskiego: kolejne wystąpienie złotoustego polityka PiS
Konrad Frysztak o słowach Suskiego: kolejne wystąpienie złotoustego polityka PiSTVN24

Rzepliński o słowach Suskiego i Terleckiego

Wypowiedź Suskiego o "okupancie brukselskim" skomentował także w "Kropce nad i" w TVN24 profesor Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

- To musimy zrobić powstanie warszawskie przeciw okupantom i bredzić tak jak pan wicemarszałek, który przy okazji porządnie skłamał, mówiąc o tym, że Brytyjczycy, a raczej Anglicy, bo nie wszyscy głosowali za wyjściem, mieli dość dyktatu biurokracji brukselskiej - powiedział Rzepliński, ponownie przytaczając słowa Ryszarda Terleckiego, który mówił, że "Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada, odwrócili się i wyszli".

- Byłem zażenowany tym, że profesor może takie głupstwa mówić - przyznał były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Prof. Rzepliński komentuje słowa Marka Suskiego o "okupancie brukselskim"
Prof. Rzepliński komentuje słowa Marka Suskiego o "okupancie brukselskim"TVN24

Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości