Opozycja po spotkaniu z Pawłem Kukizem: dzisiaj złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie Pegasusa

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP
Kosiniak-Kamysz: dzisiaj złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie Pegasusa
Kosiniak-Kamysz: dzisiaj złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie Pegasusa TVN24
wideo 2/26
Kosiniak-Kamysz: dzisiaj złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie Pegasusa TVN24

W Sejmie odbyło się spotkanie Pawła Kukiza z opozycją w sprawie powołania komisji śledczej dotyczącej inwigilacji Pegasusem. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że wszystkie kluby i koła, które brały udział w rozmowach deklarują chęć powołania komisji. Zapowiedział, że dzisiaj zostanie złożony wniosek w tej sprawie.

Spotkanie Kukiza z przedstawicielami klubów i kół opozycyjnych rozpoczęło się około godziny 12.30. Przed godziną 14 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał na konferencji prasowej, że wszystkie koła i kluby, które wzięły udział w spotkaniu, czyli PPS, koło Polskie Sprawy, Porozumienie, Polska 2050, Konfederacja, Koalicja Polska-PSL, Lewica, Koalicja Obywatelska deklarują chęć powołania komisji łącznie z kołem Pawła Kukiza.

- Będzie proponowany podział następujący miejsc w tej komisji: pięć miejsc dla partii rządzącej, pięć miejsc dla opozycji, jedno miejsce dla koła Kukiz’15 - mówił. Dodał, że "wszystkie kluby i koła deklarują, że bedą głosować za powołaniem komisji i za przewodnictwem tej komisji Pawła Kukiza".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Wszystkie kluby i koła, które się spotkały, będą brały udział i partycypowały w pracach komisji w uzgodnionym scenariuszu, który pewnie będzie realizowany jak najszybciej, jeżeli ten wniosek tylko zostanie poddany pod głosowanie i będziemy o to zabiegać już na najbliższym posiedzeniu - powiedział Kosiniak-Kamysz.

- Dzisiaj wniosek o powołanie komisji śledczej, we wspólnym naszym imieniu przez przewodniczącego Pawła Kukiza, zostanie złożony - przekazał. 

Budka apeluje do PiS o poparcie wniosku o powołanie komisji śledczej

- Apelujemy z tego miejsca do wszystkich ludzi przyzwoitych, a za takich podobno uważa się prezes Jarosław Kaczyński, do poparcia tego wniosku. Jeżeli nie ma nic na sumieniu, Jarosław Kaczyński i jego ekipa, to nie wyobrażamy sobie, żeby przy tak zaproponowanym wniosku, tak zaproponowanym parytecie, blokował powstanie tej komisji - mówił szef klubu KO Borys Budka.

Dodał, że "trzeba wyjaśnić ostatnie wydarzenia, trzeba wyjaśnić inwigilację nielegalnymi systemami Pegasus polityków, dziennikarzy, prawników, przedstawicieli organizacji pozarządowych". - Zrobi to tylko komisja śledcza. Zrobić to można tylko w tym Sejmie. Można to zrobić tylko przy udziale dziennikarzy i można to zrobić tylko w formule komisji śledczej - ocenił.

Czarzasty: uznaliśmy, że konsensus w tej sprawie jest rzeczą najważniejszą

- Doszliśmy do jednego wniosku, jeżeli nie bylibyśmy w stanie się dogadać i porozumieć w sprawie powołania tej komisji, to bardzo by źle świadczyło o opozycji - mówił wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

Dodał, że "uznaliśmy, że konsensus w tej sprawie jest rzeczą najważniejszą, bo wiemy, że powołanie takiej komisji może być miejscem i sposobem na to, żeby prawda, która wyjdzie na jaw w trakcie tej komisji, zmieniła wiele w naszym kraju". 

Kukiz: najpilniejsza rzecz do wyjaśnienia to jest to, kto słucha i od kiedy

- Ostatnie sprawy, te różne doniesienia o możliwościach podsłuchiwania polityków, czy generalnie obywateli, to są sprawy bulwersujące. Natomiast komisja, jeśli powstanie, mam nadzieję, zajmie się również okresem rządów Platformy Obywatelskiej - powiedział na konferencji Kukiz. 

W rozmowie z dziennikarzami mówił, że "najpilniejsza rzecz do wyjaśnienia to jest to, kto słucha, od kiedy słucha i czy nie słucha również przeciętnych Polaków".

Paweł Kukiz w SejmieTVN24

Było to drugie spotkanie w tej sprawie. Przed jego rozpoczęciem lider Kukiz'15 powiedział, że "od samego początku z jego strony są naciski, żeby ta komisja powstała". - Te informacje, które idą ze strony opozycji, że jestem jakimś blokującym, są absurdalne, wyssane z palca - dodał.

Mówił też, że chciałby poświęcić "może 20 procent czasu na czynne przewodniczenie komisji". - Resztę czasu chcę udostępniać wiceprzewodniczącym wskazanym przez opozycję i przez PiS do prowadzenia spraw naprzemiennie - powiedział. Wyjaśniał, że kiedy byłyby sprawy dotyczące Pegasusa - prowadziłaby opozycja, a kiedy rozpatrywane byłyby czasy Platformy Obywatelskiej - prowadziłby PiS.

Zgorzelski o rozmowach w sprawie komisji śledczej: to spotkanie ostatniej szansy
Zgorzelski o rozmowach w sprawie komisji śledczej: to spotkanie ostatniej szansyTVN24

Zgorzelski: nie ma sensu kręcić piruetów

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) mówił wcześniej, że "to jest spotkanie ostatniej szansy". - Nie ma sensu kręcić piruetów wokół sprawy, która jest kierowana z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Musimy także być poważni wobec obywateli - powiedział.

- Widać, albo małe doświadczenie polityczne, albo totalną głupotę i że my się na to nabierzemy. Złożyliśmy podpisy, bo chciał Paweł Kukiz, jest projekt uchwały, bo się na nią zgodziliśmy. Wystarczy do pani marszałek Elżbiety Witek złożyć ten projekt i wtedy zacząć poważnie rozmawiać, jeżeli chce się robić poważną politykę. Jeżeli chce się robić piaskownicę, z której chce się później wycofać i zabrać swoje łopatki, szpadelek i wiadereczko, to Paweł Kukiz jest na najlepszej drodze, żeby pokazać, jak piaskownicę robi z polityki - mówił Tomasz Trela z Lewicy.

Sachajko o powołaniu komisji śledczej: ma naprawić państwo, ewentualnie wyjaśnić nieprawidłowości

Poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko pytany rano, kiedy zostanie złożona uchwała o powołanie komisji śledczej, powiedział, że "kiedy w końcu opozycja dogada się sama ze sobą i spełni warunki, jakie już bardzo dawno Paweł Kukiz postawił przed tą komisją śledczą". - Ona ma naprawić państwo, ewentualnie wyjaśnić nieprawidłowości a nie bić pianę i mówić nieprawdę tak jak jest to w Senacie - dodał.

Sachajko o powołaniu komisji śledczej: warunki się nie zmieniły
Sachajko o powołaniu komisji śledczej: warunki się nie zmieniłyTVN24

Tomczyk: chcemy powołać komisję śledczą, to jest cel numer jeden

- Chcemy powołać tę komisję, to jest cel numer jeden. Z naszej strony będzie pełna determinacja w tej sprawie - zapowiadał wcześniej w Sejmie poseł KO Cezary Tomczyk. Dodał, że "po komisji senackiej widać, jak ta komisja jest potrzebna". - Jeżeli dochodziło do tego, że byli podsłuchiwani obywatele, politycy, prawdopodobnie dziennikarze, kontrolerzy NIK-u, to mamy do czynienia z gigantyczną aferą na gigantyczną skalę, która rzeczywiście może doprowadzić do przewrócenia tego rządu - mówił. 

Tomczyk: chcemy powołać komisję śledczą, to jest cel numer jeden
Tomczyk: chcemy powołać komisję śledczą, to jest cel numer jedenTVN24

- Dla nas ta komisja ma sens, ale ma sens tylko wtedy, jeżeli będzie rzeczywiście komisją śledczą parlamentu z szeroką reprezentacją, z umową, która będzie nas wiązała od początku do końca i nie zamieni się w polityczny teatr, bo tego już mieliśmy w nadmiarze. Jeżeli będzie szło w taką stronę, że nagle się okazuje, że PiS chce przejąć ten pomysł i to ma być jakaś fasadowa historia, która gdzieś tam się utopi, nie będziemy mogli tego pomysłu dalej wspierać - mówił lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Morawiecki nie odpowiada na pytanie w sprawie komisji śledczej

Jak relacjonowała w czwartek rano reporterka TVN24 Agata Adamek, na korytarzu sejmowym kilka razy zadawała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu pytanie, czy komisja do spraw Pegasusa jest potrzebna, czy należy ją powołać. Szef rządu nie odpowiedział. Mówił jedynie: "dzień dobry", "witam serdecznie", "kłaniam się", "bardzo serdecznie witam panią".

Pytanie o komisję śledczą w sprawie Pegasusa. Premier nie odpowiada
Pytanie o komisję śledczą w sprawie Pegasusa. Premier nie odpowiadaTVN24

Wszystko, co wiemy o Pegasusie

Podpisy pod uchwałą o powołanie komisji śledczej w sprawie inwigilacji

Projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej może być wniesiony przez Prezydium Sejmu lub co najmniej 46 posłów. Komisję powołuje oraz wybiera i odwołuje jej skład osobowy Sejm bezwzględną większością głosów. Ustawa o sejmowej komisji śledczej mówi, że w skład komisji może wchodzić do 11 członków; skład komisji powinien odzwierciedlać reprezentację w Sejmie klubów i kół poselskich mających swoich przedstawicieli w Konwencie Seniorów, odpowiednio do jej liczebności.

Pod wnioskiem Kukiza o powołanie sejmowej komisji śledczej do zbadania działań operacyjnych służb wobec obywateli Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005-2021 podpisała się wystarczająca liczba posłów m.in.: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Koalicji Polskiej-PSL.

Ponadto na zlecenie KO powstała ekspertyza, która wykazała, że Kukiz jako członek koła może wejść w skład komisji śledczej. "Poza obowiązkiem posiadania statusu posła, brak jest w obowiązujących przepisach innych ograniczeń limitujących możność bycia członkiem sejmowej komisji śledczej" - napisał w ekspertyzie prof. Marek Chmaj.

Sprawa inwigilacji Pegasusem

Pomysł powołania komisji śledczej ws. inwigilacji, to pokłosie ustaleń działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab. Podała ona, że za pomocą opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania Pegasus byli inwigilowani mecenas Roman Giertych, prokurator Ewa Wrzosek i senator KO Krzysztof Brejza. Do telefonu polityka miano się włamać 33 razy w okresie od 26 kwietnia 2019 r. do 23 października 2019 roku, gdy był on szefem sztabu KO przed wyborami parlamentarnymi.

Później Agencja Associated Press poinformowała, że według Citizen Lab mieli być szpiegowani przy użyciu programu Pegasus także lider AgroUnii Michał Kołodziejczak i Tomasz Szwejgiert - współautor książki o szefie resortu spraw wewnętrznych i administracji, byłym szefie CBA Mariuszu Kamińskim.

W Senacie od połowy stycznia działa komisja nadzwyczajna (bez uprawnień śledczych), która wyjaśnia przypadki nielegalnej inwigilacji z użyciem oprogramowania Pegasus.

Autorka/Autor:js, pp/kab,mtom

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Dwóch 15-latków trafiło w poniedziałek do szpitala po tym, jak zostali zranieni nożem w Lesie Bródnowskim. W sprawie zatrzymano 25-latka, który miał być agresorem, jednak teraz policja ma dowody, że pierwsi zaatakowali nastolatkowie. Zatrzymano łącznie czterech nieletnich. Wśród nich jest 13-latka.

Ranił nastolatków, bo się bronił? Zwrot w sprawie nożownika

Ranił nastolatków, bo się bronił? Zwrot w sprawie nożownika

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Kilka miesięcy po utracie możliwości korzystania z rządowych maszyn Mateusz Morawiecki został nagrany podczas podróży samolotem tanich linii. Pytany przez współpasażerów, dlaczego zdecydował się na wybór akurat tego przewoźnika były premier nie odpowiedział. Sytuację skomentował jednak później w mediach społecznościowych.  

"Panie Mateuszu, a co to się stało?". Były premier odpowiada na nagranie z samolotu

"Panie Mateuszu, a co to się stało?". Były premier odpowiada na nagranie z samolotu

Źródło:
tvn24.pl

Wzywany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych do kraju ambasador Polski w USA Marek Magierowski chce prawie milionowej "rekompensaty" za pracę - podała Wirtualna Polska. Do tej kwestii odniósł się szef MSZ Radosław Sikorski, nazywający ją "skandalicznym żądaniem ambasadora". "Ponawiam mój wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o jego odwołanie z placówki w Waszyngtonie" - napisał w mediach społecznościowych.

Marek Magierowski chce od MSZ prawie miliona złotych "rekompensaty". Radosław Sikorski odpowiada

Marek Magierowski chce od MSZ prawie miliona złotych "rekompensaty". Radosław Sikorski odpowiada

Źródło:
PAP, Wirtualna Polska, tvn24.pl

Krystyna Pawłowicz wezwała mnie do publicznych przeprosin za złożenie na nią doniesienia do prokuratury. Zażądała też konferencji prasowej dla wszystkich mediów. Mam potrzebę doprecyzowania, czy wszystkie media to mają być tylko krajowe, czy też mamy zwrócić się w ogóle do wszystkich funkcjonujących w naszym wszechświecie - mówił we wtorek marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Pawłowicz "wezwała do publicznych przeprosin". Hołownia pyta o dziennikarzy z Nowej Zelandii i Chile

Pawłowicz "wezwała do publicznych przeprosin". Hołownia pyta o dziennikarzy z Nowej Zelandii i Chile

Źródło:
TVN24, PAP

Autostrada A2 w rejonie Wiskitek (województwo łódzkie) w kierunku Warszawy była zablokowana przez kilka godzin po tym, jak na jezdnię przewróciła się laweta przewożąca dwa samochody osobowe. Ruch odbywa się już normalnie. Informację i zdjęcie dostaliśmy na Kontakt 24.

Laweta przewożąca samochody przewróciła się na autostradzie

Laweta przewożąca samochody przewróciła się na autostradzie

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Chaos na Lotnisku Split spowodował atak hakerski - donosi chorwacki portal Slobodna Dalmacija. Wcześniej nasza widzka poinformowała nas, że wczoraj "około godziny 19.15 cały system lotniska przestał działać, co spowodowało całkowitą blokadę pracy systemu i funkcjonowania lotniska". Obecnie, jak dodaje Slobodna Dalmacija "możliwe są opóźnienia lotów".

Podróżujący utknęli na chorwackim lotnisku. Znana jest przyczyna kłopotów

Podróżujący utknęli na chorwackim lotnisku. Znana jest przyczyna kłopotów

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

Kimberly Cheatle, dyrektorka Secret Service, podczas przesłuchania w Izbie Reprezentantów znalazła się w krzyżowym ogniu krytyki, zarówno ze strony republikanów, jak i demokratów. Choć płyną zdecydowane głosy wzywające ją do dymisji, ona nie zamierza jej składać.

"Niebezpieczna jest pani przerażająca nieudolność". Burzliwe przesłuchanie szefowej Secret Service

"Niebezpieczna jest pani przerażająca nieudolność". Burzliwe przesłuchanie szefowej Secret Service

Źródło:
CNN, BBC, Reuters, tvn24.pl

IMGW wydał prognozę zagrożeń. We wtorek w części Polski mogą obowiązywać alarmy przed burzami. Kolejne dni przyniosą więcej zagrożeń pogodowych.

Ostrzeżenia IMGW. Burze będą stanowiły zagrożenie w kilku regionach Polski

Ostrzeżenia IMGW. Burze będą stanowiły zagrożenie w kilku regionach Polski

Źródło:
IMGW

W Działdowie (województwo warmińsko-mazurskie) trzyletnie dziecko wypadło z pierwszego piętra przez okno w restauracji. Dziewczynka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Trzylatka wypadła przez okno restauracji z pierwszego piętra

Trzylatka wypadła przez okno restauracji z pierwszego piętra

Źródło:
tvn24.pl

77-letni rowerzysta zginął w wypadku w Kłodawie (Podkarpackie). Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, z którym się zderzył. Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala, gdzie rowerzysta zmarł.

Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, nie żyje

Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar poinformował we wtorek, że prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu o niezastosowaniu aresztu wobec posła Marcina Romanowskiego. Ten poinformował z kolei, że złożył w Prokuraturze Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez szefa MS, prokuratora krajowego Dariusza Korneluka i wiceszefa MS Arkadiusza Myrchę.

Bodnar składa zażalenie na decyzję sądu, Romanowski zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Bodnar składa zażalenie na decyzję sądu, Romanowski zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Źródło:
PAP

Moje stanowisko było takie i jest, że z tych dokumentów Rady Europy wynika, iż immunitet Marcina Romanowskiego w tym zakresie nie obowiązuje - powiedział w TVN24 rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek. Jednocześnie zaznaczył, że w tej sprawie "opinie ekspertów są bardzo rozbieżne".

RPO o immunitecie Romanowskiego: największe autorytety mają inne stanowisko w tej sprawie

RPO o immunitecie Romanowskiego: największe autorytety mają inne stanowisko w tej sprawie

Źródło:
TVN24

Wiceprezydentka USA Kamala Harris, budując poparcie demokratów dla swojej nagłej kampanii prezydenckiej, zgromadziła w poniedziałek zwolenników w swoim debiutanckim przemówieniu wyborczym. Obiecała, że będzie ścigać kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa niczym prokuratorka w sądzie, w którym dawniej pracowała. Tego samego dnia co najmniej 2579 demokratycznych delegatów zadeklarowało poparcie dla Harris jako kandydatki tej partii w wyścigu o Biały Dom.

Kamala Harris rozpoczęła kampanię wyborczą. Pierwsze zapowiedzi

Kamala Harris rozpoczęła kampanię wyborczą. Pierwsze zapowiedzi

Źródło:
PAP

Według rozpowszechnianego w mediach społecznościowych przekazu w dwóch amerykańskich stanach Joe Biden otrzymał nominację i nie można już go skreślić z listy kandydatów na prezydenta. Tłumaczymy, że tak nie jest i dlaczego.

Nevada i Wisconsin: tam Bidena nie można już zmienić? Wyjaśniamy

Nevada i Wisconsin: tam Bidena nie można już zmienić? Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osuwisk, które wystąpiły w poniedziałek w Etiopii. Jak przekazały lokalne władze, po pierwszym zejściu masy skalnej ziemia osunęła się drugi raz, grzebiąc ludzi, którzy ruszyli na pomoc ofiarom pierwszej katastrofy. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Ponad 150 osób pogrzebanych pod skałami. "Nie dotarliśmy jeszcze do wszystkich ciał"

Ponad 150 osób pogrzebanych pod skałami. "Nie dotarliśmy jeszcze do wszystkich ciał"

Źródło:
PAP, Reuters

Włoskie media podają, że we Włoszech, zwłaszcza w rejonie Mediolanu i wśród uczestników niedawnych dwóch koncertów Taylor Swift, odnotowano wyraźny wzrost liczby przypadków COVID-19. W koncertach uczestniczyło łącznie około 130 tysięcy osób.

Nagły wzrost zakażeń COVID-19 po koncertach Taylor Swift

Nagły wzrost zakażeń COVID-19 po koncertach Taylor Swift

Źródło:
PAP

Nawałnica, która w weekend 13-14 lipca przeszła przez Warszawę, spowodowała duże zniszczenia w przyrodzie. Z większością skutków burz miejscy ogrodnicy już się uporali. Dokonali też bilansu wydarzeń sprzed ponad tygodnia.

34 drzewa wyrwane z korzeniami. Bilans nawałnicy w Warszawie

34 drzewa wyrwane z korzeniami. Bilans nawałnicy w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Piorun śmiertelnie poraził 47-letniego mężczyznę i jego 11-letnią córkę na górze Zhaltets w Bułgarii. Drugie dziecko, które zaalarmowało służby ratunkowe, ocalało i zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala.

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Źródło:
PAP, breaking.bg

881 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Nawet 30 tysięcy przedstawicieli rosyjskiej Gwardii Narodowej (Rosgwardii) może służyć w Ukrainie - przekazało brytyjskie ministerstwo obrony. Dodano, że większość żołnierzy z tej formacji zabezpiecza tyły wojsk uczestniczących w inwazji, a tylko część spośród nich walczy na froncie. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Raport: w Ukrainie może służyć nawet 30 tysięcy żołnierzy Rosgwardii

Raport: w Ukrainie może służyć nawet 30 tysięcy żołnierzy Rosgwardii

Źródło:
PAP

Na autostradzie A2 pod Poznaniem doszło do nietypowego wypadku. Pasażer samochodu osobowego wysiadł z pojazdu, wyszedł na drogę i został potrącony przez ciężarówkę. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Pasażer wpadł w "dziwny stan", wysiadł i został potrącony przez ciężarówkę

Pasażer wpadł w "dziwny stan", wysiadł i został potrącony przez ciężarówkę

Źródło:
tvn24.pl

Stan przyczepki, której właściciel chciał przewieźć drewno do miejscowości oddalonej o prawie 10 kilometrów, wprawił policjantów w osłupienie. Koło było całkowicie zniszczone, a kierowca zdziwiony zatrzymaniem.

Opona w strzępach, na przyczepce drewno. Policjantom tłumaczył: nic się nie dzieje

Opona w strzępach, na przyczepce drewno. Policjantom tłumaczył: nic się nie dzieje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Oprawy, doping, indywidualne zachowania kibiców na stadionie czy w mediach społecznościowych nie są stanowiskiem klubu" - napisał w poniedziałkowym oświadczeniu stołeczny klub. Choć nie stwierdzono tego wprost, należy je traktować jako reakcję na wydarzenia z soboty. Podczas meczu Legii z Zagłębiem Lubin wywieszono oprawę uderzającą w uchodźców. Towarzyszyła jej wulgarna przyśpiewka.

Skandaliczna oprawa na "Żylecie". Klub wydał oświadczenie

Skandaliczna oprawa na "Żylecie". Klub wydał oświadczenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Za podejrzanym o potrójne zabójstwo Jackiem Jaworkiem wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, czerwoną notę Interpolu i list gończy, a mimo to przez trzy lata pozostawał nieuchwytny dla policji. Dziennikarz tvn24.pl Robert Zieliński mówił w poniedziałek, że Jaworek "był osobą bardzo zamkniętą", nie korzystał z nowych technologii i pozwoliło mu to na zniknięcie "z technologicznego radaru, na którym dziś opiera się funkcjonowanie wszystkich policji całego świata".

Jak Jacek Jaworek zniknął z "technologicznego radaru, na którym opiera się funkcjonowanie policji całego świata"?

Jak Jacek Jaworek zniknął z "technologicznego radaru, na którym opiera się funkcjonowanie policji całego świata"?

Źródło:
TVN24

Ufam, że ta sprawa zostanie w odpowiedni sposób potraktowana i rozstrzygnięta przez ustawodawcę - powiedział profesor Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich, w programie "Jeden na jeden". We wtorek senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu ponownie pochyli się nad nowelizacją prawa autorskiego i apelem mediów o uwzględnienie ich postulatów.

Rzecznik Praw Obywatelskich: Wolność prasy to dziennikarze i ich uprawnienia

Rzecznik Praw Obywatelskich: Wolność prasy to dziennikarze i ich uprawnienia

Źródło:
TVN24, PAP

Po całej serii upalnych dni temperatura coraz rzadziej będzie przekraczać 30 stopni. Jaka pogoda będzie towarzyszyła nam na przełomie lipca i sierpnia? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Dreszczowiec przedstawiający kulisy historii seryjnego mordercy nękającego Boston, przejmująca opowieść o dotkniętych chorobą bliźniakach, a także skupiający się na walce o równość dramat historyczny – oto nowości, które w najbliższych dniach zostaną dodane do biblioteki serwisu Max. Co warto obejrzeć na platformie w tym tygodniu? 

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Źródło:
tvn24.pl

Piętnasta edycja festiwalu Dookoła wody w Sandomierzu, a na nim projekcja nagradzanego dokumentu Ewy Ewart "Do ostatniej kropli". - Jest to film, który stwierdza, że jesteśmy częścią problemu, bardzo dużo rzek zniszczyliśmy, niszczymy je w sposób bezmyślny, ale jest coraz więcej ludzi, którzy zaczynają o te rzeki się dopominać, dbać o ich prawa, walczyć. To pokazuje, że możemy być też częścią rozwiązania tego problemu - mówiła Ewart.

"Do ostatniej kropli" Ewy Ewart na festiwalu w Sandomierzu

"Do ostatniej kropli" Ewy Ewart na festiwalu w Sandomierzu

Źródło:
TVN24