Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Czy krok Pawła Kukiza w kierunku Prawa i Sprawiedliwości to sygnał dla Jarosława Gowina do wyjścia z koalicji? O głos i wsparcie Kukiza walczyło Porozumienie. Urok prezesa Jarosława Kaczyńskiego okazał się jednak większy. Jest umowa o współpracy programowej z PiS i głos opozycji, że tak się kończy ruch antysystemowy, który wchodzi do najbardziej systemowej partii. Barbara Sobska.

Jarosław Kaczyński szuka sejmowej większości dla ustawy wprowadzającej podatek od mediów. Prezesowi PiS miałby w tym pomóc Paweł Kukiz. Ten stawia warunki. Dawid Rydzek.

Koalicja Polska rozpadła się. Pojawiają się sugestie, że teraz Kukiz'15 może zbliżyć się do Prawa i Sprawiedliwości. Politycy mówią, że nie chcą być przystawką, ale współpracy w ważnych dla nich projektach nie wykluczają, co dla partii rządzącej może mieć znaczenie. Adrianna Otręba.

Ta polityczna miłość nie przetrwała długo. Kukiz'15 odchodzi z Koalicji Polskiej. Rada Naczelna PSL podziękowała im za współpracę. Paweł Kukiz takiej decyzji się nie spodziewał, choć od dawna między nimi a ludowcami iskrzyło. Dawid Rydzek.