Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Koalicja Polska rozpadła się. Pojawiają się sugestie, że teraz Kukiz'15 może zbliżyć się do Prawa i Sprawiedliwości. Politycy mówią, że nie chcą być przystawką, ale współpracy w ważnych dla nich projektach nie wykluczają, co dla partii rządzącej może mieć znaczenie. Adrianna Otręba.

Ta polityczna miłość nie przetrwała długo. Kukiz'15 odchodzi z Koalicji Polskiej. Rada Naczelna PSL podziękowała im za współpracę. Paweł Kukiz takiej decyzji się nie spodziewał, choć od dawna między nimi a ludowcami iskrzyło. Dawid Rydzek.

Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę - poinformował Paweł Kukiz. - Racją stanu dla PSL-u jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej, gwarantująca bezpieczeństwo i rozwój. Ostatnie dni pokazały, że są daleko idące różnice między naszym środowiskiem politycznym a środowiskiem Pawła Kukiza. Te różnice są zbyt daleko idące, żebyśmy mogli kontynuować współpracę - powiedział szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dziwię się, że prominentni działacze PSL wpadli w histerię - powiedział poseł klubu KP-PSL-Kukiz'15 Paweł Kukiz odnosząc się do słów lidera ludowców. Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził w poniedziałek, że posłom Kukiz'15 bliżej do "radykałów z obozu Zjednoczonej Prawicy".

Przed laty Janusz Palikot, Ryszard Petru i Paweł Kukiz próbowali wprowadzić na scenę polityczną całkowicie nowe formacje. Żadna z nich nie przetrwała do dziś. Przynajmniej w niezmienionej formie. Radomir Czarnecki, reporter "Czarno na białym" pyta więc Palikota, Petru i Kukiza o to, jak oceniają szanse przetrwania na scenie politycznej nowego ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni i jakie mają rady dla jego lidera.

To wspólna decyzja wszystkich klubów parlamentarnych, żeby uregulować ten problem - tak wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki tłumaczył plan podwyższenia wynagrodzenia parlamentarzystów. "Wróciło #KorytoPlus" - oświadczył poseł Paweł Kukiz. "Każdy, kto podniesie rękę za podwyżkami, splunie w twarz obywatelom" - uważa senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. "Perfect Timing Day" - ocenił były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który skrytykował nie tylko autorów projekty, ale też opozycję. Politycznych komentarzy do projektu nie ma jednak wiele.

Urszula Nowogórska i Zbigniew Ziejewski wstrzymali się od głosu przy głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministrów Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry. Przy głosowaniu wniosku w sprawie szefa MSWiA wstrzymał się też Paweł Kukiz. Nowogórska podkreśliła, że przy jednym głosowaniu pomyliła się, Ziejewski tłumaczył z kolei, że ocenił, że "obaj ministrowie nie pracują źle".

Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny kandydat niesie moje postulaty z 2015 roku, które po wejściu w życie zakończyłyby kryzys ustrojowy w Polsce - przekonywał w "Kropce nad i" Paweł Kukiz, poseł klubu Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15. Odnosząc się do przebiegu toczącego się wyborczego wyścigu, ocenił, że "z kampanii na kampanię mamy do czynienia z coraz większą brutalizacją życia politycznego".