"To, co robi prezydent, to jest strajk konstytucyjny"

Źródło:
TVN24
Kowal: to, co robi prezydent, to strajk konstytucyjny
Kowal: to, co robi prezydent, to strajk konstytucyjnyTVN24
wideo 2/7
Kowal: to, co robi prezydent, to strajk konstytucyjnyTVN24

Nowy rząd ma prawo do reprezentowania swojej linii politycznej, wybrania swoich przedstawicieli, a prezydent ma obowiązek to uszanować. Prezydent nie może strajkować - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Paweł Kowal (KO), odnosząc się do sporu o ambasadorów.

Dziennikarz "Faktów" TVN Marcin Wrona przekazał w środę, że ambasador RP w USA Marek Magierowski opuści placówkę w połowie lipca, po szczycie NATO w Waszyngtonie.

Marek Magierowski jest ambasadorem w USA od 2021 roku. Wcześniej trzy lata spędził na placówce w Izraelu. Jego nazwisko jest wymieniane w kontekście sporu o mianowanie ambasadorów pomiędzy szefem MSZ Radosławem Sikorskim a prezydentem Andrzejem Dudą.

Paweł Kowal został zapytany w piątek w "Jeden na jeden", czy dostał SMS-a od Marka Magierowskiego, w którym poinformował on swoich znajomych, niektórych polityków i część dziennikarzy, że odchodzi z placówki. - Dostałem jakąś informację, nie doczytałem dokładnie - odpowiedział.

"To, co robi prezydent, to jest strajk konstytucyjny"

Jak mówił, istotą rzeczy jest to, że "pan prezydent narozrabiał, dlatego że prezydent nie może stosować strajku konstytucyjnego". - Dla mnie to, co robi prezydent, to jest strajk konstytucyjny. Prezydent ma podpisywać nominacje, ma współdziałać z rządem w polityce zagranicznej. Nagle się okazuje, że prezydent ani nikogo nie odwołuje, ani nikogo nie powołuje, że jest bardzo dużo polskich placówek na świecie, które nie mają swojego szefa, ambasadora już od dawna - zaznaczył.

Podkreślił, że "nowy rząd ma prawo do reprezentowania swojej linii politycznej, do reprezentowania swojej polityki, wybrania sobie swoich przedstawicieli i prezydent ma obowiązek to uszanować".

- Prezydent nie może strajkować - powtórzył. Zaapelował do prezydenta, żeby zaprzestał strajku.

Paweł KowalTVN24

Kowal: widziałem potknięcia Magierowskiego

Kowal pytany, jak ocenia obecnego ambasadora w USA, powiedział, że widział "potknięcia Marka Magierowskiego, ale nie w tym jest rzecz przecież".

- Nie twórzmy czegoś takiego, że dzisiaj zamiast rozmawiać o polskiej racji stanu, polityce zagranicznej i zasadach konstytucyjnych będziemy publicznie robili świadectwo dojrzałości każdemu ambasadorowi - dodał. - Ta robota bycia ambasadorem polega na tym, że się reprezentuje stanowisko rządu i można tę pracę w którymś momencie stracić. A jeżeli ktoś za długo jest na placówce, bo są też tacy ambasadorowie, to trzeba ich wymienić. Nawet gdyby byli bardzo dobrzy, to rząd ma prawo ich wymienić - zaznaczył.

Kowal mówił, że prowadzi przesłuchania ambasadorów w komisji spraw zagranicznych. - Wczoraj na prośbę ministra Sikorskiego spotkaliśmy się z kolejną piątką kandydatów - przekazał.

Pytany był, czy komisja spotkała się już z senatorem KO Bogdanem Klichem. W marcu MSZ podało, że jest on kandydatem na ambasadora w USA. - Z mojego punktu widzenia, i to jest moja rola w procesie mianowania ambasadorów, kandydatem jest ten, o którego przesłuchanie poprosi minister spraw zagranicznych - zaznaczył.

Kowal o ewentualnych stanowiskach dla Polski w Komisji Europejskiej

Kowal odniósł się także do kwestii obsady stanowisk w Unii Europejskiej. Został zapytany, które stanowisko dla Polski byłoby cenniejsze - komisarza do spraw obrony czy komisarza do spraw rozszerzenia.

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych powiedział, że nie wypowiada na ten temat szczegółowo, bo nie bierze udziału w tych rozmowach. - Jak ktoś jest kreatywny w polityce, to nawet jak dostanie do obsiewania poletko marchewek, to da radę - stwierdził. Pytany, czy Radosław Sikorski "dobrze obsieje poletko obronności", poseł odparł, że "dobry kandydat da sobie radę w każdym z miejsc w Komisji Europejskiej".

- Jeżeli chodzi o Radosława Sikorskiego, to jest jasne, że się znamy i jesteśmy kolegami od bardzo dawnych czasów, więc jeśli chodzi o jego awanse jakiekolwiek, to zawsze, jeśli cokolwiek ode mnie zależy, albo choćby tylko dobre słowo, to na pewno to będzie - powiedział.

Kowal: nie pamiętam tak intensywnego okresu w polskiej dyplomacji

Kowal odniósł się także do kwestii listu, jaki ośmioro ministrów spraw zagranicznych skierowało do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Wezwali w nim, by ograniczyć możliwości przemieszczania się rosyjskich dyplomatów po krajach Unii Europejskiej. Mogliby oni poruszać się jedynie po krajach, w których posiadają akredytację. Pod listem podpisał się szef polskiego MSZ.

Kowal pytany, dlaczego nie wszyscy unijni ministrowie podpisali się pod listem, ocenił, że "powinni podpisać, to jest oczywiste". - Nauczyłem się już jednak, że niektórych trzeba dłużej przekonywać - dodał.

Poseł KO powiedział, że "nie pamięta tak intensywnego okresu w polskiej dyplomacji, zarówno tej profesjonalnej prowadzonej przez ministra Sikorskiego, jak i parlamentarnej, jak i we wszystkich innych formach, jak ostatnie pół roku, żeby pokazać Europie, że Putin jest blisko".

- Robię to w każdej rozmowie międzynarodowej. Mówię: uważajcie, nie myślcie, że was to nie dotyczy. Jeśli Putin dzisiaj przełamie front pod Charkowem, a jest coś takiego dzisiaj jak moment charkowski, od którego wiele zależy w tej wojnie, to także w Paryżu będą upadały rządy - mówił.

- Dzisiaj sytuacja z Frontem Narodowym we Francji przypomina prawie zwycięstwo w latach 70. włoskiej partii komunistycznej. Putinowi chodzi o to, żeby zamontować na Zachodzie partie, które będą wprost reprezentowały jego interes - dodał.

Pytany, czy udaje mu się to w Polsce, odparł, że "wciąż nie".

Kowal: nie pamiętam tak intensywnego okresu w polskiej dyplomacji
Kowal: nie pamiętam tak intensywnego okresu w polskiej dyplomacjiTVN24

"Kurski będzie już na zawsze Urbanem PiS-u"

Kowal mówił w "Jeden na jeden" o Jacku Kurskim, który nie zdobył mandatu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były szef TVP startował w okręgu numer 5 w województwie mazowieckim z listy Prawa i Sprawiedliwości.

- Kurski już jest Urbanem tamtej ekipy. Kurski będzie już na zawsze Urbanem PiS-u - ocenił.

- Status Urbana czy Szczepańskiego, czyli głównych propagandystów okresu komunizmu, po transformacji polegał na tym, że może bawili, wydawali gazety, Urban wydawał, natomiast nie byli w stanie być już wybrani. Myślę, że Kurski ma już ten status Urbana PiS-u w związku z tym, jak dużo zrobił dla niszczenia w Polsce wolności prasy, wprowadzenia realnej cenzury - dodał.

Kowal o handlu w niedzielę i związkach partnerskich

Gość "Jeden na jeden" odniósł się także do projektu ustawy dopuszczającej dwie niedziele handlowe w miesiącu. Kluby PiS i Lewicy wniosły o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu. Kluby KO, PSL-TD, Polski 2050-TD oraz Konfederacji opowiedziały się za skierowaniem projektu do komisji. Głosowanie odbędzie się podczas następnego posiedzenia Sejmu.

- Mamy prawo do tego, żeby sklepy były otwarte. Ważne tylko, żeby zadbać o to, żeby pracownicy mieli prawo do wolnych niedziel w odpowiedniej liczbie. To się da pogodzić - ocenił Kowal.

Został zapytany także o to, jak zagłosuje w sprawie projektu ustawy o związkach partnerskich, kiedy trafi on pod obrady Sejmu.

- Tak jak konserwatyści w innych krajach uważam, że jest pole na to, żeby były związki partnerskie. Reszta jest w szczegółach oczywiście - powiedział. - Nie sądzę, żeby wyznacznikiem konserwatyzmu było powiedzieć "nie". Trzeba wzmacniać małżeństwo, rodzinę, dużo robimy, jeśli chodzi o ten program, a jednocześnie otworzyć drogę do tego, jeżeli ktoś chce być w związku partnerskim - ocenił.

- Dzisiaj jest czas na otworzenie tego tematu - podsumował.

Autorka/Autor:js/adso

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Mrożące krew w żyłach zdarzenie na jednym ze skrzyżowań w Łodzi. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna potrącił na oczach dziecka jadącą na rowerze kobietę. 46-latka została przewieziona do szpitala. Sprawą zajmuje się policja.

Potrącił matkę na oczach dziecka. Nagranie

Potrącił matkę na oczach dziecka. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Strefa buforowa na Cyprze to "ciche pole bitwy" - mówi szef sił pokojowych w tym kraju. Od początku tego roku na Cyprze zarejestrowano o 70 procent więcej przypadków naruszenia strefy niż przed rokiem - alarmuje Associated Press. Tym samym rosną obawy o eskalację konfliktu na wyspie podzielonej między greckich i tureckich Cypryjczyków.

Obawy o Cypr. Eskalacja konfliktu? "Błąd to kwestia czasu"

Obawy o Cypr. Eskalacja konfliktu? "Błąd to kwestia czasu"

Źródło:
PAP

Miała być nowa wizytówka dzielnicy, jest coraz bardziej wstydliwy problem. Sześć milionów złotych kosztowało stworzenie Centrum Lokalnego Kamionek. Jego istotnym elementem są pawilony handlowe, w których handlować nikt nie chce. Sprawę postanowili skontrolować dzielnicowi radni i radne z klubu Lewica Miasto Jest Nasze.

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o atak maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Ofiarą napastników padł 17-letni Ukrainiec. Chłopak miał rany głowy i ręki. Przeszedł operację, nie udało się uratować kciuka lewej dłoni.

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. Zatrzymano trzy osoby

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. Zatrzymano trzy osoby

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Pod Ełkiem pies bał się burzy, więc właściciel postanowił go utopić w dwulitrowej beczce z wodą. Następnie zakopał w pobliżu domu. Mężczyzna został przesłuchany, złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut zabicia psa. Nie zastosowano jednak wobec niego żadnych środków zapobiegawczych.

Utopił w beczce psa, bo ten bał się burzy. Później go zakopał

Utopił w beczce psa, bo ten bał się burzy. Później go zakopał

Źródło:
PAP

46-letnia mieszkanka Warszawy została przygnieciona przez nissana, którego wcześniej zaparkowała na wzniesieniu. Pierwszej pomocy udzielił kobiecie świadek zdarzenia. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia.

Własne auto przygniotło ją do muru

Własne auto przygniotło ją do muru

Źródło:
PAP

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku z zabójstwem 39-letniej mieszkanki Chorzowa. Policja poinformowała w poniedziałek, że zwłoki kobiety uważanej za zaginioną po ponad dwóch miesiącach znaleziono w Piekarach Śląskich.

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Źródło:
PAP

W poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę Paypal, oferującą szybkie płatności online, karę w wysokości 106 milionów złotych. - Jej klauzule są ogólne, wieloznaczne i niezrozumiałe. Konsument, czytając te postanowienia, nie może przewidzieć, które z jego działań zostać uznane za zabronione - przekazał prezes UOKiK. PayPal podał w oświadczeniu, że analizuje decyzję UOKiK.

Ponad 100 mln zł kary dla operatora szybkich płatności. "Bezprecedensowe naruszenia"

Ponad 100 mln zł kary dla operatora szybkich płatności. "Bezprecedensowe naruszenia"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Mieszkaniec Wrocławia został ciężko pobity na terenie Festiwalu Rap Stacja w Sławie. Napastnik, który przyznał się do ataku, to 19-latek. Poszkodowany jest w śpiączce farmakologicznej.

Pobicie na festiwalu muzycznym. 22-latek jest w śpiączce

Pobicie na festiwalu muzycznym. 22-latek jest w śpiączce

Źródło:
PAP

Shannen Doherty nie żyje. Gwiazda serialu "Beverly Hills, 90210" zmarła w sobotę w wieku 53 lat. Od blisko dekady zmagała się z chorobą nowotworową. Dzieliła się tym otwarcie zarówno w mediach społecznościowych, jak i w licznych wywiadach. Podczas jednego z ostatnich takich wystąpień mówiła, jak rak wpłynął na jej życie i co pomogło jej odnaleźć "poczucie spokoju".  

Shannen Doherty o swojej walce z rakiem. Mówiła: nie boję się śmierci, ale nie chcę jeszcze umierać

Shannen Doherty o swojej walce z rakiem. Mówiła: nie boję się śmierci, ale nie chcę jeszcze umierać

Źródło:
tvn24.pl, New York Post

Kilkaset strzałów z broni oddał 45-latek, który postawił wszystkie służby na nogi w sobotnie popołudnie w Łęczycy (woj. łódzkie). Jak informuje prokuratura, mężczyzna siedział w swoim mieszkaniu i strzelał w kierunku swoich okien. Jego ciało bez żadnych obrażeń odnaleźli policyjni kontrterroryści. W lokalu znaleziono też pięć pistoletów i amunicję, której mężczyzna nie zdążył użyć. Przyczynę jego śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Strzelił kilkaset razy. Nie wiadomo, jak zmarł

Strzelił kilkaset razy. Nie wiadomo, jak zmarł

Źródło:
tvn24.pl

W Łobozewie Dolnym (Podkarpackie) podczas jazdy zapalił się osobowy samochód. Pojazd doszczętnie spłonął. Kierowca zdążył w porę opuścić auto, nie odniósł obrażeń.

Samochód podczas jazdy stanął w płomieniach

Samochód podczas jazdy stanął w płomieniach

Źródło:
tvn24.pl

Nie powinno mnie tu być. Powinienem być martwy - powiedział Donald Trump w wywiadzie dla gazety "New York Post", dzień po nieudanym zamachu na jego życie na wiecu w Pensylwanii. - Lekarz powiedział, że to cud - stwierdził.

Donald Trump po zamachu: powinienem być martwy

Donald Trump po zamachu: powinienem być martwy

Źródło:
New York Post

Reakcja na próbę zamachu na Donalda Trumpa na tradycyjnych rynkach była dość stonowana, zwłaszcza w porównaniu do gwałtownego wzrostu cen akcji Trump Media & Technology Group - przekazał brytyjski "Guardian". Większą różnicę widać natomiast w przypadku Bitcoina, którego cena w poniedziałek wzrosła aż o 9 procent.

Reakcja rynków po próbie zamachu na Trumpa

Reakcja rynków po próbie zamachu na Trumpa

Źródło:
PAP, Guardian

Niewymieniony z nazwiska przedstawiciel republikanów w rozmowie z "Washington Post" przekazał, że od miesięcy trwały nieporozumienia z Secret Service w zakresie dbania o bezpieczeństwo Donalda Trumpa. - Służby nie traktowały poważnie sygnałów, które do nas spływały - opowiada gazecie anonimowy polityk. Eksperci grzmią o "katastrofalnej porażce" i zastanawiają się, jakim cudem uzbrojony zamachowiec mógł znaleźć się tak blisko przemawiającego kandydata. 

"Jakim, k***a, cudem?". Byli agenci grzmią, Secret Service się tłumaczy

"Jakim, k***a, cudem?". Byli agenci grzmią, Secret Service się tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, "Washington Post", CNN, Politico

Prokuratura Regionalna w Warszawie poinformowała, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby powiązane z aferą Getback. To przedstawiciele większościowego akcjonariusza spółki reprezentujące Abris Capital Partners.

Zarzuty dla dwóch osób w związku z aferą GetBack. "Szkoda majątkowa w wielkich rozmiarach"

Zarzuty dla dwóch osób w związku z aferą GetBack. "Szkoda majątkowa w wielkich rozmiarach"

Źródło:
tvn24.pl

Wniosek Służby Kontrwywiadu Wojskowego do prokuratury w sprawie Mariusza Błaszczaka jest gotowy – przekazał Tomasz Siemoniak, minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych. Chodzi o odtajnienie przez byłego szefa MON części dokumentu planu użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej "Warta".

Wniosek SKW do prokuratury w sprawie Mariusza Błaszczaka. Szef MSWiA o szczegółach

Wniosek SKW do prokuratury w sprawie Mariusza Błaszczaka. Szef MSWiA o szczegółach

Źródło:
PAP

W niedzielę w hali magazynowej przy ulicy Oliwskiej w Gdańsku wybuchł pożar. Akcja gaśnicza trwała całą noc. Strażacy dogaszają zgliszcza – przekazała w poniedziałek rano straż pożarna. W hali magazynowane były tworzywa sztuczne. RCB wysłało do mieszkańców alert z apelem, by nie wchodzić do wody na plaży w Brzeźnie. W tej chwili służby sanitarne zajmują się badaniem jakości wody i tego, czy nadaje się do korzystania. Według straży pożarnej to jeden z największych pożarów w mieście w ostatnich latach. Akcja jest niezwykle trudna i wymagająca.

Największy pożar od lat. Opublikowano zdjęcia wycieńczonych strażaków

Największy pożar od lat. Opublikowano zdjęcia wycieńczonych strażaków

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Gdzie jest burza? W poniedziałek 15.07 nad częścią kraju pojawią się wyładowania atmosferyczne. Wiatr rozpędza się do 70 kilometrów na godzinę. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Kłębią się ciemne chmury, pada, wieje

Gdzie jest burza? Kłębią się ciemne chmury, pada, wieje

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Mężczyźnie zatrzymanemu w związku ze znalezieniem ludzkich szczątków w Bristolu i Londynie postawiono zarzuty zabójstwa dwóch osób - podaje BBC. Wiadomo też, kim były ofiary.

Zwłoki w walizkach na moście. Zarzuty dla zatrzymanego - miał znać ofiary

Zwłoki w walizkach na moście. Zarzuty dla zatrzymanego - miał znać ofiary

Źródło:
BBC, Guardian, tvn24.pl

Pojawiają się nowe informacje dotyczące reakcji służb na obecność zamachowca tuż przy miejscu, gdzie odbywał się wiec Donalda Trumpa. Policja z Butler potwierdziła, że jeden z jej funkcjonariuszy widział zamachowca i zbliżył się do niego, ale ten wycelował w niego broń.

Policjant był tuż przy zamachowcu chwilę przed tym, jak padły strzały. Ale się wycofał 

Policjant był tuż przy zamachowcu chwilę przed tym, jak padły strzały. Ale się wycofał 

Źródło:
CNN, CBS News

Mądry chłopak, ale nie odnajdywał się wśród innych uczniów - tak dawni znajomi ze szkoły opisują Thomasa Matthew Crooksa, sprawcę zamachu na Donalda Trumpa. FBI potwierdziło doniesienia, że Crooks działał sam, a jego motyw wciąż nie jest znany. Co o nim wiemy?

Nowe informacje z FBI. Śledczy zyskali dostęp do telefonu sprawcy zamachu

Nowe informacje z FBI. Śledczy zyskali dostęp do telefonu sprawcy zamachu

Aktualizacja:
Źródło:
BBC, CNN, PAP

W greckim regionie Attyka, na terenie którego znajdują się stołeczne Ateny, rezerwy wody zmniejszyły się o 30 procent względem zeszłego roku. Władze zaapelowały o jej oszczędne używanie. Kłopot jest jednak jeszcze większy na wyspach, zwłaszcza tych najchętniej odwiedzanych przez turystów.

Poważny problem w Grecji. "W tym roku doświadczamy go szczególnie intensywnie"

Poważny problem w Grecji. "W tym roku doświadczamy go szczególnie intensywnie"

Źródło:
PAP, Reuters

Służby nie dają nadziei na odnalezienie kolejnych ocalałych z wypadku w Nepalu. W zeszłym tygodniu w wyniku zejścia lawiny dwa autobusy wpadły do rzeki, podróżowało nimi co najmniej 65 osób.

Autobusy stoczyły się do rzeki. "Nie ma szans na odnalezienie ocalałych"

Autobusy stoczyły się do rzeki. "Nie ma szans na odnalezienie ocalałych"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Zatrzymali pięć osób i zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, 130 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy, 10 automatów do nielegalnych gier oraz 80 tysięcy złotych w gotówce. To efekt wspólnej akcji policji, Krajowej Administracji Skarbowej i straży granicznej w powiecie płockim.

Weszli jednocześnie na teren 10 posesji i dwóch byłych zakładów fryzjerskich

Weszli jednocześnie na teren 10 posesji i dwóch byłych zakładów fryzjerskich

Źródło:
PAP

Przyleciał z Indii, na warszawskim Okęciu pokazał malezyjski paszport. Jak się okazało podrobiony. Podróżny jest obywatelem Sri Lanki. Usłyszał zarzuty, ale zgłosił wolę ubiegania się o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Polski.  

Przyleciał z podrobionym paszportem, chce zostać w Polsce

Przyleciał z podrobionym paszportem, chce zostać w Polsce

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Wenecji zakończył się w niedzielę trwający od kwietnia eksperyment z pobieraniem opłaty w wysokości 5 euro ze wstęp do miasta. Byli z niej zwolnieni turyści, którzy nocowali w tamtejszych hotelach. Pierwsza taka inicjatywa na świecie ma na celu wprowadzenie systemu zarządzania napływem turystów - tłumaczą władze Wenecji.

Koniec turystycznego eksperymentu

Koniec turystycznego eksperymentu

Źródło:
PAP

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) przekazała w niedzielę informację o odkryciu "gigantycznego" złoża ropy naftowej na wschód od wyspy Fajlaka. Spółka szacuje, że złoża wynoszą około 3,2 miliarda baryłek, co odpowiada trzyletniej produkcji całego kraju.

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Źródło:
PAP, Bloomberg

Tacie blogera Michała Góreckiego przestępcy próbowali wyczyścić konto bankowe, korzystając z tego, że na popularnej platformie OLX wystawił do sprzedaży biurko i szafkę. - Wielowarstwowa ściema. Najłatwiej hakuje się człowieka - ocenił w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl. Opisał też sposoby działania przestępców wobec rodzica.

Triki oszustów. Tak "próbowano wyczyścić konto"

Triki oszustów. Tak "próbowano wyczyścić konto"

Źródło:
tvn24.pl

Fokę szarą najłatwiej spotkać na plaży nad Morzem Bałtyckim. Tym razem jeden z osobników tego gatunku zapuścił się w głąb lądu. Wylegujące się zwierzę zauważono nad rzeką w Szczecinie.

Foka wylegiwała się nad rzeką w Szczecinie

Foka wylegiwała się nad rzeką w Szczecinie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Polskę można zwiedzać wzdłuż i wszerz na wiele sposobów. Jednym z nich jest podążanie szlakiem polskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się na niej aż 17 obiektów. Pierwszy trafił na nią w 1978 roku.

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych domaga się 28 tysięcy złotych od rowerzystki, która we wrześniu ubiegłego roku miała doprowadzić do uszkodzenia samochodu osobowego. Poszkodowany dostał pieniądze z polisy AC, a teraz ubezpieczyciel domaga się od sprawczyni zdarzenia zwrotu środków wraz z odsetkami. - Taka sytuacja może spotkać każdego rowerzystę. Warto wyciągnąć wnioski z tej przykrej sytuacji i uczyć się na nie swoich błędach - komentuje Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego.

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Źródło:
tvn24.pl

Na wakacjach rezydent zajmuje się wszystkim, od wymiany brudnych ręczników po załatwianie formalności, gdy turysta nagle umrze. - To nie jest praca dla wszystkich. Niektórzy chcą wracać w trakcie sezonu - stwierdza pracownica biura podróży. Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego życia.

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Źródło:
tvn24.pl

Nowości filmowe, hitowe seriale oraz kultowe produkcje, tak najkrócej można streścić listę piętnastu najchętniej wybieranych pozycji programowych serwisu Max w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania w Polsce.

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Źródło:
prasa.wbdpoland.pl