Izrael

Izrael

Komisja Europejska poinformowała w piątek, że z zadowoleniem przyjmuje porozumienie między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi o normalizacji stosunków dyplomatycznych podkreślając, że przyniesie to korzyści obu krajom i pomoże w promowaniu stabilności na Bliskim Wschodzie. Wcześniej prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że ze względu na porozumienie Ankara, może zawiesić relacje z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i odwołać ambasadora z Abu Zabi.

Tysiące protestujących zgromadziło się w sobotę na ulicach Jerozolimy przed rezydencją premiera Izraela Benjamina Netanjahu, domagając się rezygnacji szefa rządu. To kontynuacja protestów "czarnych flag", trwających od kilku miesięcy.

Hezbollah przeprowadził w poniedziałek akcję przeciwko wojskom izraelskim przy granicy izraelsko-libańskiej - poinformowała Agencja Reutera, powołując się na źródła w Bejrucie.

Niemiecki Bundestag sprzeciwia się izraelskim planom aneksji części Zachodniego Brzegu Jordanu – wynika z uchwalonej w środę rezolucji. To już kolejny tego dnia głos z Europy, domagający się od izraelskiego rządu rezygnacji z zamiarów dotyczących palestyńskich ziem.