Kontrola u kurator Nowak. O łamaniu praw rodziców miała się dowiedzieć od Ordo Iuris

Autor:
Justyna
Suchecka
Źródło:
tvn24.pl
Barbara Nowak o zmianach wynikających z tzw. lex Czarnek
Barbara Nowak o zmianach wynikających z tzw. lex Czarnek
wideo 2/6
Barbara Nowak o zmianach wynikających z tzw. lex Czarnek

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, tłumacząc w jednym z wywiadów, po co kuratorom większa władza, powiedziała o "800 zgłoszonych sprawach i ponad 400 przypadkach, gdzie rodzice nie byli pytani" o zgodę na wejście organizacji pozarządowych do szkół. Skąd te liczby? - Okazuje się, że to nie są dane kuratorium - mówi posłanka Koalicji Obywatelskiej Krystyna Szumilas, która przeprowadziła u Nowak kontrolę poselską.

7 stycznia kurator Nowak w Radiu Zet poinformowała o aż "800 zgłoszonych sprawach i ponad 400 przypadkach, gdzie rodzice nie byli pytani" o zgodę na wejście organizacji pozarządowych do szkoły. Ten przykład miał być według Nowak dowodem na to, że zmiany ustawowe, które zwiększają rolę kuratorów, nazywane lex Czarnek, są niezbędne.

W tej samej rozmowie Nowak nazwała szczepionki "eksperymentem", co spotkało się z krytyką zarówno ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, jak i ministra edukacji Przemysława Czarnka. Odwołania kuratorki domagali się nawet politycy PiS, m.in. Beata Mazurek.

Rzecznik rządu o wypowiedzi Barbary Nowak: jest zła, nie powinna paść
Rzecznik rządu o wypowiedzi Barbary Nowak: jest zła, nie powinna paść TVN24

Jeszcze tego samego dnia zapytaliśmy MEiN i małopolskie kuratorium o wypowiedzi Nowak dotyczące łamania praw rodziców. Chcieliśmy dowiedzieć się m.in., w jakim okresie zostały zgłoszone opisywane przez kurator sprawy. I czy ustalenia te były wynikiem standardowej kontroli, czy efektem skarg rodziców? Czy wspomniane 800 "przypadków" dotyczy liczby zajęć, czy uczniów, których problem miałby dotyczyć?

Poprosiliśmy też o wymienienie wszystkich organizacji, które prowadziły zajęcia bez wiedzy rodziców oraz samorządów, w których doszło do opisanej sytuacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ministerstwo nie wie

12 stycznia odpowiedziało nam MEiN, które nie potrafiło się jednak odnieść do danych przywoływanych przez zależną od resortu kuratorkę. MEiN nie wie nawet - ale o to dokładnie nie pytaliśmy - ile organizacji współpracuje ze szkołami w poszczególnych regionach.

"Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Edukacji i Nauki nie gromadzi danych dotyczących liczby organizacji pozarządowych, z którymi współpracują szkoły i placówki w poszczególnych województwach" - poinformowała rzeczniczka resortu Anna Ostrowska.

Do momentu publikacji tego artykułu - 18 stycznia - nie otrzymaliśmy odpowiedzi od kuratorium. Tego dnia jednak z kontrolą poselską do kuratorium wybrali się posłowie Koalicji Obywatelskiej Krystyna Szumilas oraz Marek Sowa.

W swoim wystąpieniu do kuratorium zawarli również pytania sformułowane przez redakcję tvn24.pl. Zostały one opublikowane na Twitterze 7 stycznia.

Dane z raportu i "innych materiałów"

Jak przebiegła kontrola? - Pani kurator zachowywała się jak polityk, a nie urzędnik odpowiedzialny za edukację i wychowanie, pracujący w państwowym urzędzie - komentuje w rozmowie z tvn24.pl Szumilas. - W przeszłości prowadziłam kilkanaście kontroli i sama byłam poddawana kontrolom, ale pierwszy raz spotkałam się z tym, by ktoś nagrywał jej przebieg kamerą. Pani kurator dzisiejszą kontrolę nagrywała i zastanawiałam się, czy w podobny sposób rozmawia z nauczycielami i dyrektorami - dodaje posłanka.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej w odpowiedzi na pytanie o źródło danych, mieli usłyszeć, że to, co Nowak mówiła w radiu, "nie odnosiło się do jej pracy jako kuratora, ale do raportów, które dostała".

- Pytałam więc, czy sprawdziła te informacje, czy skontrolowała placówki, o których pisali autorzy raportów, ale nie. Okazało się też, że dane, które przywołała pani kurator nie dotyczą nawet Małopolski, która jej podlega - wskazuje Szumilas.

W piśmie, które posłowie dostali od Nowak, czytamy: "Dane, które podałam w trakcie rozmowy z red. Beatą Lubecką na antenie Radia Zet nie są pełne. Są to informacje pozyskane w podsumowaniu kampanii 'Chrońmy dzieci!' prowadzoną w latach 2017-2018 przez Fundację Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz innych materiałów udostępnionych mi przez Fundację Rodzice Chronią Dzieci, Fundację Instytut Analiz Płci i Seksualności 'Ona i On' czy Fundację 'Mamy i Taty'" (pisownia oryginalna).

To kurator odpowiada za dzieci

- Wygląda na to, że pani kurator powzięła informacje o jakichś nieprawidłowościach i nawet ich nie zweryfikowała, tylko na słowo wierzy tym organizacjom - komentuje Szumilas. I dodaje: - To pani kurator, a nie te organizacje odpowiadają za dobro dzieci. 

Nowak ma do końca tygodnia udzielić posłom informacji, które z przypadków opisanych w przywołanych raportach dotyczą Małopolski i jakie podjęła w związku z tym działania.

- Jestem zdziwiona tym, co do tej pory usłyszeliśmy, bo według pani kurator na liście "organizacji, które pod pozorami prowadzenia działań edukacyjnych realizują strategię stopniowej destrukcji norm społecznych, na których opiera się małżeństwo i rodzina" jest na przykład zajmujące się prawami człowieka Amnesty International - komentuje Krystyna Szumilas.

Gdy zadzwoniliśmy do kuratorium z prośbą komentarz, usłyszeliśmy, że odpowiedzi na nasze pytania z 7 stycznia otrzymamy jutro.

Krystyna Szumilas o wynikach kontroli poselskiej w Ministerstwie Edukacji i Nauki
Krystyna Szumilas o wynikach kontroli poselskiej w ministerstwie edukacji

Ale to już było

Raportem, na który teraz powołuje się Nowak, już w 2018 roku zajmował się resort edukacji (kierowała nim wówczas Anna Zalewska). Do spotkania na ten temat doszło 2 marca 2018 roku z inicjatywy Instytutu. Ze strony MEN brali w nim udział wiceminister Marzena Machałek, a także troje ówczesnych dyrektorów departamentów.

Rzeczniczka resortu Anna Ostrowska zapewniała wówczas, że MEN nie wspierało powstawania raportu. Ale równocześnie przyznawała, że ministerstwo po jego publikacji zamierza podjąć dalsze kroki. - Chcemy przypomnieć dyrektorom szkół za pośrednictwem kuratorów oświaty o konieczności uzyskania pozytywnej opinii rodziców dotyczącej działalności organizacji czy instytucji w szkole – tłumaczyła wówczas Ostrowska. I przypominała: - Decyzję o działalności danej organizacji w szkole podejmuje dyrektor, po uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły i rady rodziców.

Sejm przyjmuje lex Czarnek
Sejm przyjmuje lex CzarnekTVN24

Jak ma się to zmienić po wprowadzeniu lex Czarnek? Teraz, by organizacja mogła działać w szkole oprócz zgody rodziców, potrzebna będzie zgoda kuratora. Ten informacje o zajęciach ma dostać z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. W ubiegłym roku za tymi przepisami - większością głosów posłów PiS - zagłosował Sejm, teraz ustawą zajmą się senatorowie.

#bezprzerwy

W tvn24.pl przyglądamy się pomysłom ministra Przemysława Czarnka i jego doradców. Urzędniczy język ustaw i rozporządzeń przekładamy dla Was na język szkolnej praktyki. Z ekspertami oceniamy, czy to, co się za tymi pomysłami i postulowanymi rozwiązaniami kryje, będzie korzystne dla uczniów i nauczycieli. Sprawdzamy, czy autonomia szkół jest zagrożona i czy rodzice rzeczywiście będą mieli wpływ na edukację i wychowanie swoich dzieci. Wszystko to - artykuły, wywiady, materiały wideo, interaktywne infografiki, omówienia badań - możecie znaleźć w naszym serwisie pod hasłem #bezprzerwy.

Autor:Justyna Suchecka

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Sieć laboratoriów w opublikowanym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu przyznała, że 19 listopada doszło do ataku na serwery spółki oraz że "dostęp do znajdujących się tam danych mogły w sposób bezprawny uzyskać osoby nieuprawnione". "Spółka zgłosiła naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, poinformowała uprawnione instytucje oraz złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości" - poinformowano. Firma nie podała, ilu osób dotyczy problem.

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukają turysty, który samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wierchy. Od soboty nie ma z nim kontaktu. Znaleziono auto mężczyzny zaparkowane przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej.

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Autor:
mm/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Do szpitala w Krotoszynie (Wielkopolska) zgłosiła się 19-latka z noworodkiem. Medykom miała powiedzieć, że dziecko znalazła w lesie. Jak informuje prokuratura, okazało się, że to ona jest matką. Teraz policja i prokuratura badają, czy doszło do narażenia zdrowia i życia dziecka na niebezpieczeństwo.

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

Autor:
tam
Źródło:
PAP, TVN24 Poznań

Jedna czwarta informacji prasowych dotyczących składu przyszłego rządu Donalda Tuska nie jest zgodna z prawdą - powiedział w TVN24 wicemarszałek Sejmu, lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Mówił o przewidywanym udziale Lewicy w tym gabinecie.

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Autor:
ads/ft
Źródło:
TVN24

Wtorek będzie kolejnym dniem obrad pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Wczoraj zaprzysiężony został nowy rząd bez większości Mateusza Morawieckiego, który musi teraz przedstawić expose. Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że najpewniej wysłuchamy go 11 grudnia. - Wynika z tego, że jeśli chodzi o Unię Europejską, będzie nas reprezentował premier Tusk - komentował w TVN24 wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. W tvn24.pl relacjonujemy polityczny wtorek.

Expose najpewniej 11 grudnia. "Wynika z tego, że jeśli chodzi o Unię, będzie nas reprezentował premier Tusk"

Expose najpewniej 11 grudnia. "Wynika z tego, że jeśli chodzi o Unię, będzie nas reprezentował premier Tusk"

Autor:
akw/
ft,
adso
Źródło:
tvn24.pl

Intensywne opady śniegu możliwe są we wtorek w kilku województwach. Na Dolnym Śląsku pokrywa śnieżna wzrośnie nawet o 25 centymetrów. Obowiązują alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W części kraju niebezpieczeństwo na drogach będzie stwarzać gołoledź, przed czym również ostrzega IMGW.

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Autor:
anw,ps,as/dd
Źródło:
IMGW

Trzy nastolatki zostały potrącone na przejściu dla pieszych w miejscowości Gromnik (woj. małopolskie). Zostały przetransportowane do szpitala. Kierująca osobówką 20-latka była trzeźwa.

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Autor:
ms
Źródło:
tvn24.pl

We wtorek wystartuje pasażerski odrzutowiec Virgin Atlantic lecący z Londynu do Nowego Jorku, który będzie napędzany w stu procentach zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF) - podał Reuters. Dodał, że świat lotniczy próbuje pokazać potencjał opcji niskoemisyjnych i zabezpieczyć swoją przyszłość.

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Nagle opuścił własne wesele i wrócił z bronią - tajlandzki parasportowiec i były żołnierz zastrzelił swoją świeżo poślubioną żonę i trzy inne osoby. Telewizja BBC, powołując się na miejscową policję, poinformowała, że mężczyzna następnie odebrał sobie życie.

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Autor:
asty/ft
Źródło:
PAP

Wzywamy do natychmiastowych działań w celu wykonania wyroku i zapewnienia prawidłowości funkcjonowania najważniejszego organu sądowego w Polsce - zaapelował w uchwale zarząd Stowarzyszenia Sędziów "Themis", odnosząc się do orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na korzyść Lecha Wałęsy.

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Autor:
asty/ft
Źródło:
TVN24

Zagraniczne media piszą o zaprzysiężeniu rządu Mateusza Morawieckiego. Portal Politico napisał, że mimo kilkutygodniowych prób rozmów z parlamentarzystami opozycji Morawiecki nie był w stanie wykazać, że jakiekolwiek inne partie są skłonne do współpracy z nim. Zgodnie uznaje się też, że działania polityków PiS opóźniają przekazanie władzy byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi.

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

Autor:
asty/ft
Źródło:
Politico, Bloomberg, Reuters, Financial Times, El Mundo, ANSA, Le Monde

Wtorek to kolejny dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Posłowie mają m.in. powołać Rzecznika Praw Dziecka i członka komisji ds. pedofilii. W harmonogramie obrad przewidziano też debatę nad trzema projektami powołującymi komisje śledcze. Co jeszcze? Oto harmonogram obrad.

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Autor:
kgo//am
Źródło:
PAP
Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Natalia
Szostak
Autor:
Natalia
Szostak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Alex Dancyg, porwany 7 października przez Hamas historyk mający podwójne, izraelskie i polskie obywatelstwo, żyje i czuje się nieźle - poinformował we wtorek portal 7Israel. Dancyg miał przekazać wiadomość rodzinie przez zwolnioną w poniedziałek zakładniczkę.

Media: porwany przez Hamas Alex Dancyg żyje. "Kiedy usłyszeliśmy, że daje wykłady, zaczęliśmy się śmiać"

Media: porwany przez Hamas Alex Dancyg żyje. "Kiedy usłyszeliśmy, że daje wykłady, zaczęliśmy się śmiać"

Autor:
ks/ft
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Cztery samochody najechały na siebie w pobliżu węzła Opacz. Są utrudnienia na S7 w kierunku Warszawy.

Najechały na siebie cztery samochody

Najechały na siebie cztery samochody

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju podjęła decyzję o przyjęciu projektu ustawy autorstwa Polski 2050 w sprawie handlu w tegoroczną Wigilię, która przypada w niedzielę. Zamiast w Wigilię sklepy miałyby być otwarte w dwie poprzedzające niedziele, czyli 10 i 17 grudnia bieżącego roku w pełnym zakresie godzin.

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP

Przed Sądem Okręgowym w Łodzi ruszył proces 35-letniego Daniela Ch., oskarżonego o zabicie dwóch osób po tym, jak dostał omamów i wizji po narkotykach. Do tragedii doszło w styczniu w wynajętym mieszkaniu w łódzkich loftach. Oskarżony, jak ustalili prokuratorzy w czasie śledztwa, po zadaniu śmiertelnych ciosów pobiegł do kościoła i błagał o rozmowę z księdzem. Chociaż zdaniem biegłych w momencie zbrodni był niepoczytalny, to przed sądem odpowiada za podwójne zabójstwo, bo dobrowolnie przyjął środki odurzające.

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl

61-latek utonął w rzece Wolbórce w miejscowości Młynary (woj. łódzkie). Według wstępnych ustaleń służb, mężczyzna poszedł morsować i nie wrócił do domu. Do szpitala trafiła żona mężczyzny, która zemdlała, gdy na miejscu pojawili się strażacy.

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl

Wycieczka z Żor wracała z Warszawy na Śląsk. Autokar z dziećmi utknął w Kątach Węgierskich - miejscowości na północ od stolicy. Kierowca autobusu był badany w karetce.

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Autor:
mg/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała we wtorek, że Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców w bazie marynarki USA, wykonane przez wystrzelonego niedawno przez Pjongjang pierwszego satelitę szpiegowskiego.

KCNA: Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców marynarki USA

KCNA: Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców marynarki USA

Autor:
ks/ft
Źródło:
PAP

Jan K., ginekolog skazany za zgwałcenie pacjentki, nie jest już pracownikiem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jest też zawieszony w pracy na uczelni. Sąd nie zakazał mu wykonywania zawodu, więc K. przez długi czas prowadził praktykę i miał zajęcia ze studentami. Ich relacje są porażające.

Ginekolog skazany za gwałt na pacjentce po wyroku prowadził zajęcia na uczelni i pracował w szpitalu

Ginekolog skazany za gwałt na pacjentce po wyroku prowadził zajęcia na uczelni i pracował w szpitalu

Źródło:
Fakty TVN

Dominika Chorosińska została ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącą Komitetu ds. Pożytku Publicznego. O aktorce i polityczce w ostatnich latach głośno było nie tylko za sprawą jej ról. Ostatnio w mediach komentowane było jej zachowanie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji.

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Autor:
wac//az
Źródło:
tvn24.pl, Wirtualnemedia.pl

W Pałacu Prezydenckim został w poniedziałek powołany nowy rząd Mateusza Morawieckiego, który nie ma szans na zdobycie wotum zaufania w nowym Sejmie. Oto skład Rady Ministrów.

Oto ministrowie w rządzie bez większości. Lista nazwisk

Oto ministrowie w rządzie bez większości. Lista nazwisk

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Poseł Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że po ewentualnej zmianie traktatów to Unia Europejska zdecyduje o tym, czy w Polsce będzie obowiązywać wspólna europejska waluta euro. Nie ma racji. To kolejna odsłona manipulacyjnej narracji PiS, według której zmiany w traktatach pozbawią Polskę suwerenności.

Kownacki: "Unia będzie decydowała, czy w Polsce będzie euro". To nieprawda

Kownacki: "Unia będzie decydowała, czy w Polsce będzie euro". To nieprawda

Autor:
Piotr
Jaźwiński,
Michał
Istel
Źródło:
Konkret24

Prokuratorzy postawili zarzuty dwóm patostreamerom - Kawiaqowi, czyli Marcinowi F. i jego koledze Bartłomiejowi K. - którzy podczas transmisji w internecie mieli znęcać się nad upijanymi dziewczynami. Gdy o sprawie stało się głośno, nastolatkowie wyjechali za granicę. - Złożyli wyjaśnienia, ale umniejszali swoją rolę - przekazali śledczy. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Zarzuty i areszt dla dwóch patostreamerów po transmisjach w internecie. "Umniejszali swoją rolę"

Zarzuty i areszt dla dwóch patostreamerów po transmisjach w internecie. "Umniejszali swoją rolę"

Aktualizacja:
Autor:
ms,
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Zapowiedzi powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie tak zwanych wyborów kopertowych spowodowały, że politycy mówią o postawieniu przed Trybunałem Stanu ówczesnego ministra Jacka Sasina. Rzeczywiście, był on twarzą nieudanych wyborów prezydenckich z 2020 roku, ale czy to on podjął bezprawne decyzje? Przypominamy, o co chodziło w sprawie tych wyborów i którzy politycy za co odpowiadają.  

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Autor:
Piotr
Jaźwiński
Źródło:
Konkret24

- To mój pierwszy singiel i spełnienie marzenia - mówi Dorota Gardias, prezenterka pogody TVN. Dziś premierę ma jej piosenka "Przed siebie". Za kilka tygodni ukaże się kolejna. Czy Gardias ma w planie wydanie płyty? 

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24

Zwycięzcą 12. edycji "Top Model" został Dominik Szymański. Zdobył 200 tysięcy złotych i kontrakt z agencją Selective Management. Jego zdjęcie ukaże się też na okładce magazynu "Glamour". - Bałem się troszkę na początku, że Dominik to będzie taka typowa smutna historia. Ale to jest superchłopak. Po to robimy ten program, żeby dać szansę takim ludziom - mówił Marcin Tyszka, juror programu. Finał "Top Model" można oglądać w Playerze.   

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24