- Sprawę CBA czy konfliktu Janusza Kaczmarka ze Zbigniewem Ziobrą musi wyjaśnić komisja śledcza, ale nie w tym Sejmie – uważa Jan Rokita. Zdaniem polityka PO najlepszym wyjściem są jesienne wybory.

- Oczerniany jestem od paru dni, dziś się dowiaduję, że chroniłem jakieś teczki. Nic podobnego nie miało miejsca. Są dokumenty, które to potwierdzą - zapewnił w TVN24 były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Lider PO Donald Tusk i wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS) nie zostawli wpuszczeni na Białoruś. Z kolei doradca premiera ds. Polonii, Michał Dworczyk, musiał opuścić ten kraj. - Zagrożono mi deportacją, jeśli nie wyjadę - mówi portalowi tvn24.pl Dworczyk.

- Wcześniejsze wybory nie są rzeczą normalną, ale jest wysoce prawdopodobne, że są w interesie narodowym - powiedział Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Wiadomości" w TVP1. Prezydent mówił także o polskim patriotyzmie i jego budowaniu.

W 1993 r. Janusz Kaczmarek - wówczas prokurator rejonowy w Gdyni - nadzorował nielegalną operację Urzędu Ochrony Państwa – pisze „Wprost”. UOP przejął wówczas dokumenty z teczek SB. Materiały zniknęły.

Delegacja PO z Donaldem Tuskiem na czele nie została wpuszczona na Białoruś. Wcześniej granicy nie przekroczył wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS). Polskie MSZ wezwało ambasadora Białorusi do wyjaśnienia sprawy.

- Bezprecedensowy wyścig w skali świata - tak okrzyknięto imprezę organizowaną przez znanego producenta napojów energetycznych. Za kierownicą wyścigowego bolidu usiadł były kolega z teamu Roberta Kubicy - Sebastian Vettel. Za sterami samolotu zasiadł austriacki wyczynowiec Hannes Arch, a wyścigową łódź poprowadził Polak Bartłomiej Marszałek.

- Nie było i nie będzie żadnych paktów gwarantujących bezkarność. PO gwarantuje, że akcja CBA w ministerstwie rolnictwa będzie wyjaśniona - zapowiedział lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk.

Tysiące ludzi na ulicach Warszawy oglądało defiladę wojskową z okazji Święta Wojska Polskiego. Defiladę przyjął prezydent Lech Kaczyński.

Prawie pół godziny trwał policyjny pościg za uciekającym mężczyzną z Działdowa. Zatrzymany przez policjantów 54-letni kierowca Opla był zupełnie pijany. Nie miał też uprawnień do prowadzenia pojazdu - stracił je właśnie za jazdę po wpływem alkoholu.

- W dzisiejszym globalnym świecie nie można koncentrować się jedynie na obronie własnej wolności, a zawarte przez Polskę sojusze zobowiązują - podkreślił abp Józef Życiński podczas mszy świętej w Lublinie z okazji Święta Wojska Polskiego.

Około stu tysięcy pielgrzymów i drugie tyle mieszkańców Częstochowy uczestniczyło we mszy na błoniach wokół jasnogórskiego klasztoru. To kulminacyjny moment pielgrzymek, które od tygodni zmierzały do Częstochowy.

Afgańczycy są mistrzami intryg. Aby nie paść ich ofiarą powinien zostać wzmocniony polski zwiad w tym kraju - uważa b. szef MON Radosław Sikorski.

Stanowiska stracili szefowie Prokuratury Rejonowej w Radomiu. To tam trafiło zawiadomienie o brudnych strzykawkach, znalezionych w miejscowym szpitalu. Śledztwo szło ślamazarnie, a zawiadomienie o zagrożeniu dla pacjentów nie trafiło dalej.

F16, śmigłowce w powietrzu, na ziemi czołgi i setki żołnierzy: na stołecznych Alejach Ujazdowskich wielka wojskowa defilada. To największa od lat impreza z okazji święta Wojska Polskiego. Warszawiacy będą mieli okazję podziwiać polską armię, ale i... postać w korkach.

Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia w sprawie wyborów, a nawet ogłosiły ich oficjalną datę - wcale nie jest pewne, czy w ogóle do nich dojdzie. Do przegłosowania wniosku o samorozwiązanie Sejmu obu klubom brakuje bowiem 26 głosów.