Brytyjska para książęca przyjedzie do Polski

Brytyjska para książęca przyjedzie do Polski
Brytyjska para książęca przyjedzie do Polski
TVN24 BiS
Wizyta planowana jest na lipiecTVN24 BiS

Księżna i Książę Cambridge Kate i William w lipcu przyjadą do Polski - poinformował na Twitterze Pałac Kensington. Informację potwierdził prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

"Wizyta odzwierciedla szerokie i głębokie partnerstwo pomiędzy Wielką Brytanią a Polską" - poinformował Pałac Kensington w oświadczeniu.

"Cieszę się na wizytę Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce w lipcu. Wizyta pokazuje szczególną więź pomiędzy UK a Polską" - napisał na Twitterze ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott.

Szczerski: Kate i William będą miłymi gośćmi w Polsce

Informację potwierdził prezydencki minister Krzysztof Szczerski. - Polska para prezydencka z przyjemnością przywita ich w naszym kraju w lipcu tego roku - powiedział w piątek.

- Para prezydencka z radością przyjęła wiadomość o woli złożenia wizyty w Polsce przez Księcia i Księżną Cambridge. Księżna Kate i książę William będą miłymi gośćmi w Polsce - poinformował Szczerski.

I dodał: - Wizytę tę odczytujemy jako potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami. Naszą intencją jest, by pobyt pary książęcej połączył elementy wizyty oficjalnej i czas prywatny obu par.

03.03.2017 | Książę William i księżna Kate odwiedzą latem Polskę
03.03.2017 | Książę William i księżna Kate odwiedzą latem PolskęFakty TVN

Autor: pk\mtom/jb / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock