Na debacie konfrontuje się poglądy. (...) Tutaj była naga, bezmyślna, dobrze zorganizowana, brutalna siła - tymi słowami określiła wtargnięcie grupy ok. 50 osób na swój wykład na UW prof. Magdalena Środa w "Faktach po Faktach". Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie.

- Na końcu prac legislacyjnych na pewno będzie jeden projekt ustawy o związkach partnerskich - zapowiedział po środowym posiedzeniu klubu PO poseł tej partii Krzysztof Kwiatkowski. Były minister stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że wystąpienie szefa rządu skierowane do swoich kolegów "było bardzo dobre i zapadające w pamięć". Donald Tusk chce by PO wypracowała jeden projekt, który podda pod sejmowe głosowanie. - I nawet jesli na początkowym etapie będą dwa, to nie ma to znaczenia - dodawał Kwiatkowski.

W jednym z warsztatów w Sterdyni (woj. mazowieckie) z nieustalonych przyczyn doszło do wybuchu, a następnie pożaru. Siła wybuchu była tak duża, że mężczyzna naprawiający auto został wyrzucony na zewnątrz. Odniósł niegroźne obrażenia głowy.

"Rozpędzamy się do prędkości światła ku...a!", "Na trójce 80 ku...a", "Stówka na tarczy. Bijemy rekordy ku...a" - tak wyglądała droga po pacjenta karetki pogotowia w Bydgoszczy. Nagranie pokazujące, jak kierowca pędził ulicami miasta nie zważając na otoczenie, trafiło do sieci. Był rajd, są konsekwencje - mężczyzna już nie pracuje, a film analizuje policja.

Donald Tusk przeprasza Agnieszkę Holland za słowa Stefana Niesiołowskiego, reżyserka odpowiada: "Jeżeli premier przeprasza mnie za pana posła, to wolałabym, żeby zamiast słów były jakieś działania, by to się nie powtarzało". I dodaje, że słowa NIesiołowskiego jej nie obraziły "bo nie były w stanie". Chodzi o innych, tych z cieńszą skórą.

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka zwróciła się w środę do Rzecznika Praw Dziecka o interwencję w sprawie słów bp. Tadeusza Pieronka na temat pedofilii w Kościele. Hierarcha wypowiedział je 11 lutego w "Kropce nad i" w TVN24. Zdaniem Nowickiej hierarcha usprawiedliwił sprawców tych przestępstw jako "ofiary własnej namiętności".

Posłowie nie potrafią porozumieć się w sprawie jasnego zdefiniowania, kogo należy chronić przed mową nienawiści. Projekt autorstwa PO podzielił w środę podczas dyskusji sejmowej kluby parlamentarne z powodu zapisu o karaniu za nawoływanie do nienawiści wobec osób "z powodu ich naturalnych lub nabytych cech osobistych". Posłowie opozycji twierdzą, że tak nieprecyzyjne sformułowanie otworzy przed sądami pole do "uznaniowych" orzeczeń. Odrzucenia projektu już w pierwszym czytaniu chce PiS, SP i RP.

Od 19 marca PKP Intercity zaczyna sprzedaż biletów połączonych z obowiązkową miejscówką. Spółka argumentuje, że nowe rozwiązanie "pozwoli zapewnić większy komfort podróżowania i da szansę na zmniejszenie tłoku w pociągach." Jak zapewnia, ceny biletów nie będą przez to droższe.

"Wczesną wiosną" Donald Tusk ma ogłosić, jak widzi swoją rolę w Platformie Obywatelskiej w najbliższych latach. Jakiś czas temu szef rządu deklarował, że w 2014 r. nie stanie do wyborów na szefa partii. Posiedzenie Rady Krajowej PO, podczas którego premier ma ogłosić swoją ostateczną decyzję w tej sprawie, ma odbyć się już za kilka tygodni.

- Ja współczułem panu ministrowi Cichockiemu nie tego, że awansował, ale tego, że będzie obok Piechocińskiego najbardziej pracoholicznie funkcjonującym ministrem tego rządu - mówił wicepremier Janusz Piechociński. Komentując zmiany w rządzie i awans ministra finansów na wicepremiera przypomniał, że gdy Waldemar Pawlak był w rządzie PO miała wicepremiera.

Nie becz, nie becz! Na stołówce ma być spokój, a nie jakaś jedna, druga menda się tu wydziera! - tak opiekunki w żłobku w Żarach zwracały się do swoich kilkuletnich podopiecznych. Jeszcze dziś dwie pracownice mają zostać dyscyplinarnie zwolnione z pracy. Sprawą zainteresowała się już prokuratura.

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat skazał sąd 27-letniego Piotra J., który w kwietniu w Krakowie zniszczył 36 samochodów. Mężczyzna przyznał się do zarzutów, ale nie umiał podać motywów swojego działania. Sprawca pokryje także straty sięgające 30 tys. zł.