Policjanci ze Stargardu Szczecińskiego zlikwidowali dużą plantację konopi indyjskich. Na dwóch polach uprawnych znaleźli ok. 250 krzewów. Rośliny zostały zabezpieczone, a dwóch mężczyzn usłyszało w tej sprawie zarzuty.

- Prezes nie ma nikogo, jest łapanka, złapie się pewnie jakiś profesor, który w zamian za Europarlament przez chwilę będzie udawał premiera - powiedział w RMF FM europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Jego zdaniem "będzie to outsider", a "nie ktoś z PiS". - Metoda działania prezesa PiS-u jest taka, żeby nikt nie wyrósł - zaznaczył poseł.

Niewykluczone, że kandydatem PiS na premiera rządu technicznego, będzie prof. Grażyna Ancyparowicz. Adam Hofman, rzecznik PiS w programie "Jeden na jeden" nie zaprzeczył temu. Dopytywany stwierdził: - Jeszcze trochę, jeszcze kilka godzin. Swojego kandydata na szefa ponadpartyjnego rządu PiS przedstawi w południe.

16-letnia dziewczyna z Warszawy od miesięcy terroryzowała swoją rodzinę. Teraz usłyszała 15 zarzutów, m.in. stosowania przemocy fizycznej i psychicznej, rozboju, wymuszenia rozbójniczego, kradzieży, uszkodzenia mienia, posiadania środków odurzających oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia najbliższych.

Były prezes klubu Polonia Bytom Damian Bartyla został w niedzielę wybrany w drugiej turze wyborów na prezydenta Bytomia - podała Miejska Komisja Wyborcza. Poparło go 71,94 proc. głosujących.

W południe Jarosław Kaczyński przedstawi kandydata Prawa i Sprawiedliwości na szefa "rządu technicznego". Prezes zapowiedział już, że jego partia "we właściwym czasie" złoży wniosek o wotum nieufności wobec gabinetu Donalda Tuska. Powodzenie tej inicjatywy zależy od tego, kto ją poprze. PiS nie dysponuje bowiem wystarczającą liczbą głosów, by samodzielnie obalić rząd.

Jeśli rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej zechcą ekshumować ciała swoich bliskich, to państwo powinno im to umożliwić - to opinia ministra Michała Boniego, który w 2010 r. m.in. koordynował transport szczątków ofiar do kraju. Choć Boni w "Faktach po Faktach" przyznał, że ekshumacje "być może są potrzebne", to jednocześnie zastrzegł, że decyzja należy do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

W Sosnowcu w niedzielę zmarł Włodzimierz Wójcik, historyk literatury, krytyk, eseista, autor prac o współczesnej literaturze polskiej, profesor honorowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - poinformował rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

- Uważamy, że w tej chwili nie ma czasu na eksperymenty. Cała sprawa mogłaby skończyć się kompromitacją prawicy. My tego nie chcemy. W związku z tym jeszcze raz wyciągamy rękę, proponujemy człowieka sprawdzonego, znanego, ekonomistę z wykształcenia, symbol wrażliwości społecznej - mówił Zbigniew Ziobro proponując kolejny raz Prawu i Sprawiedliwości poparcie kandydata Solidarnej Polski na premiera - Tadeusza Cymańskiego.

Szczątki Stefana i Zofii Korbońskich, działaczy Polskiego Państwa Podziemnego, a po wojnie - emigracji politycznej w USA, zostaną w niedzielę wystawione w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Szare bloki, brudne ściany, przygnębiające osiedle i prawdziwa historia. Film "Jesteś bogiem" nie tylko fanom hip-hopu przypomina o tym, co może muzyka i o czym marzą ludzie. Szczere do bólu słowa ubrane w rytmy i w rymy trafiają w punkt i do serc tysięcy widzów.

Były premier Jan Krzysztof Bielecki, ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein oraz Dariusz Michalczewski "Tiger" znaleźli się wśród około 300 gości na urodzinowym przyjęciu Lecha Wałęsy w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie. Były prezydent, który kończy w sobotę 69 lat, powiedział, że chciałby wrócić do lat młodości. - Życzyłbym sobie, żeby mieć jeszcze raz 18 lat - mówił.