Złote Globy 2023. Czy nagrody odzyskają swój dawny prestiż?

Źródło:
tvn24.pl

Złote Globy zostaną wręczone we wtorek po raz 80. Jednak przed producentami jubileuszowej gali postawiono arcytrudne zadanie: tak zorganizować wydarzenie, żeby przywrócić mu dawną świetność po okresie największego kryzysu wizerunkowego Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w jego historii. A że lista grzechów była długa, odzyskanie dawnego prestiżu nie będzie łatwe. Relacja z gali w nocy z wtorku na środę w tvn24.pl.

"Małe Oscary" to jedno z wielu określeń, które przez lata pojawiało się w kontekście Złotych Globów - corocznych nagród, przyznawanych przez członkinie i członków Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (HFPA). Ceremonie stały się ważnym punktem kalendarza sezonu nagród filmowych i budziły spore zainteresowanie. Transmisje telewizyjne docierały nawet do 167 państw i razem z Oscarami oraz nagrodami Grammy tworzyły trójkę najchętniej oglądanych ceremonii wręczania nagród. 

To, co wyróżniało wieczory ze Złotymi Globami, to ich atmosfera - nieco luźniejsza, mniej formalna. Bo w przeciwieństwie do innych wydarzeń tej rangi, najważniejsi goście zasiadają przy okrągłych, restauracyjnych stołach. Nie brakuje przekąsek czy alkoholu.

Poza tym siłą Złotych Globów było to, że jako jedyne z najważniejszych nagród w amerykańskiej rozrywce, łączyły świat filmu i telewizji. Dziś, gdy najsłynniejsze aktorki i aktorzy oraz najlepsi filmowcy i filmowczynie pracują zarówno przy produkcjach kinowych i serialowych, nikogo takie połączenie nie dziwi.

Ale jeszcze 15-20 lat temu tytuły telewizyjne traktowane były jako te drugiej kategorii. W 2010 roku - po prawie 15 latach przerwy - ceremoniom przywrócono prowadzącego, co spotkało się z jeszcze większym zainteresowaniem. Zwłaszcza, że 67., 68. i 69. edycję (lata 2010-12) poprowadził komik, aktor, reżyser i scenarzysta Ricky Gervais. Swoimi ostrymi komentarzami, budzącym skrajne reakcje poczuciem humoru spowodował, że niektórzy poczuli się urażeni. W latach 2013-15 gospodyniami wieczoru były Tina Fey i Amy Poehler - jedne z najwybitniejszych przedstawicielek współczesnej amerykańskiej komedii. Ich dowcipy i ironiczne komentarze z części otwierających poszczególne gale, stały się już legendarne. 

Złote Globy. Dziennikarskie śledztwo i szereg kontrowersyjnych ustaleń

Chociaż w ostatnich latach oglądalność niemal wszystkich transmisji z gali wręczania nagród mocno spadała, prestiż Złotych Globów utrzymywał się. HFPA przez lata stawiało czoła najróżniejszej krytyce, a czasem zachowywało się tak, jak gdyby nic się nie stało. Do czasu. Tydzień przed 78. ceremonią wręczenia Złotych Globów, w "Los Angeles Times" ukazał się tekst Stacy Perman i Josha Rottenberga, który był efektem ich dziennikarskiego śledztwa. Duet obnażył szereg nieprawidłowości, moralnie i etycznie wątpliwych działań HPFA.

Stowarzyszenie powstało w 1943 roku z inicjatywy przedstawicieli mediów spoza Stanów Zjednoczonych, mieszkających w Los Angeles i zawodowo zajmujących się amerykańską branżą rozrywkową. HFPA stworzono jako organizację non-profit, dzięki czemu może korzystać z ulg podatkowych. W 2021 roku do HFPA należało 87 osób. W kontekście fali krytyki, jaka się pojawiła, te fakty są bardzo ważne. Zwłaszcza, że chodzi o organizację odpowiedzialną za jedne z najważniejszych, choć często wyśmiewanych nagród w przemyśle rozrywkowym.

Punktem wyjścia tekstu Perman i Rottenberga była kwestia pozwu, jaki norweska dziennikarka rozrywkowa Kjersti Flaa złożyła w sierpniu 2020 roku przeciwko HFPA, a który został odrzucony trzy miesiące później. Norweżka poszła do sądu po tym, jak organizacja odmówiła jej członkostwa. W pozwie Flaa oceniła, że HFPA "ma charakter zinstytucjonalizowanej kultury korupcji, a korzystając z ulg podatkowych, organizacja funkcjonuje jak kartel, który zmonopolizował dostęp do najważniejszych wydarzeń prasowych w Hollywood". Norweżka wskazywała na to, że - owiany zmową milczenia - ekskluzywny dostęp do gwiazd i produkcji najgłośniejszych tytułów, w pierwszej kolejności mieli członkowie HFPA. 

Zwiastun filmu "Judas and the Black Messiah"
Zwiastun filmu "Judas and the Black Messiah"Warner Bros Polska

Autorzy tekstu "Los Angeles Times" zwrócili uwagę, że kilka tygodni przed publikacją artykułu, gdy ogłoszono listę nominacji do Złotych Globów 2021, okazało się, że pominięci zostali czarnoskórzy artyści. A przypomnijmy, że wśród faworytów tamtego sezonu nagród filmowych wymieniano takie tytuły jak "Pięciu braci", "Ma Rainey: Matka bluesa" czy "Judas and the Black Messiah", a także między innymi serial autorstwa Michaeli Coel "Mogę cię zniszczyć". Chociaż wszystkie z wymienionych zdobyły ogromne uznanie krytyki i widowni, to żaden z nich nie pojawił się wśród kandydatów w kategoriach: najlepszy film dramatyczny, najlepszy film komediowy bądź musical oraz najlepszy miniserial. W tym kontekście jeszcze mocniej wybrzmiał fakt, że ostatnią przyjętą ciemnoskórą członkinią była pochodząca z Indii Meher Tatna (szefowa HFPA 2017-19), która do organizacji trafiła w 2002 roku.

26 lutego 2021 roku - a więc zaledwie dwa dni przed ceremonią - stowarzyszenie opublikowało oświadczenie, będące odpowiedzią na coraz głośniejszą krytykę pod jego adresem. HFPA zobowiązało się w nim między innymi do wprowadzenia szeregu zmian, w tym do szerszej reprezentacji społeczno-kulturowej. W oświadczeniu przyznano, że chociaż 35 procent ówczesnych członków pochodzi z krajów nieeuropejskich, to "żaden z nich nie jest czarnoskóry".

Ta mieszanka etycznie wątpliwych standardów oraz braku rzeczywistej reprezentacji przedstawicieli największych grup etnicznych, doprowadziła do tego, że branża rozrywkowa ogłosiła bojkot, a zatem zawieszenie wszelkich wspólnych działań z HFPA. Kolejni najwięksi światowi gracze na rynku rozrywkowym informowali początkiem maja 2021 roku o zerwaniu współpracy ze stowarzyszeniem. Ogłoszony kilka dni wcześniej plan gruntownych reform, nie przekonał nawet stacji NBC do zmiany zdania o wycofaniu się z transmisji gali. Krytyka wobec HFPA pojawiła się również ze strony między innymi gwiazd wielkiego ekranu.

Wielkim echem odbiło się to, że Tom Cruise zwrócił trzy Złote Globy.

Tom CruiseShutterstock

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w obliczu historycznego kryzysu

W efekcie 9 stycznia 2022 roku zamiast wielkiej gali, obyło się zamknięte, prywatne wydarzenie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach ogłaszani byli w mediach społecznościowych. Sama pozycja nagród została brutalnie zmarginalizowana na rynku. Nie pomogły również zapewnienia z sierpnia 2021 roku, że pakiet niezbędnych reform wprowadzony zostanie szybciej niż wcześniej planowano. Poinformowano również o zmianach dotyczących członkostwa, współpracy z podmiotami zewnętrznymi (w tym zakaz przyjmowania prezentów od firm i osób związanych z branżą rozrywkową) oraz o wprowadzeniu wewnętrznego kodeksu dotyczącego, różnorodności, inkluzywności i równości. W październiku 2021 roku stowarzyszenie przyjęło 21 nowych członków, w tym sześć osób czarnoskórych.

Przez pierwsze półrocze 2022 roku organizacja skupiała się na kolejnych zmianach. W lipcu poinformowano, że działalność stowarzyszenia zostanie ograniczona do wymiaru filantropijnego oraz charytatywnego. HFPA przyjęła ofertę spółki Eldridge, która zaproponowała stworzenie nowego podmiotu gospodarczego, przejmującego od HFPA wszystkie aktywa związane ze Złotymi Globami. Nowa firma będzie miała w posiadaniu wszystkie prawa do całego majątku intelektualnego, związanego z nagrodami. Jej głównym zadaniem ma być "profesjonalizacja oraz modernizacja" Złotych Globów. 

O kolejnych zmianach poinformowano we wrześniu minionego roku. Stowarzyszenie oświadczyło, że do procesu wyłaniania laureatów Złotych Globów 2023, włączono grupę 103 reprezentantów różnych obszarów branży filmowej i telewizyjnej, którzy nie są członkami HFPA. W gronie zaproszonych nowych głosujących znaleźli się przedstawiciele międzynarodowych organizacji filmowych - w tym organizatorów prestiżowych festiwali filmowych - oraz dziennikarze i dziennikarki z opiniotwórczych mediów z różnych zakątków świata. "Wśród nowych głosujących jest 22,3 procent Latynosów, 13,6 procent czarnoskórych, 11,7 procent Azjatów, 10,7 procent osób z Bliskiego Wschodu oraz 41,7 procent białych, spośród których 58,3 procent utożsamia się jako osoby różnorodne etnicznie" - wyliczała HFPA. Ogólnie w procesie głosowania weźmie 200 osób, z czego jak podała organizacja: 52 procent to kobiety, a 51,5 procent osób przynależy do różnych grup etnicznych i rasowych. Podkreślono, że wśród głosujących są tacy, którzy utożsamiają się jako osoby LGBTQIA+.

Jedną z zaproszonych do głosowania jest krytyczka i historyczka filmowa Barbara Kosecka, od 2006 roku związana z TVN Warner Bros. Discovery.

Złote Globy 2023. Czy HFPA ma kryzys za sobą?

Czy to oznacza, że HFPA poradziło sobie z kryzysem? Niezupełnie. Dopiero kolejne lata pokażą, czy te wszystkie reformy przyniosły oczekiwane skutki, czyli: transparentne zasady członkostwa, jasna, pozbawiona podejrzeń polityka finansowa organizacji, w końcu niebudzący kontrowersji proces wyłaniania list nominowanych i laureatów Złotych Globów. A to ostatnie jest szczególnie ważne. Przecież nikt nie chce, żeby faworyzowane były filmy i seriale tworzone przez przedstawicieli grup społecznie dyskryminowanych. Chodzi o to, żeby w tym procesie zauważać również te, których dotychczas HFPA nie zauważała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: ZŁOTE GLOBY 2023. LISTA NOMINOWANYCH

12 grudnia ubiegłego roku ogłoszona została lista nominowanych do Złotych Globów 2023. W komunikacie prasowym zwrócono uwagę, że nominowanych we wszystkich 27 kategoriach wyłoniło 96 członków HFPA i 103 osoby spoza stowarzyszenia. Grono nominowanych w istocie jest bardzo różnorodne. Jednak w wielu komentarzach prasowych przewija się brak kobiet bądź filmów wyreżyserowanych przez kobiety w kilku kluczowych kategoriach. Wzbudziło to mieszane uczucia, szczególnie że w minionych dwóch latach w kategorii najlepsza reżyseria statuetki powędrowały w ręce Chloe Zhao i Jane Campion. Patrząc z innej perspektywy, aż 41 osób otrzymało swoją pierwszą nominację. Wśród nich znalazły się nazwiska gwiazd, które już dawno zasługiwały na docenienie nawet nominacją ze strony HFPA. Aubrey Plaza, Lesley Manville, Diego Luna, Elizabeth Debicki, Michelle Yeoh, Zendaya czy Dolly de Leon to niektórzy z nich.

Przewodnicząca HFPA Helen Hoehne w oświadczeniach prasowych przekonywała wielokrotnie, że 80. jubileuszowa gala wręczenia Złotych Globów będzie wyjątkowa, niepowtarzalna. Czy faktycznie tak będzie? To okaże się już w nocy z wtorku na środę czasu polskiego.

Relacja na żywo z 80. gali wręczenia Złotych Globów w tvn24.pl w nocy z 10 na 11 stycznia.

W "Elvisie" Baza Luhrmanna Butler zagrał główną rolę
"Elvis" reż. Baz Luhrmann Warner Bros.

Autorka/Autor:

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

W Kraju Zabajkalskim w Rosji w niedzielę zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wykoleiły się 42 wagony z węglem - podała Prokuratura do spraw Transportu Wschodniosyberyjskiego. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane.

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Źródło:
Interfax, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pracownik stacji paliw w Markach został poszkodowany w trakcie napadu. Policja poszukuje sprawcy tego zdarzenia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna został zaatakowany ostrym narzędziem.

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Nasza gospodarka przygotowuje się do kolejnych sankcji po objęciu władzy przez Donalda Trumpa - przekazał prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. W przemówieniu zaznaczył, że kończący się rok był "jednym z najgorszych w ostatnim dziesięcioleciu".

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

Źródło:
PAP

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Do pięciu lat więzienia grozi 35-latkowi z gminy Hańsk (woj. lubelskie), który usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego oraz uszkodzenia ciała swojej matki. Mężczyzna został aresztowany po kolejnej awanturze, kiedy uderzył i kopnął kobietę.

Wyganiał matkę z domu, bił, groził, że zabije

Wyganiał matkę z domu, bił, groził, że zabije

Źródło:
tvn24.pl

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl