Goryle w deszczu zdeklasowały rywali

TVN24

Aktualizacja:

Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl wybrane. Goryle chowające się przed deszczem zajęły pierwsze miejsce, uzyskując 50 procent waszych głosów. Na drugim miejscu znalazł się opanowany bocian, który pilnował potomstwa, gdy pod nim szalał pożar. Wskazało na niego 18 procent internautów biorących udział w głosowaniu. Trzecie miejsce zajęło nagranie, na którym dziewczynka wbiegła na boisko podczas meczu rugby.

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl
tvn24

1. Co robią goryle w deszczowy dzień?

Oryginalne nagranie z zoo z Karoliny Południowej. Mimika i gesty zwierząt, które nie mogły powygrzewać się na słońcu, przekaz mają więcej niż wyrazisty. Jak podkreślili opiekunowie: goryle to wspaniałe, majestatyczne stworzenia pełne wdzięku i piękna, ale nie w deszczowe dni.

2. Bocian pilnował jaj, pod nim szalał pożar

Kamera, która monitoruje gniazdo bociana czarnodziobego, zarejestrowała ogień trawiący łąki. Głównym bohaterem wideo jest jednak niewzruszony bocian pilnujący jaj. Nagranie powstało, kiedy Rosja od wielu dni zmagała się z potężnymi pożarami.

3. Dwulatka na boisku, na ratunek ruszył zawodnik

Niecodziennie zdarzenie podczas meczu rugby. Na boisko niespodziewanie weszła mała dziewczynka. Zagrażało jej niebezpieczeństwo, ale przytomnością umysłu wykazał się jeden z zawodników, który przeniósł dwulatkę za linię boczną.

Autor: JZ//rzw,now / Źródło: tvn24