Szkło kontaktowe

7.05.2019

Dziennikarze, satyrycy, widzowie oraz internauci codziennie z dystansem podsumowują aktualną sytuację polityczną.

 

Szkło kontaktowe – opis

Program satyryczny jest jedynym dostępnym na antenie TVN24 magazynem dziennikarskim prowadzonym z "przymrużeniem oka". W jego realizację zaangażowane są postaci ze świata polityki, kultury oraz kabaretu. Do komentowania na bieżąco omawianych przez prowadzących aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych, od zawsze zapraszana jest publiczność. 

 
Szkło kontaktowe – prowadzący

Od momentu powstania programu w 2005 roku, "Szkło kontaktowe" prowadzą:

Tomasz Sianecki - dziennikarz radiowy i telewizyjny. Był gospodarzem programu TVN "600 sekund życia" oraz współprowadzącym "Automaniaka". Przygotowywał również materiały sportowe o lekkie dla programu "Fakty". 

Wojciech Zimiński - dziennikarz radiowy i telewizyjny, scenarzysta, artysta kabaretowy, poeta, redaktor naczelny redakcji kultury Polskiego Radia. 

Z czasem do grona  prowadzących dołączył Grzegorz Markowski - dziennikarz radiowy i telewizyjny, felietonista, utytułowany "Mistrz mowy polskiej". Prowadził audycje polityczne, muzyczne, współtworzył pierwsze radiowe reality show. Zajmuje się także reklamą oraz strategią.  

Wśród stałych komentatorów pojawiają się muzycy, pisarze, publicyści i twórcy kabaretu tacy jak: Artur Andrus, Michał Kempa, Krzysztof Daukszewicz, Katarzyna Kasia, Tomasz Jachimek, Marek Przybylik, Jerzy Iwaszkiewicz, Henryk Sawka i wielu innych.

Do 2017 roku, od pierwszej emisji, program współtworzył również Grzegorz Miecugow.

 

Szkło kontaktowe - gdzie obejrzeć?

Program "Szkło kontaktowe" można oglądać codziennie na antenie TVN24 o godz. 22:00. Odcinki dostępne również online na platformie TVN24 GO