Opinie i wydarzenia

Premier o willi plus: nie ma co się koncentrować na podmiotach, które nie pasują mediom

Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefową kancelarii prezydenta Grażyną Ignaczak-Bandych oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim złożyli wizytę w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. - Inwestujemy w nowe leki, wdrażamy najnowsze procedury, bo dobro pacjenta jest dla nas najważniejszym drogowskazem – powiedział premier. Morawiecki podczas wystąpienia zwrócił uwagę, że nowotwory to prawdziwa plaga dzisiejszej cywilizacji, a walka z chorobą musi się wiązać z całym systemem działań. Według ministra Niedzielskiego "standardy leczenia onkologicznego w Polsce nie będą już odbiegały od standardów międzynarodowych".

 

Adam Niedzielski odniósł się również do dramatu, jaki wydarzył się niedawno na Podlasiu. Czternastolatka z niepełnosprawnością intelektualną została zgwałcona przez członka swojej rodziny. – Zleciłem Rzecznikowi Praw Pacjenta zebranie szczegółów tej sprawy i niestety mamy wrażenie, że te informacje, które były przekazywane, nie są do końca prawdziwe. Szukamy tego przypadku na Podlasiu i żaden ze szpitali nie zgłasza nam, że taka sytuacja miała miejsce - powiedział. 

 

Premier Morawiecki skomentował także kontrowersje, jakie pojawiają się wokół programu "willa plus". Minister Przemysław Czarnek przeznaczył 40 milionów złotych na zakup lub remont nieruchomości podmiotów związanych z PiS. – Nie ma takiego programu. Jest za to program, który ma przekazywać środki dla różnych fundacji i stowarzyszeń – powiedział. – Dla mnie podstawowa kwestia to odpowiedź na pytanie: czy te kryteria były jasne, czytelne, transparentne?. Tak. Czy każdy mógł złożyć wniosek? Tak – ocenił.

 

WILLA PLUS. FUNDUSZ MINISTRA PRZEMYSŁAWA CZARNKA. ŚLEDZTWO DZIENNIKARZY TVN24.PL