Tam może być życie

Kijek w kosmosie

Tam może być życie

Chodzi o pierwszą planetę w Układzie Słonecznym, czyli Merkurego. Na tym jednym z najgorętszych ciał niebieskich w tej części kosmosu znajdują się egzotyczne lodowce solne, pod którymi mogą istnieć warunki do powstawania życia. To wnioski z najnowszych badań opublikowane przez zespół naukowców z Instytutu Nauk Planetarnych. Te doniesienia w najnowszym odcinku programu "Kijek w kosmosie" w TVN24 BiS komentował Jarosław Juszkiewicz z Planetarium Śląskiego. Ponadto, w odcinku relacja z Krakowa, gdzie studenci z koła naukowego AGH Marines budują podwodnego robota oraz kolejny odcinek cyklu "Zadaj pytanie NASA", czyli odpowiedzi Artura Chmielewskiego na pytania widzów.

Opis programu

Dlaczego chcemy skolonizować Marsa, ile kosztuje lot na orbitę i czy jesteśmy świadkami nowego wyścigu kosmicznego? Na te i inne pytania odpowiedzą goście programu "Kijek w kosmosie". Na program zaprasza Hubert Kijek, który obiecuje, że - tak jak śpiewał Franka Sinatra w hicie "Fly Me to the Moon" - "pozwoli państwu zobaczyć jak wygląda wiosna na Jowiszu i Marsie".

 

Hubert Kijek - dziennikarz i popularyzator nauki. Od 2015 roku pracuję dla TVN24, TVN24 BIS i TVN24 GO. Zajmuje się opisywaniem wydarzeń na świecie, tłumaczeniem zawiłości polityki międzynarodowej, nagrywaniem ciekawych historii i opowiadaniem o zagadkach wszechświata.

30.11.2023
Kraj produkcji: Polska