Kampania #BezKitu

"Przez ostatnie lata prawo podatkowe zmieniało się średnio co dwa tygodnie"

W programie "Kampania #BezKitu" w TVN24 Radomir Wit rozmawiał z zaproszonymi gośćmi o tym, jak powinien wyglądać system podatkowy w Polsce. - Powinien być prosty i czytelny. Podatki powinny być bodźcem do tego, aby Polakom opłacało się pracować - mówił Andrzej Domański (Koalicja Obywatelska). Dodał, że wprowadzony przez PiS Polski Ład był takiego systemu zaprzeczeniem. - Polski Ład to tylko jeden z elementów wojny, jaką PiS wypowiedział polskim przedsiębiorcom - ocenił Domański. Dariusz Standerski (Nowa Lewica) stwierdził, że "przez ostatnie lata prawo podatkowe w Polsce zmieniało się średnio co dwa tygodnie". - Ta karuzela musiała spowodować ogromny chaos - powiedział Standerski.

 

W dalszej części programu Michał Tragarz (Centrum Edukacji Obywatelskiej) opowiedział o tym, jak działa Latarnik Wyborczy, czyli narzędzie do porównania poglądów wyborcy z deklaracjami partii politycznych. - Dwadzieścia stwierdzeń, różne dziedziny, które wybraliśmy razem z gronem ekspertów tak, aby dotyczyły najważniejszych punktów programów politycznych. Odpowiadamy, że się zgadzamy albo nie zgadzamy i dostajemy procentowy wynik na sam koniec - tłumaczył Tragarz. Dodał, że zwrócono się z prośbą do wszystkich komitetów wyborczych, aby odniosły się do zawartych w Latarniku stwierdzeń. - Odpowiedziały wszystkie komitety poza Prawem i Sprawiedliwością - zaznaczył Tragarz.

 

Pytania gościom zadawali przedstawiciele młodzieżówek: Martyna Sontowska (Nowa Generacja), Kamil Rems (Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego), Julia Duras (Polskie Sprawy) i Karol Bąkowski (Nowa Lewica).