Magdalena Rigamonti, Bartosz Wieliński, Jacek Żakowski, Tomasz Żółciak

Audio: Loża prasowa

Magdalena Rigamonti, Bartosz Wieliński, Jacek Żakowski, Tomasz Żółciak

W programie "Loża prasowa" w TVN24 Magdalena Rigamonti (Onet.pl), Bartosz Wieliński ("Gazeta Wyborcza"), Jacek Żakowski ("Polityka") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") rozmawiali o projekcie ustawy zakładającym przesunięcie wyborów samorządowych, a także o propozycji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chce zmienić sposób liczenia głosów w wyborach. W programie również o braku węgla i niepokoju związanym z nadchodzącą zimą oraz o słowach Ursuli von der Leyen, która zwróciła uwagę na potrzebę zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości i ostrzegła, że Komisja Europejska nie wypłaci żadnych pieniędzy dopóki warunki zawarte w tzw. kamieniach milowych nie zostaną spełnione. Na koniec programu dziennikarze wspominali Tomasza Wołka, który był częstym gościem "Loży prasowej".

Opis programu

Najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej komentują czołowi dziennikarze i publicyści. Wśród nich m.in. Piotr Stasiński, Igor Janke, Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Andrzej Stankiewicz, Cezary Michalski, Daniel Passent, Piotr Zaremba, Tomasz Wołek, Paweł Wroński, Tomasz Wróblewski. Program prowadzi Małgorzata Łaszcz.

 

Małgorzata Łaszcz - szefowa zespołu producentów TVN24. W TVN24 pracuje od początku istnienia stacji. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Radiu Zet, gdzie prowadziła między innymi autorski program "Wiadomości w Południe".

 

Program publicystyczny "Loża prasowa" emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 11:40 na kanale TVN24. Odcinki dostępne także online na platformie VOD TVN24 GO.