Bogusław Chrabota, Bartosz Wieliński, Joanna Solska, Tomasz Sekielski

Audio: Loża prasowa

Bogusław Chrabota, Bartosz Wieliński, Joanna Solska, Tomasz Sekielski

Niemożliwe stało się możliwym - mówił Donald Tusk. Stołeczny ratusz informuje, że w Marszu Miliona Serc wzięło udział milion osób. - Tej klęski nie ma. Widzieliśmy gigantyczną mobilizację ludzi. Solidarność w najpiękniejszym słowie i radość. Zobaczmy, jaki był kontrast między tym, co działo się w Katowicach - stwierdził w "Loży prasowej" w TVN24 Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej". Jak dodał, marsz łączy ludzi - wierzących i niewierzących. - To jest pokaz siły. Jarosław Kaczyński nie wyprowadziłby tylu osób na ulice. Nawet w połowie. To jest wydarzenie niezwykłe. Patrząc na ten tłum w Warszawie, miałem ciarki - dodał Tomasz Sekielski z "Newsweeka". Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej" przypomniał, że również podczas konwencji PiS-u w Katowicach głównym bohaterem był Donald Tusk. - To jest duża pogarda, jaką mają do swoich wyborców. Oni mają jedno zapamiętać: Polska bez Tuska jest lepsza niż Polska z Tuskiem – komentowała Joanna Solska z "Polityki". W ocenie dziennikarki, "PiS w pewnym sensie uznał swoją przegraną w jesiennych wyborach, bo uciekł do Katowic". Goście Małgorzaty Łaszcz komentowali też wystąpienia Włodzimierza Czarzastego (Lewica) oraz Michała Kołodziejczaka (Agrounia). Na Marszu Miliona Serc w Warszawie zabrakło Trzeciej Drogi. Według Sekielskiego to był błąd. Obawia się, że mimo pozytywnych nastrojów, nastąpi przepływ elektoratu między Trzecią Drogą a Koalicją Obywatelską, co finalnie może źle wpłynąć na wynik wyborczy. Dziennikarze mówili też o "awariach dystrybutorów" na stacjach Orlenu, inflacji w Polsce, rynku pracy, obietnicach wyborczych oraz stosunku polityki do praw kobiet. 

Opis programu

Najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej komentują czołowi dziennikarze i publicyści. Wśród nich m.in. Piotr Stasiński, Igor Janke, Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Andrzej Stankiewicz, Cezary Michalski, Daniel Passent, Piotr Zaremba, Tomasz Wołek, Paweł Wroński, Tomasz Wróblewski. Program prowadzi Małgorzata Łaszcz.

 

Małgorzata Łaszcz - szefowa zespołu producentów TVN24. W TVN24 pracuje od początku istnienia stacji. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Radiu Zet, gdzie prowadziła między innymi autorski program "Wiadomości w Południe".

 

Program publicystyczny "Loża prasowa" emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 11:40 na kanale TVN24. Odcinki dostępne także online na platformie VOD TVN24 GO.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.