Ewa Siedlecka, Agata Szczęśniak, Łukasz Warzecha, Andrzej Skworz

Audio: Loża prasowa

Ewa Siedlecka, Agata Szczęśniak, Łukasz Warzecha, Andrzej Skworz

Zaniepokojenie sytuacją związaną z ustawą przeciwko TVN pojawia się nawet w zdecydowanie prawicowych mediach internetowych – mówił w „Loży prasowej” Łukasz Warzecha z "Do Rzeczy". Goście programu dyskutowali między innymi o liście otwartym dziennikarzy w obronie TVN. - Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, wszyscy dziennikarze i tak naprawdę wszyscy odbiorcy mediów, to nie jest sprawa jednostkowa, TVN poszedł na pierwszy ogień – oceniła Ewa Siedlecka z "Polityki". Agata Szczęśniak z oko.press zwróciła uwagę, że "to nie jest pierwszy atak na wolne media, jest ich wiele", a redaktor naczelny magazynu Press Andrzej Skworz stwierdził, że tak jak alerty RCB "powinniśmy codziennie dostawać SMS, że jest zagrożenie wolności słowa i demokracji". Goście Katarzyny Kolendy-Zaleskiej zastanawiali się też, czy powinny zostać wprowadzone obowiązkowe szczepienia, rozmawiali o podwyżkach dla wiceministrów, posłów i senatorów oraz o Trybunale Konstytucyjnym, który na wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, ma zająć się Europejską konwencją o ochronie praw człowieka.

Opis programu

Najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej komentują czołowi dziennikarze i publicyści. Wśród nich m.in. Piotr Stasiński, Igor Janke, Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Andrzej Stankiewicz, Cezary Michalski, Daniel Passent, Piotr Zaremba, Tomasz Wołek, Paweł Wroński, Tomasz Wróblewski. Program prowadzi Małgorzata Łaszcz.

 

Małgorzata Łaszcz - szefowa zespołu producentów TVN24. W TVN24 pracuje od początku istnienia stacji. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Radiu Zet, gdzie prowadziła między innymi autorski program "Wiadomości w Południe".

 

Program publicystyczny "Loża prasowa" emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 11:40 na kanale TVN24. Odcinki dostępne także online na platformie VOD TVN24 GO.