Monika Strzępka

Audio: Kropka nad i 

Monika Strzępka

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważnił wybór Moniki Strzępki na dyrektorkę Teatru Dramatycznego w Warszawie. Jego zdaniem zamierza ona zmienić go w "feministyczną instytucję kultury" i promować repertuar "o konotacjach ideologii lewicowej", rzekomo sprzeczny z tradycją tej sceny. - Kobiety w naszym kraju mają dosyć tego, żeby mężczyźni mówili nam, co nam się godzi, a co nie - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Monika Strzępka, niedoszła dyrektorka Teatru Dramatycznego. Strzępka zaznaczyła również, że kobiety nie mają chęci na to, żeby je definiować wyłącznie przez pryzmat mężczyzny. W rozmowie z Moniką Olejnik stwierdziła, że "jesteśmy w momencie, w którym patriarchat wydaje ostatnie tchnienia". Pytana o pismo wojewody mazowieckiego, w którym uzasadniał swoje stanowisko, uznała, że "jest to tekst odezwy politycznej do wyborców". Według Strzępki Teatr Dramatyczny jest kolejną instytucją kultury, którą PiS próbuje wykończyć. - Na szczęście w Teatrze Dramatycznym nie mogą zainstalować swojego człowieka, tak jak to robią w innych prowadzonych przez siebie instytucjach, które są niszczone przez niekompetentnych ludzi - powiedziała. Wskazała także, że "nikt pana wojewody do tego teatru nie zaprasza i są inne miejsca z repertuarem dla niego".

Opis programu

Autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka przeprowadza wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej sceny politycznej.  Wnikliwe pytania i gorące dyskusje – od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24.

 

Kropka nad i  – prowadząca

Monika Olejnik - dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Od lat przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej. W programie „Kropka nad i” przepytywała prezydentów, premierów, marszałków, hierarchów. Znana z wnikliwych, często niełatwych pytań.

 

Kropka nad i  – gdzie obejrzeć?

Odcinki programu publicystycznego „Kropka nad i” obejrzysz online na platformie TVN24 GO.

30.11.2022
Kraj produkcji: Polska