Izabela Leszczyna, Hanna Gill-Piątek, Piotr Wawrzyk, Włodzimierz Czarzasty, Michał Kamiński, Artur Dziambor

Audio: Kawa na ławę

Izabela Leszczyna, Hanna Gill-Piątek, Piotr Wawrzyk, Włodzimierz Czarzasty, Michał Kamiński, Artur Dziambor

To nie jest decyzja prezydenta Dudy, bo prezydent Duda nie podjął nigdy żadnej istotnej decyzji (…) to jest decyzja Jarosława Kaczyńskiego – mówiła w "Kawie na ławę" Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej. Wraz z pozostałymi gośćmi komentowała rozporządzenie podpisane przez prezydenta dotyczące podwyżek dla wiceministrów, posłów i senatorów. Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk z PiS ocenił, że przygotowany projekt, który ma trafić do Sejmu, jest "ponadpolityczny", natomiast wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PLS przypomniał, że "ten rząd w okresie pandemii dla bardzo ważnych grup społecznych miał komunikat: Nie mamy pieniędzy". - O wiele więcej grup społecznych w tej chwili zasługuje na podwyżki niż parlamentarzyści – mówił też wicemarszałek Sejmu z KKP Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Artur Dziambor z Konfederacji stwierdził, że jest "przekonany, że ta ustawa nie pojawi się w Sejmie", a Hanna Gill-Piątek z ruchu Polska 2050 oceniła, "że jeżeli chodzi o tak wrażliwy temat jak zarobki polityków, to powinniśmy o tym decydować, ale na następną kadencję". Goście Grzegorza Kajdanowicza dyskutowali też o ustawie anty-TVN i jej wpływie na stosunki polsko-amerykańskie.

Opis programu

Konrad Piasecki zaprasza do wirtualnego studia TVN24 gości z różnych stron sceny politycznej, by wspólnie spojrzeć na najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

 

Konrad Piasecki - dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk, osoba medialna związana z polityką od ponad 25 lat. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu Zet w audycji "Gość Radia Zet". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Rozmowa Piaseckiego".

 

Program zobaczysz na antenie TVN24 w każdą niedzielę o godz. 10:45 oraz w portalu TVN24.