Joanna Mucha, Cezary Tomczyk, Michał Dworczyk, Krzysztof Bosak, Andrzej Szejna

Audio: Kawa na ławę

Joanna Mucha, Cezary Tomczyk, Michał Dworczyk, Krzysztof Bosak, Andrzej Szejna

Kto wygrał wybory samorządowe? Wyniki sondażowe exit poll pracowni Ipsos pokazują, że w sejmikach ponad 50 procent głosów otrzymały komitety wchodzące w skład koalicji rządowej, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 33,7 procent głosów. - Politycy KO wieszczyli koniec PiS-u, okazuje się, że jednak Polacy popierają program Zjednoczonej Prawicy – powiedział w specjalnym wydaniu programu "Kawa na ławę" w TVN24 Michał Dworczyk (PiS). - Po wyborach parlamentarnych KO zyskuje, PiS traci, trend jest jasny – odpowiedział Cezary Tomczyk (KO). Zdaniem Joanny Muchy (Trzecia Droga), to nie jest tak, że dzisiejszy wynik wyborów odzwierciedla stan polskiej sceny politycznej. Krzysztof Bosak (Konfederacja) przyznał, że ich wynik procentowy jest o jakąś część punktu procentowego lepszy niż ten w wyborach parlamentarnych. - W tych wyborach po raz pierwszy rejestrujemy wzrost poparcia wśród osób starszych, a więc wchodzimy na nowe pole - dodał. Andrzej Szejna (Nowa Lewica) nie jest zadowolony z wyniku Lewicy, liczył na więcej, ale jest zadowolony z wyniku Magdaleny Biejat w Warszawie. Przyznał, że z PiS-em nigdy nie wejdą w koalicję. Natomiast Krzysztof Bosak "nie wyklucza, że może nawet z Lewicą niektórzy radni wybrani z ramienia Konfederacji wejdą w koalicję", bo - jak mówił - "ważne, żeby robić coś dobrego dla ludzi". 

Opis programu

Konrad Piasecki zaprasza do wirtualnego studia TVN24 gości z różnych stron sceny politycznej, by wspólnie spojrzeć na najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

 

Konrad Piasecki - dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk, osoba medialna związana z polityką od ponad 25 lat. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu Zet w audycji "Gość Radia Zet". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Rozmowa Piaseckiego".

 

Program zobaczysz na antenie TVN24 w każdą niedzielę o godz. 10:45 oraz w portalu TVN24.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.