Magdalena Biejat, Izabela Leszczyna, Olga Semeniuk, Krzysztof Bosak, Zbigniew Girzyński, Piotr Zgorzelski

Audio: Kawa na ławę

Magdalena Biejat, Izabela Leszczyna, Olga Semeniuk, Krzysztof Bosak, Zbigniew Girzyński, Piotr Zgorzelski

Czy Prawo i Sprawiedliwość poważnie brało pod uwagę zmianę premiera, a jeśli tak, to jaki byłby główny powód takiego ruchu? - pytał swoich gości Konrad Piasecki w programie "Kawa na ławę" w TVN24. - Tego typu opcja była dość realna, ale dobrze się stało z punktu widzenia stabilności państwa - mówił Zbigniew Girzyński z koła poselskiego Polskie Sprawy. Dodał, że "wewnętrzne partyjne gry nie powinny odbywać się w takim momencie, jak dziś". - Gdyby opcja wymiany premiera była realna, to by się zadziała - stwierdziła Olga Semaniuk z Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Izabeli Leszczyny z Platformy Obywatelskiej projekt wymiany premiera był blefem. - Twarde jądro PiS bardzo chciało zmienić Morawieckiego, więc prezes Kaczyński rzucił im na pożarcie pana Dworczyk, najbliższego współpracownika premiera - komentowała Leszczyna. Według Piotra Zgorzelskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego "w Prawie i Sprawiedliwości jest taka tradycja, że najlepiej uczynić kogoś winnym za kumulację kryzysów". - Czas na uczynienie winnym Sasina czy Morawieckiego jeszcze przed nami - ocenił Zgorzelski. Magdalena Biejat z Lewicy nie wierzyła w wymianę premiera. Zaznaczyła jednocześnie, że "w samym Prawie i Sprawiedliwości jest poczucie, że powoli ziemia osuwa się spod nóg i będą tracić władzę, a konflikty narastają i będą narastać". Krzysztof Bosak z Konfederacji stwierdził, że "od 2019 roku ten rząd nie realizuje żadnej spójnej polityki programowej". - Dlatego ci politycy zajmują się sobą nawzajem, bo nie mają postawionych żadnych wyzwań państwowych - dodał Bosak.

Opis programu

Konrad Piasecki zaprasza do wirtualnego studia TVN24 gości z różnych stron sceny politycznej, by wspólnie spojrzeć na najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

 

Konrad Piasecki - dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk, osoba medialna związana z polityką od ponad 25 lat. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu Zet w audycji "Gość Radia Zet". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Rozmowa Piaseckiego".

 

Program zobaczysz na antenie TVN24 w każdą niedzielę o godz. 10:45 oraz w portalu TVN24.