Inauguracja kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

W sobotę w warszawskiej Hali Expo odbyła się konwencja inaugurująca kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Głowie państwa towarzyszyła rodzina - małżonka Agata Kornhauser-Duda, córka Kinga oraz rodzice. Jarosław Kaczyński na wstępie konwencji poinformował, że Rada Polityczna PiS udzieliła przez aklamację poparcie kandydaturze Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Andrzej Duda to kandydat marzeń dla tych, którzy chcą, by Polska była sprawiedliwa, silna, rozwijająca się i licząca się w Europie - mówił Jarosław Kaczyński. Według niego Duda na fotelu prezydenta gwarantuje "odwagę, zrównoważenie i zdrowy rozsadek".

- Najważniejszym celem mojej prezydentury i rządzącego obozu jest podniesienie poziomu życia Polaków, żeby Polakom żyło się lepiej - powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił też, że nie wyobraża sobie innego sposobu pełnienia służby prezydenckiej niż ten skupiony na spotkaniach z mieszkańcami.

Prezydent mówił też o wsparciu dla ludzi, którzy "przepracowali całe swoje życie, bardzo często ciężko pracując, którzy dzisiaj skromnie żyją, bo mają bardzo często niskie emerytury, bądź renty".

- Oni wymagają cały czas wsparcia. Dziękuję za te trzynaste emerytury, które są wypłacane. Dziękuję za to, że zostanie wypłacona także i w tym roku. Dziękuję za to, że miałem ostatnio możliwość podpisania ustawy, dzięki, której wzrosną świadczenia dla emerytów i rencistów - o co bardzo prosiłem większość rządzącą. Jestem za to ogromnie wdzięczny panie premierze - powiedział Duda zwracając się do obecnego na konwencji Mateusza Morawieckiego.